Zaragoza Gezilecek Yerler

zaragoza gezilecek yerlerZaragoza gezilecek yerler yazısında İspanya gezisi sırasında gezdiğimiz yerler arasında yer alan Zaragoza gezilecek yerler hakkında bilgiler vereceğim. 7 günlük büyük İspanya turu içerisinde 3 günlük Madrid tatilimizi bitirip, Barcelonaya doğru yola çıktığımızda, yolda turun ekstra ve zorunlu olarak düzenlediği, Aragon bölgesinin başkenti olan Zaragoza turuna katıldım.

Zaragoza şehri Ekim ayında düzenlenen El Pilar festivali ile ünlü olup, bu meşhur festivale denk gelemediğim için çok üzüldüm. Çünkü, kiminle konuşsam mutlaka görülmesi gereken bir festival olduğunu söylüyorlar. Zaragozaya özellikle bu festival için çok fazla turistin geldiği söyleniyor. El Pilar festivalinde Zaragoza’lılar, yerel kıyafetleriyle gün boyu çeşitli etkinlikler düzenleyip, renkli ve eğlenceli saatlerin yaşanmasına sebep oluyorlarmış.

Zaragoza Gezilecek Yerler Listesi

zaragozaZaragoza gezilecek yerler listesinde Basicilica del Pilar, Üçüncü Binyıl Köprüsü, ünlü ressam Goya’nın heykeli, Magdalena Kulesi ve Ebro nehri yer almaktadır. Zaragoza’nın en önemli yapısı olan ve Zaragoza gezilecek yerler başında gelen Basilica del Pilar şehrin merkezinde, geniş bir meydanda yer alıyor. Bu basilicanın tam karşı sokağında, hediyelik eşya satan mağazalar, butikler, yerel dükkanlar ve yemek yiyebileceğiniz restorantlar bulunuyor.

Rehberimize Zaragoza’da ne yenir ? diye sorduğumuzda “döner” cevabını aldık. Bizi bu cevap şaşırtsa da öğlen yemeğimizi bir Türk Restorantında yedik. Fakat, Zaragoza’nın en bilinen yemeği ızgara dana et ve yanında patatestir.

Yazan : Fulya Mamık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir