Yıldız Parkı Nerede Kahvaltı Fiyatları

yıldız parkı gezilecek yerlerYıldız parkı gezi yazısı içinde, Yıldız parkı nerede, Yıldız parkına nasıl gidilir, Yıldız parkı giriş ücretli mi, Yıldız parkının kapıları, Yıldız parkı kahvaltı fiyatları, Yıldız parkındaki köşkler, Yıldız parkı mekanları, hakkında bilgiler verdiğim bir yıldız parkı gezilecek yerler yazısı hazırladım. Park Beşiktaşta bulunan yeşil alanların önemli bir kısmını oluşturmaktadır. İstanbulun merkezi bir yerinde bu kadar geniş bir yeşil alan olması parkın ziyaretçilerinin çok olmasına sebep olmaktadır.

yıldız parkı kahvaltı mekanlarıPark İstanbul Beşiktaş ilçesinde bulunur. Parkın iki ana giriş kapısı bulunmaktadır. Parkın kapılarından birisi Beşiktaştan Ortaköye giden Çırağan caddesi üzerindedir. Diğer kapı ise parkın doğusunda yer alan Palanga caddesi üzerindedir. Palanga caddesi girişi parkın üst kısmındadır. Palanga caddesi girişine ulaşmak için Barbaros Bulvarından Balmumcuya doğru çıkarken Yıldız parkı tabelasını takip etmek gerekir. Anadolu yakasından gelenler ise Boğaziçi köprüsü geçtikten sonra Beşiktaş çıkışından ayrılarak ondan sonra Yıldız parkı tabelalarını izlemelidirler.

Yıldız Parkı Girişi Ücretli mi

Peki parkın girişi ücretlimi? Yıldız parkı giriş ücreti alınmıyor. Yıldız parkı içinde İspark bulunmakta. Arabayla girişinizde giriş ücreti olarak 7 TL alınıyor. 2014 yılı için geçerli olan 7 TL yi ödeyip günboyu park içinde kalabiliyorsunuz.

Yıldız parkı gezilecek yerler arasında yeşil alanlar dışında Malta Köşkü, Çadır Köşkü ve Yıldız Şale köşkü bulunmaktadır. Yıldız Şale köşkü girişi ücretlidir. Müzekart burada geçmemektedir. Şale Köşk giriş ücretleri aşağıdaki resimde bulunmaktadır.

Yıldız Parkı Kahvaltı Fiyatları

yıldız parkı giriş ücretiParkın içinde bulunan yemek yenilebilecek veya bir şeyler içilebilecek mekanlar arasında Vera, Çadır köşkünde bulunan Beltur ve Malta köşkünde bulunan Beltur ve Kır Kahvesi mekanlarını sayabiliriz. Yıldız parkı kahvaltı için bu mekanların her biriniz saçebilirsiniz. Benim gitmiş olduğum Yıldız Parkı Malta köşkü kahvaltı fiyatları 2014 serpme kahvaltı 18.50 TL, açık büfe kahvaltı ise 30.50 TL dir. Burada boğaz manzarası eşliğinde yeşillikler içinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Özellikle pazar günleri bu kahvaltı mekanları çok kalabalık olmaktadır. Geç giderseniz yer bulamama ihtimaliniz oldukça yüksek.

Parkın tamamını yürüyerek gezmek çok fazla vakit alabilir. Parkın çevresinde önce arabayla turladıktan sonra istediğiniz yere arabanızı park edip dolaşabilirsiniz. Park içinde her yere arabanızı park edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir