Vizesiz Tatil Yerleri Arasında Yunan Adaları ve Balkanlar Bu Yaz Çok Popüler

santorini-island-james-bVize ile uğraşmak istemeyenlerin tercih ettiği vizesiz tatil yerleri son dönemde oldukça popüler. Gerek ülkemize yakın olması, gerek otobüs, gemi, tren ve uçak gibi ulaşım alternatiflerinin bol olması nedeniyle Balkan şehirleri ve Yunan Adaları 2016 yazına damga vuracağa benziyor. Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Kosova ülkelerinin birbirinden güzel şehirlerinde Balkan turları rotası oluşturabilir ve vizesiz bu yerleri özgürce gezebilirsiniz.

Özellikle Budva, Mostar, Ohrid ve Priştine Balkan turu seçenekleri arasında en popüler olan bölgeler.

Vizesiz Yunan Adaları

Gün Batımında Kent Manzarası - MostarUcu bucağı olmayan maviliklere doğru yelken açacağınız, her sabah birbirinden farklı ve güzel bir adada, eğlenceli bir limanda uyanacağınız Yunan Adaları gemi turu da bu yazın diğer bir popüler tatil seçeneğini oluşturuyor. Daha önce gemi turu deneyimi olmayanlar emin olmalı ki, suyun üzerinde gittiğinizi bir an bile olsun hissetmeyeceksiniz.

Yunan Adaları’na girerken ufak bir kapı vizesi bedeli ödeyerek (Şu an için 50 euro) geziniz boyunca tüm adalara vizeniz olmadan girebiliyorsunuz. Santorini’den Mikonos’a, Rodos’tan Girit’e kadar cruise gemi turlarıyla Yunanistan’ın en güzel adalarını görebilir, mavi kubbeli evlerin ve kiliselerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Hepsi bambaşka kültürlere sahip olan bu tatil adalarının eğlenceleri de ayrı güzellikler sunuyor. Sadece adaların içinde değil, cruise gemi ile seyahatiniz boyunca da gemi içerisindeki şov ve eğlencelerin tadını çıkarak, kaptanın özel karşılama partisi ile coşacak ve gemideki birçok imkandan da faydalanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir