Tropik ve Vietnam turları arasından birini seçin!

tayland turlarıMasmavi denizi, yemyeşil ağaçları ve tabi ki harika manzaraları ile sizi bekleyen güzel bir tur planlamak ister misiniz? Bunun için en doğru adres Tropik turlar!

Tropik Turlar kapsamında sizi bekleyen en güzel yerler arasında Bali, Maldivler ve Seyşeller bulunmaktadır. Harika bir manzaraya karşı seçiminizi hemen yapmanızı ve dilediğiniz gibi fırsatları yakalamalısınız. Turlara katıldığınız zaman tropik meyveler eşliğinde kahvaltı yapabilir, en farklı akşam yemeklerini yiyebilir ve tabi ki çoğunu ilk kez tattığınız güzellikleri yakalayabilirsiniz.

Tropik adalar arasında olan Maldivler, Singapur, Vietnam, Sri Lanka ve Tayland turları seçim yapabileceğiniz turlardandır. Genellikle balayı için tercih edilen turlar arasında yer almaktadır. Plajları ile size en iyi olanı sunar ve tabi ki tropik adaların sunduğu en güzel lezzetler ile sizi konuk eder.

İngiltere, Fransa gibi güçlü Avrupa ülkelerinin sömürgesi olmuş bu ülkelerden bir tek Tayland sömürgeye girmemiştir. Onun için farklılığı direkt olarak göze batmaktadır. Yerel halkın güler yüzlü olması, en kaliteli olanı sunması ve tabi ki eğlenceli fırsatları ile seçimlerinizi beklemektedir. Deniz, kum ve güneş eşliğinde eşsiz bir tur planlamak ve yaz tatili için en keyifli zamanları hemen planlamak isterseniz, erken rezervasyon seçeneklerini kaçırmamalısınız.

Tropik turların en güzel tarafı sörf ve dalış keyfi, yerel dans etkinlikleri de. Bu etkinliklerde gününüzün eşsiz güzel geçmesini sağlamaktadır.

Vietnam Turlarında eğlenceli zamanlar!

Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, Çinhindi Yarımadası’nın doğusunu kaplamaktadır. Vietnam’ın başkenti Hanoi’dir. Para birimi Dong olan ülke Asya kıtasında yer alır. Ana dili Vietnamcadır ama Çince, Fransızca ve İngilizce de konuşulmaktadır.

Vietnam turları arasından kendiniz için en uygun olanı seçmek için hava durumunu kesinlikle kontrol etmelisiniz. Vietnam oldukça farklı yapıda bir ülkedir. Coğrafi yapısı ince ve uzundur. Bu yüzden 2 uç kısımda farklı iklimler yaşanmaktadır. Ho Chi Minh (Saigon), Hanoi ve Hue Vietnam’da gezmeniz gereken şehirlerin başında gelmektedir. Vietnam turu için en doğru zaman ise ikiye ayrılır. Kuzey kısmı için Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayları tercih edilmelidir. Güney kısmı için ise Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları tercihe dilebilir.

Vietnam’da gezilecek yerler arasında Savaş Müzesi, Cu Chi Tapınağı, Vietnam Müzesi, Hoan Kiem Gölü, Ho Chi Minh Müzesi, Imperial City Sarayı, Saigon Merkez Postanesi ve Yeniden Birleşme Sarayı bulunmaktadır. Vietnam mutfağında tadına bakmanız gereken birkaç önemli lezzet vardır. Tavuk suyu yemekleri, makarna çorbası, balık çeşitleri, Pho Goa (tavuklu çorba), Bia Hoi (birası), pirinç şarabı tadına bakmanız gereken lezzetlerdendir.

Vietnam turları sırasında kesinlikle alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü hem oldukça ucuz bir ülkedir hem de sokak satıcılarını her yerde görebileceğiniz bir yerdir. Yani alışveriş için her an karşınıza birileri çıkabilir.

One thought on “Tropik ve Vietnam turları arasından birini seçin!

  1. Vietnam, gezmek istediğim fakat bir türlü gidemediğim yerlerden biri. Arkadaşlarımla bu yıl bir Vietnam gezisi yapmayı planlıyoruz. Bilgilendirici yazınızdan dolayı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir