Tayland Seyahati

tayland buda

Tayland seyahati yazısında Taylanda nasıl gidilmesi gerektiği konusunda bilgiler vereceğim. Tayland seyahati yapmadan önce bu bilgilerin size faydası dokunacağını düşünüyorum. Avrupa da bir kaç ülkeye gittikten sonra hepsi birbirinin aynısı gibi gelmeye başladı. Peki nereyi gezmek gerek. Hep merak ettiğim ve son 10 yıldır da çok popüler olan Uzakdoğu ya gitmek istedim. Bambaşka bir dünya bambaşka bir kültür farklı bir yaşam tarzı. Uzakdoğu da gidilebilecek Çin Japonya

Tayland dan birini seçmeliydim. Araştırdım en çok tur Tailanda var. Turistik amaçlı gidenler Tailanda gidiyorlar. İşle ilgili gidenlerde Çine gidiyorlar. Bende Tayland seyahati yapmaya karar verdim.

Taylanda nasıl gidilir. Taylanda turla mı gidilmeli yoksa kendi başımıza gidersek daha avantajlı olur mu. Öncelikle uçak biletlerine  baktım. Thy nın direk Taylandın başkenti  Bangkoka seferi bulunmakta. Bilet fiyatları yaklaşık gidiş geliş 1700-1800 tl civarında. Turlara baktım uçak bileti, 4-5 yıldızlı otellerde konaklama, havaalanı otel transferleri dahil fiyatlar 2000 tl civarındaydı. Tur şirketleri uçak firmalarından çok önceden belli adette bileti rezervasyon yapıyorlar. Turun başlamasına 5 gün kalana kadar bu biletler rezerve olarak tutuluyor. Daha sonra serbest kalıyor. Bu yüzden tur şirketleri önceden rezerve edilmiş bilete sahip oldukları için Tayland seyahati fiyatı bizim kendimizin alacağı uçak bileti fiyatıyla hemen hemen eşit olmaktadır.

tayland turlarıTayland seyahati Uzakdoğuya gitmeyi düşünenler için görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Tayland seyahati sırasında yemek konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu tabiiki sadece Tayland değil Uzakdoğudaki bütün ülkelerde geçerli olan bir problem olarak gözüküyor. Ben onların yerel yemeklerinin hepsini denemeyi çok istememe rağmen yinede oraya gidince bunların yerine alışveriş merkezlerinde ki fast food restoranlarına gitmeyi tercih ettim.

Uzakdoğu tamamen farklı bir yaşam olduğu için ben kendimi Avrupa gezilerinde olduğu gibi rahat hissedemeyeceğimi düşünüyordum ki gidince doğru düşündüğümü anladım. Çünkü Taylandda İngilizce bilen birisine denk gelmeniz biraz zor. Benim bindiğim hiçbir taksi şoförü ingilizce bilmiyordu. İşte bütün bu nedenlerden dolayı ben turla gitmeyi tercih ettim. Size de turla gitmeyi tavsiye ederim. Belli başlı üç beş tur şirketi var. Bunlardan hangisiyle giderseniz gidin bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ben gittiğim turdan gayet memnundum.

5 thoughts on “Tayland Seyahati

 1. Tayland,benim en çok gitmek istediğim ülkeler arasında.Özellikle Pattaya.. 🙂 kısa ve net bilgilendirme için teşekkür ederim.

  • tayland hakkında verdiğim bilgiler faydalı olduysa sevindim.
   tayland hakkında ayrıntılı bir gezi rehberi bölümü hazırlıyorum.
   yakında yayında olucak.

 2. dil problemini hiç dert etmeyin. mutlaka anlaşmanın bir yolunu bulursunuz))en yakın zamanda bende gideceğim verdiğin bilgiler için tşk))

  • gideceğiniz zamanın muson yağmurları dönemine denk gelmemesine dikkat edin.
   yoksa tatiliniz pek iyi geçmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir