Tayland Gece Hayatı

pattaya-walking-streetTayland gece hayatı yazısında Taylandın dünyaca meşhur olan   go-go barlarından, Tayland gece hayatı hareketli noktalarından, Tayland gece hayatının neden bu kadar ünlü olduğundan, Taylandda gece gidilebilecek mekanlardan, clublardan ayrıntılı olarak bahsedeceğim. Tayland gece hayatı konusunda dünyanın en ünlü ülkesidir. Gece hayatı konusunda ki bu popülerliği Taylanda günah şehri isminin takılmasına da sebep olmuştur. Taylanddan aynı zamanda dünyanın genelevi olarak bahsedilmektedir. Tayland gece hayatı hareketliliğinden dolayı her yıl Taylanda

milyonlarca turist gitmektedir. Tayland bazı ülkelere coğrafi olarak çok uzak mesafede olmasına karşın başkent Bangkok en çok turist alan şehirlerden birisidir. Tayland gece hayatının bu kadar ünlü olmasının sebebi her konuda çok rahat hareket edilebilmesidir. Tayland gece hayatı Tayland turizm gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Sadece gece hayatından dolayı bu ülkeye her yıl milyonlarca insan gitmektedir. Devlette bu konuda hiç bir kısıtlama getirmemiş, getirmeyi tercih etmeyerek bir nevi teşvik etmiştir diyebiliriz.

Benim yurt dışındayken izlediğim bir belgeselde Almanyada yaşayan yaşları ellinin üstünde olan erkeklerin sadece Tayland gece hayatından dolayı Taylanda gidip burada aralıksız 6 aya kadar kaldıklarından bahsediyordu. Bu insanlar Almanyada yaşadıkları süre boyunca biriktirdikleri tüm parayı Taylanda giderek kendilerinden çok genç yaştaki kadınlarla harcayarak bitirip ülkelerine geri dönüyorlardı. Almanya bu konuyu belgesel yapacak kadar önemli bulmuş.

Tayland Gece Hayatı Mekanları

Tayland gece hayatı kalbinin attığı şehirler Taylandın başkenti Bangkok, Bangkoka arabayla 3 saatlik mesafede bulunan sahil şeridi Pattaya ve denizin ortasındaki bungalov evlerle ünlü balayı adası da diyebileceğimiz Phukettir. Bu şehirlerde Tayland gece hayatı çok hareketli eğlenceli ve sabahlara kadar sürmektedir. Tayland para birimi baht değeri düşük bir para birimidir. 1 TL yaklaşık olarak 20 baht yapmaktadır. 1 dolar yaklaşık 40 baht, 1 euro yaklaşık 50 baht yapmaktadır. Tayland parasının değersiz olmasından dolayı Tayland gece hayatı yurt dışından gelenler için çok ucuz olarak gözükmektedir. Tayland gece hayatı için gelenlerin sayısının çok olmasında bu durumunda etkisi çok fazladır.

Tayland Gece Hayatı Bangkok

tayland gece yaşamıTayland gece hayatı  Bangkok ta Soi Cowboys, Khao Sun Road, Pat Pong, Nana eğlence merkezi (Nana entertainment plaza)  bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Buralarda akşam 8 de başlayan ve hiç bitmeyen bir kalabalık bulunmaktadır. Tayland şehir merkezinde bulunan bu bölgelere çok rahatça ulaşım sağlanabilmektedir. Tayland geceleri içinde en popüler mekanlardan olan go-go barları bu yerlerin hepsinde çok sayıda bulunmaktadır. Burada sokakta yürürken sizi bu go go barlara çekmek için kolunuzdan tutup götüren kızlarla karşılaşabilirsiniz. Saymış olduğum bu yerler arasında ki Nana eğlence merkezi birçok go go barın bir araya toplanmış olduğu büyük bir eğlence alanıdır. Bangkokta bulunan Sukhumvit bölgesinde ise az önce bahsettiğim yerlere nazaran daha kaliteli ve düzgün gece klüpleri bulunmaktadır. Patpong bölgesinde Taylandın meşhur açık hava pazarlarından birinin bulunduğu yerin çevresinde çok sayıda gogo bar bulunmaktadır. Taylandın her bölgesinde Tayland gece hayatı o kadar farklıdır ki dünyanın başka bir yerinde böyle bir yaşamı görme ihtimali yoktur. Bundan dolayı Tayland gece hayatı içinde sadece erkekler değil bu sıradışı ortamları görmeye kadınlarda gelmektedir. Bazı kişiler çift olarak başka bir ülkede görülmesi mümkün olmayan bu hayatı görmeye gelmişlerdir.

Tayland Gece Hayatı Pattaya

Tayland gece hayatı en hareketli şehri, Pattaya gece hayatı merkezi dünyaca meşhur Walking Street caddesidir. Pattaya gece hayatının kalbi konumundaki Walking Street yaklaşık 1 kilometrelik araç girmeyen bir cadde üzerinde bulunan her zevke ve her yaşa hitap eden sayısız disko ve gece klübünden oluşan caddedir. Walking street üzerinde bulunan gogo barlarda çılgın eğlenceler sabahlara kadar sürmektedir. Walking street üzerinde Taylandda çok sayıda bulunan ladyboy adıyla anılan kadın mı erkek mi oldukları tam olarak anlaşılamayan kişileri her yerde görebilirsiniz.

taylandda gece hayatı

Ben Walking Street üzerinde yürürken caddenin bir bölgesinde kalabalık bir insan grubunun bir gösteriyi izlediğini gördüm. Bu gösteriyi görmek için ön sıralara doğru geçerken Tayland Pattaya Walking Street üzerinde görmeyi aklımın ucundan dahi geçirmediğim bir şey gördüm. İki tane maraş dondurmacısı yaptıkları klasik bizim her zaman gördüğümüz dondurma külah şovlarını yapıyorlar. Bu şov sayesinde gece klüpleriyle dolu olan Walking Street üzerinde en fazla kalabalığı kendi önlerine çekmişlerdi. Bu şovu izledikten sonra Walking street üzerinde yürürken her gece klubünün önünde sizi içeri çağıran ve bu konuda ısrarcı olan kişilerle karşılaşıyorsunuz. Bu kadar çok ısrar eden ve sizi gece klüplerine sokmak için her şeyi deneyen kişilerin olduğu bir yerde bir maraş dondurmacısı bütün turistleri kendi önünde toplamayı başarmış olması bana gerçekten çok ilginç geldi.

Tayland gece hayatı bir diğer hareketli yeri Phuket gece hayatı en canlı bölgesi Patong beach bölgesidir. Phuket geceleri yoğunlukla Phuket te bulunan plajlarda hareketlidir.Phuket geceleri de Pattaya gecelerini aratmayacak kadar eğlencelidir. Phuket gece hayatı yanında daha çok balayı adası olarak bilinmektedir. Phukette bulunan denizin ortasında ki bungalov evler balayı çiftlerine romantik bir tatil geçirme şansı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir