Taksimde Alışveriş

taksim alışverişTaksimde alışveriş için ilk adres olan İstiklal Caddesinde dünyaca ünlü markalardan tutunda, ucuz giysi ve eşya satan pasajlara kadar pek çok mağaza bulunmaktadır. Ünlü markaların hemen hemen hepsi bulunur. Büyük bir çoğunun da outlet mağazasının olması, hem indirimi, hem de bol çeşidi bir arada arayanlar için büyük bir şans. Koton, Oxxo, Mango’nun outlet mağazası, Zara, Bershka ve Topshop benim Taksimde alışveriş için favorimdir.

Marka tutkunu olmayan yada daha uygun fiyata bir şeyler almak isteyen yerli ve yabancı birçok kişi ise, Taksimde alışveriş için İstiklal Caddesi pasajlarını tercih ediyor. Bu pasajlar,benim gibi alışveriş meraklılarını adeta baştan çıkarıyor. Şu anda herhangi bir ünlü markanın mağazasında bulunan ürünü, çok uygun fiyata bu pasajlarda bulabilir, kıyafet dolabınızı yenileyip, keyfinize keyif katabilirsiniz.

Sık sık uğradığım, mutlaka bir şeyler alıp çıktığım ve şiddetle tavsiye edebileceğim birkaç pasaj var. Taksimde alışveriş yapmak isteyenler için Beyoğlu İş Merkezi ve Atlas Pasajı en beğendiklerim arasındadır. Beyoğlu İş Merkezi, tünel metro çıkışına çok yakın bir mesafede olup, ünlü mekan Mid Point’ in hemen yanında bulunmaktadır. Kaliteli ve iyi bir şeyler bulmak istiyorsanız, giriş ve alt kattaki dükkanlara girin ve pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Birçok ünlü markanın neredeyse birebir aynısını çok uygun fiyata satan mağazaları görürseniz de şaşırmayın. Atlas Pasajı ise İstiklal Caddesinde karşınıza çıkacak ilk pasajdır. Diğer yerlere göre biraz daha pahalı olsa da, buradaki ürünlerde oldukça güzeldir.

Bunların dışında, Taksimde alışveriş denince akla gelen ilk pasajlardan biride kuşkusuz Terkos Çıkmazında yer alan, Terkos Pasajıdır. Girişinde ki görüntü oldum olası hiç hoşuma gitmiyor olsa da Taksim’e her uğradığımda mutlaka kendimi içerideki bir dükkanda bulurum. Çılgınlar gibi tezgahları karıştıran insanları görürsünüz önce. Hatta dayanamayıp sizde dahil olursunuz. Benim tercihim içerideki dükkanlardır. Buralarda daha kaliteli bir şeyler bulabilirsiniz.

Son olarak Taksimde alışveriş için Aznavur Pasajından bahsetmek istiyorum. Pek çok turistin ilgisini çeken bu pasaj, hediyelik eşya, takı ve çanta satın almak isteyenler için iyi bir adrestir. Belirttiğim bu pasajlara sabah erken saatlerde giderseniz daha rahat zaman geçirir, kalabalıktan bunalmamış olursunuz.

Unutmadan, Taksimde alışveriş yapmak istiyorsanız, yanınıza mutlaka kafa dengi bir arkadaşınızı almanızı tavsiye derim. Aksi takdirde, yanınızda sanki eli kolu bağlıymış ve her an oracıkta bayılacakmış gibi baygın gözlerle bakan biri olursa alışverişiniz kabusa dönebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir