Taksim Gece Hayatı

taksim gece hayatıTaksim gece hayatı yazısında Taksime gittiğinizde gidilebilecek güzel ve popüler mekanlar hakkında kısaca bilgiler vereceğim. Gece gündüz yoğun olan, yerli ve yabancı turistlerin İstanbul’a gelip te ziyaret etmeden dönmediği, İstanbul’un eğlence merkezi olan Taksimin geceleri dillere destandır. Hava kararınca tanınmaz hale gelen taksim gece hayat

ı içinde kalabalıkta kendinizi kaybedersiniz. Cadde üstünde ve ara sokaklarda bulunan, her zevk ve yaşa hitap eden bir çok mekan, taksim gecelerinin tadını çıkarmamıza yardımcı oluyor. Keyif alacağınızı düşündüğüm birkaç yeri size tanıtmak istiyorum…

Taksim gece hayatı denince, en popüler, eğlencenin rakipsiz tek adresi ve ilk akla gelen yerler ÇİÇEK PASAJI, ASMALI MESCİT, CEZAYİR SOKAĞI ( Namı diğer FRANSIZ SOKAĞI ) ve NEVİZADE dir.

JOLLY JOKER

Taksim gece hayatı yazısında bahsedilmesi gereken ilk yer Jolly Joker dir. Birçok ünlü yerli ve yabancı sanatçıların konserlerini yakından takip etmemize olanak sağlayan, Beyoğlu Balo Sokakta bulunan bu mekan en iyi performans mekanıdır.

5. KAT

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına sahip ender yerlerden biri olan 5. Kat, Sıraselviler Soğancı sokakta (Alman Hastanesinin bulunduğu sokak) yer alıyor. Dünya mutfağının tadına bakabileceğiniz ve müziklerinde dans edebileceğiniz en kaliteli ve en romantik mekanlardan biridir benim için. Haftanın ve ayın belli günleri “Yedikleri, içtikleri, dinledikleri”, “Aşk Numaraları”, “Singles Party” ve “Özel Yemek Geceleri” konseptiyle mekan ayrı bir keyifli hale gelir. Aşıklara bir duyurum var , Sevgilinizle özel bir gece düşlüyorsanız, şiddetle 5. Kata gitmenizi tavsiye ediyorum…

ROXY CLUP

Sıraselviler de bulunan bir diğer favori mekanımda Roxy Clup. Canlı performansları, partileri, disko ve konsept geceleriyle uzun zamandır en çok konuşulan mekanlar arasındadır. Birçok yerli ve yabancı sanatçıyı da sahnesinde konuk eden Roxy, kendi müziğini yapan genç yeteneklerde düzenlediği etkinliklerle destek vermektedir.

30 İSTANBUL RESTAURANT & BAR

Birçok uluslararası ödüle sahip olan bu mekan, Tarihi Mısır Apartmanının 6. Katında bulunuyor. ( Taksim Meydanından Galatasaray Lisesine gelip, 100 metre daha yürüdüğümüzde solda kalıyor). Yine görkemli bir İstanbul manzarası eşliğinde içkimizi içip yemeğimizi yiyebileceğimiz aynı zamanda hafta sonları dans şovları ve canlı müzik gruplarının performansıyla eğlencenin tadına varabileceğimiz bir mekan. House, Funk, Soul, R&B tarzında müzikleri dinleyip dans edebilirsiniz.

RİDDİM

Sıraselviler Caddesi Belçika Konsolosluğunun hemen yanında yer alan bu mekan, R&B ve Hip Hop denince akla ilk gelen en büyük kulüptür. Birçok R&B starını ağırlayan bu mekanda, Dj performansları, dans ve ışık şovlarıyla, yabancı müziğe ve dansa doyacaksınız.

Daha bir çok mekanı zaman içinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir