Singapur Gezilecek Yerler

singapurda gezilecek yerlerSingapur gezilecek yerler yazısında Singapura 3-4 günlük bir tatile gittiğinizde Singapurda görülmesi gereken caddeleri, alışveriş merkezlerini, gece gidilebilecek mekanları, önemli yapılarını, yemek yenebilecek yerleri anlattığım, bunları anlatırken de fiyatlar ve buralara nasıl gidilir konularında bilgiler verdiğim Singapur gezilecek yerler yazısı hazırladım. Singapur gezilecek yerler listesi ilk sırasında kesinlikle Marina bay Sands otel yer alıyor. Hatta bence Singapuru turistik bir yer haline getiren 2010 yılında tamamlanan Marina Bay sands oteli. 

Otel insanı karşısına geçirip izlettiriyor. Bakakalıyorsunuz. Otele Singapur metrosu ile kırmızı hatla Marina bay istasyonunda inerek gidebilirsiniz. Otele nehrin etrafında yürüyerek te gidebilirsiniz. Ben yürümeyi tavsiye ederim.

singapur gezi

singapur gezilecek yerlerSingapur Gezilecek Yerler : Marina Bay Sands Oteli

Marina Bay Sands oteli bilindiği üzere terasında bulunan gökdelen manzaralı havuzuyla meşhur. Bu havuza dışarıdan gelerek girmek mümkün değil. Havuza sadece otelde konaklayanlar girebilir. Ancak havuzun bulunduğu en üst kata çıkabilirsiniz. Buraya Skypark deniyor. Skayparka çıkmak için kişi başı 23 singapur doları ödedik. Buda 46 TL yapar. 23 Singapur dolarından sonra asansöre biniyorsunuz 56. kata çıkıyorsunuz. İşte burası otelin üstünde bulunan gemiye benzer bölümün havada boşlukta duran en ön kısmı. Direk buraya çıkıyorsunuz. Buradan bütün Singapuru tepeden görüyorsunuz. Etkileyici bir manzara sizi bekliyor. Bu bölümde hediyelik eşyalar satan ufak bir dükkan ve bir restoran bulunuyor. Otelin meşhur havuzunu kısmen görebiliyorsunuz. Skyparkta havuza giremiyorsunuz ama havuzla tamamen aynı manzaraya sahip bir konumdasınız.

singapur gezi yerleri
Singapur gezilecek yerler listesinin ilk sırasındaki Marina Bay Sands otelinin içine girip gezebilirsiniz. Otelin içinde çok sayıda en pahalı mağazalar ve kumarhane bulunuyor. Singapur gezilecek yerler arasında Skyparka çıkmadan Singapura gitmiş sayılmazsınız.

singapur görülmesi gereken yerlerSingapur gezilecek yerler arasında 2. sıraya yerleştirdiğim yer ise Singapurun simgesi Aslan başlı balık heykeli. Burası Marina bay Sand oteline karşıdan bakan bir konumda yer alıyor. Marina Bay Sands otelinden çıktıktan sonra ağzından su fışkırtan aslan başlı balık heykeline yürüyerek 15 dakikada geldik. Bu yürüyüş yolunda dünyanın en büyük yüzen sahasının da yanından geçiyorsunuz. Nehirin üzerine yapılmış sahada biz geçerken konser hazırlıkları yapılıyordu. Bu heykelin hemen yanında kanal turu yapmak için küçük motorlar bulunuyor. Tur 45 dakika sürüyor fiyatı ise 25 singapur doları 50TL.

Orchad Caddesi

Singapur gezilecek yerler arasındaki diğer bir yer ise Singapurun alışveriş merkezleriyle dolu Orchad caddesi. Orchad caddesi üzerinde Paragon alışveriş merkezi, Mandarin galeri, Takashimaya alışveriş merkezi, Singapur alışveriş merkezi gibi pek çok alışveriş yapılabilecek yer bulunmaktadır. Biz dönmeden 1 gün önce Paragon alışveriş merkezinin en altında bulunan marketten, ülkemizde bulunmayan Uzakdoğuya özel meyvelerden birkaç tane tadımlık almıştık. Singapurdaki otellerin bir çoğu da Orchad caddesi çevresinde konumlanmıştır. Singapur gezilecek yerler arasındaki Orchad caddesinde yürürken uzun uzun yanan trafik ışıkları bizi bıktırmıştı.

singapur gezisi orchad caddesi singapur flyerSingapur gezilecek yerler arasında yer alan Singapur Flyer Marina bay sands oteline yakın bir konumda bulunuyor. Bu dönmedolaba binerek Singapuru tepeden görebilirsiniz. Marina bay sands otelinin en üstüne çıktıysanız Singapur flyere binemenize gerek yok diye düşünüyorum.
Singapur gezilecek yerler içinde yer alan Singapur Sentosa adası adeta turistler için oluşturulmuş bir ada. Sentosa adasına teleferik ile ulaşabiliyorsunuz. Sentosa adasında her zevke hitap eden çok farklı aktiviteler bulunmaktadır. Bu aktiviteler ile ilgili teleferiğe binmeden önce bilgi sahibi olabilirsiniz ve istediğiniz aktiviteyi satın alabilirsiniz. Sentosa adası üzerine kurulmuş Universal stüdyolarını da gezebilirsiniz.

singapur hint mahallesiMustafa Center

singapur botanik bahçesiSingapur gezilecek yerler listesi içinde yer alan Singapur şehir merkezinde gördüğümüz tertemiz sokaklar, düzenli şehir ile hiçbir ilgisi olmayan Singapur Hint mahallesi ve Hint mahallesinde bulunan Mustafa alışveriş merkezini gezebilirsiniz. Hint mahallesi Singapurun başka hiçbir yerine benzemiyor. Singapurdaki kurallar sanki orada geçerli değil.
Singapurda gezilecek yerler arasında yer alan Singapur botanik bahçesi ve Singapur Sualtı dünyasını da gezebilirsiniz. Singapur gezilecek yerler listesi içinde başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz tarzda bir bahçe olan Gardens by the Bay da bulunuyor. Gardens by the bay Avatar flmindeki ortama benzeyen, başka hiçbir yerde göremeyeceğinz ağaçların bulunduğu bir bahçe. Marina bay sands otelinin hemen arkasında bulunuyor.

singapur

singapurda gece gezilecek yerler
Singapur gezilecek yerler arasında Singapurda gecelerin en kalabalık olduğu yer Clarke Quay. Clarke Quay Singapurda gece eğlence mekanlarının, restoranların, gece kulüplerinin bulunduğu akşamları Singapurun en kalabalık yeridir. Singapurda bulunduğunuz süre boyunca mutlaka bir akşam Singapur gezilecek yerler arasında yer alan Clarke Quay’e gitmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir