Segovia Gezilecek Yerler

segoviaSegovia gezilecek yerler yazısında İspanya turunda bir günlüğüne gittiğimiz bu küçük İspanya şehrinde gezdiğimiz yerlerden, yediğimiz meşhur yemeklerden bahsettiğim bir Segovia gezilecek yerler yazısı hazırladım. İspanya tatilimin 3. gününde, İspanya’nın Kastilya Leon bölgesinde, Madrid’e 1 saat uzaklıkta, bir ortaçağ şehri olan Segovia şehir turuna katıldım. Segovia gezilecek yerler arasındaki görülmesi gereken yerlerin başında ünlü

Disneyland logosundaki kale ve kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı gelmektedir. Segovia gezilecek yerler ilk sırasında yer alan Alcazar Sarayı; Kraliçe Isabel ve Kral II. Fernando’nun yaşadığı saray olup, bu evlilik modern İspanya’nın temellerinin atılmasını sağlamıştır. Alcazar sarayının tepesine çıkıp muhteşem Segovia manzarasını izleyip fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Alcazar, görülmeye değer ve peri masallarındaymışsınız hissini yaratan bir şato. Alcazar sarayının hemen karşısında hediyelik eşya satın alabileceğiniz şirin dükkanlar bulunuyor. Kupa, magnet, matador bibloları, mutfak önlükleri satın alabileceğiniz eşyalar arasında yer alıyor.

Segovia gezilecek yerler listesinde görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de, Segovia Katedrali ve Romalılar tarafından inşa edilen Roma Su kemeridir. Roma’ya ve İtalya’ya olan hayranlığımı bilmeyen yok. Bu sebeple, Segovia’da ilk karşıma çıkan ve Roma eseri olan bu su kemeri beni büyüleyip, Segovia’ya olan sempatimi arttırdı.

segovia gezilecek yerlerSegovia da Roma su kemerinin hemen altında yer alan Meson de Candido adlı restorantta, Segovinın en ünlü yemeği olan süt kuzunun tadına baktım. Et sevmeyen biri olarak, kocaman kuzuyu zorlanarak yemiş olsam da, gayet lezzetliydi. Segovia’nın en ünlü yemek mekanı olan Meson de Candido da salata, tatlı, süt kuzu ve 1 kadeh şaraba 30 Euro ödedim. Lezzetli bir yemek, kaliteli bir mekan ve Roma Su kemeri manzaralı bir öğlen yemeği için, Segovia da tavsiye edilecek bir restoranttır, Meson de Candido.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir