Santa Monica Gezilecek Yerler

santa monica limanıSanta Monica gezilecek yerler yazısında Los Angeles’ın en güzel ilçelerinden birisi olan Santa Monicada görülmesi gereken yerler, Santa monica yemek yenilecek yerler, Santa Monica otelleri, Santa monicanın Los Angeles içindeki konumu, Santa Monica limanı (Santa Monica Pier), Santa monica sahili hakkında bilgiler verdiğim Santa monica gezilecek yerler yazısı hazırladım.

santa monica nerede kalınırSan Franciscodan Los Angelesa gelirken Los Angelesta nerede kalacağımız konusunda hiç bir fikrimiz yoktu. Hiçbir araştırma da yapmamıştık. Los Angeles şehir merkezine girdik. Yüksek binaların olduğu şehir merkezi daha çok iş merkezi görünümündeydi. Burada kalamayacağımızı hemen anladık. Yol bizi nereye götürürse gidiyorduk. Santa Monica tabelasını gördüm. Santa Monica yoluna girdik. Yaklaşık 10-15 kilometre yol yaptıktan sonra uzun kum plajların bulunduğu Santa Monica sahiline ulaştık. Sahilin hemen arkasında otelleri tek tek gezmeye başladık. Santa Monicada çok sayıda konaklama yapılabilecek otel bulunuyor. Santa Monicada konaklamak için bizde bu otellerden birisi olan Amerikan filmlerinde gördüğümüz yol kenarındaki otellere benzeyen Ocean Lodge oteline yerleştik. Fiyatlar diğer otellere göre daha uygundu. Sadece yatmadan yatmaya göreceğimiz otel için uygun fiyatlı, temiz, merkezi olması yeterliydi. Hiçbir yeri bilmeden geldiğimiz Los Angelesta sonradan farkediyoruz ki Los Angelesın konaklamak için en güzel yeri olan Santa Monicada 4 gün boyunca kaldık.

Santa Monica Gezilecek Yerler – Yakın Yerler

santa monica plajıSanta monica gezilecek yerler yazısında bahsetmek istediğim Santa Monica sahilleri Los Angeles sahilleri arasında en geniş plajı olan sahillerden birisidir. Malibu sahili 15 dakika uzaklıkta bulunuyor. Santa monica gezilecek yerler arasında Santa monica sahilinde ki lunaparka benzeyen alan ilk sırada yer alıyor. Burası büyük bir iskele üzerine kurulmuş oyun alanları restoranlar ve barların bulunduğu bir yer. Santa monica gezilecek yerler açısından Lon Angelesın en güzel yerlerine yakın bir konumdadır. Santa Monicadan Sunset Bulvarı, Beverly Hills, Hollywood’a gitmek çok kolay. Sunset Bulvarına giderken gördüğümüz Subwayde yemek yemek için durduğumuzda, Subwayın yanında bulunan yemek yerinin sahibi Türk çıkıyor. Yemek için orayı tercih ediyoruz.

santa monica yemek yerleriSanta Monica gezilecek yerler yazısında Santa Monica yemek yenilecek yerlerden de bahsetmek istiyorum. Santa Monicaya gittiğimiz ilk akşam kırmızı koltuklu bir Amerikan burger restorantına oturuyoruz. Dev aynı zamanda da çok lezzetli olan burgeleri yiyoruz. Santa Monicaya yolu düşenlerin burada burger yemelerini şiddetle tavsiye ederim. Santa Monicada yemek yemek için önerebileceğim bir diğer yer ise bir Meksika restoranı. Burayı bize kaldığımız otelin resepsiyonundan önerdiler. Amerikada yediğim en güzel yemekleri burada yedim diyebilirim.

Los Angeles Gezilecek Yerler arasındaki Santa Monica konum itibariyle Los Angelesın en güzel yeri diyebilirim. Hem merkeze yakın hem de Los Angelesta görülmesi gereken yerlerin hepsine rahatça gidilebilecek bir konumda. Konaklama açısından da çok fazla alternatife sahip olan Santa Monica Los Angelesta uğranılması gereken ilk duraklardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir