Rahat ve Keyifli Bir Yolculuk Başlangıcı İçin Kullanışlı Seçenekler

Airplane in the sky, over the cloudy skyGünümüzde uçakla seyahat etmek hem zamandan hem paradan tasarruf ettirdiği için sıkça tercih edilen ulaşım yöntemlerinden bir tanesidir. Ayrıca son derece güvenli ve keyiflidir. Siz de sıklıkla uçak seyahati yapıyorsanız yolculuğa çıkmadan önce tüm hazırlıklarınızı tamamlayıp uçuş gününde havaalanına vardığınızda sizi nelerin beklediğini az çok biliyor olmalısınız. Bu nedenle yolculuğunuzun rahat başlaması için alabileceğiniz bazı önlemler vardır.

check inHer şeyden önce havaalanına zamanında varmış olmanız çok önemlidir. Yapılacak kontroller ve diğer uçuş işlemlerine göre dış hat uçuşları için uçuş saatinden en az 60 dakika ve iç hat uçuşları için de en az 45 dakika önce havalanında olmanız gerekir. Hesaba katılmayan aksiliklerin yaşanması olasılığına karşın bu sürelere en az yarım saat ekleyerek havalanına erken varmanız daha da iyi olur. Güvenlik önlemlerinin son derece sıkı olarak kullanıldığı havaalanlarında öncelikle biletlerinizin ve kimliklerinizin kontrol edilip, bavullarınızın alındığı check-in servisinden geçmelisiniz. Bu işlemi tamamlamak için yolcuların havaalanlarında uzun kuyruklar oluşturduğunu, yarım saatten fazla bir süreyi burada harcadıklarını görebilirsiniz. Check-in işlemlerini havaalanında yaptırabileceğiniz gibi uçuş gününden 24 saat önce başlamak üzere online olarak da yaptırabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Check-in işlemlerinizi online tamamlarken size bavullarınızla ilgili her hangi bir bilgi sorulmaz. Havaalanına vardığınızda bavullarınızı online check-in bölümlerine teslim etmeniz gereklidir. Check-in işlemlerini nasıl yapacağınıza önceden karar vermeniz ve havaalanındaki check-in yerinizi önceden belirlemeniz yolculuğa başlamadan önce rahat olmanızı sağlayacaktır.

 online check inKalabalık yolcu gruplarından sıkılıyorsanız ya da havaalanında harcadığınız zamanı en aza indirmek istiyorsanız VIP salonlarından yararlanabilirsiniz. Bu salonlar yolculara ayrıcalıklı hizmetlerin sunulduğu ve rahat etmeleri için gereken tüm hizmetin verildiği salonlardır. Uçağınızı beklerken stresten ve kalabalıktan uzak bir biçimde keyifle zaman geçirmenizi sağlayan bu hizmeti siz de değerlendirebilirsiniz. Bunun için business class uçuşla seyahat etmeniz ya da üyelik yoluyla size business class hizmet sunan bazı özel kartlara sahip olmanız gerekir. Örneğin Priority Pass Card biletinizin hangi sınıf olduğuna bakılmaksızın havaalanı bekleme salonlarında geçirdiğiniz sürenin aldığınız hizmetin business class olması için özel olarak kullanılan bir karttır. Bu kart ile dünyada 120’den fazla ülkedeki 700 tane havalanında VIP salonlarından yararlanabilirsiniz. Bu bir kredi kartı değildir ve kartınız elinize geçtikten sonra VIP salon hizmetlerinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz, ayrıca Havayolu Özel Yolcu Programı statünüze göre de bu salonlardan faydalanabilirsiniz.

Uçuşlarınızın en rahat biçimde gerçekleşmesi için size sunulan hizmetlerden yararlanmanızı ve keyifli yolculuklar yaşanızı diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir