Nişantaşı Gezilecek Yerler

nişantaşı mekanlarıNişantaşı gezilecek yerler yazısında son yıllarda İstanbulun popülerleşen semtlerinden birisi olan Nişantaşı semtine ulaşım, nişantası görülmesi gereken yerler, nişantaşı mekanları, nişantaşı en gözde sokakları, nişantaşı alışveriş yapılacak yerler, nişantaşı yemek yenilecek yerler, nişantaşı cafeleri, nişantaşı araba park yeri ücretleri ile ilgili bir nişantaşı gezilecek yerler yazısı hazırladım. Son yıllarda adını magazin basınından çok sık duyduğumuz ünlülerin takıldığı yer olarak bilinen Nişantaşı İstanbulun Şişli ilçesine bağlıdır. Nişantaşına gitmek için pek çok farklı alternatif vardır.

 Taksimden bineceğiniz çok sayıda otobüs Nişantaşı gezilecek yerler yakınından geçmektedir. Ayrıca Taksim Teşvikiye sarı dolmuşları sizi tam olarak nişantaşının en merkezi yerine götürecektir. Beşiktaş Harbiye sarı dolmuşu, Kadıköy Nişantaşı sarı dolmuşları yine sizi Nişantaşında gitmek istediğiniz yerlerin yakınına götürecektir. Beşiktaştan binilen 30M taksim otobüsü de Nişantaşının en işlek caddelerinden birisi olan Teşvikiye caddesinden geçer.

nişantaşı gezilecek yerlerNişantaşı gezilecek yerler, nişantaşı alışveriş yapılacak yerler ve nişantaşı cafelerinin yemek yerlerinin yoğun olarak bulunduğu yerler, Teşvikiye caddesi ve Abdi İpekçi caddesi başta olmak üzere bu iki cadde çevresinde bulunan sokaklarda toplanmışlardır. Nişantaşı gezilecek yerler içinde bulunan Teşvikiye caddesinin hemen başında Taksim Teşvikiye sarı dolmuş durağı bulunmaktadır. Teşvikiye caddesinin bu tarafında bulunan mekanlar arasında The House Cafe ve Gedikliyi sayabiliriz. Teşvikiye caddesi üzerinde Nişantaşı city’s alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Yine bu cadde üstünde çok sayıda alışveriş yapılabilecek nişantaşı butik mağazalar ve nişantaşı abiye elbise mağazaları bulunmaktadır.

Teşvikiye caddesinin hemen paralelinde bulunan nişantaşı gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan Abdi İpekçi caddesi 31 aralık yılbaşı günlerinde yapılan organizasyonlarla da meşhurdur. 31 aralık günü cadde tamamen trafiğe kapatılır ve çeşitli eğlencelerin düzenlendiği organizasyonlar bu cadde üzerinde yapılır. Abdi İpekçi caddesi üzerinde bulunan nişantaşı mekanları için CookShop ve Kırıntı cafeyi sayabiliriz. Abdi İpekçi caddesi üzerinde Marks Spencer, Top Shop, Miss Selfridge gibi dünya ünlü markaların mağazaları bulunmaktadır. Ünlü modacı Cengiz Abazoğlunun mağazası da bu cadde üzerindedir. Abdi İpekçi caddesi aşağıya doğru Maçka parkına doğru ilerler. Yukarıda ise Vali konağı caddesi yer almaktadır.

nişantaşı teşvikiye caddesiNişantaşı gezilecek yerler arasındaki Teşvikiye caddesi ve Abdi İpekçi caddesi arasında kalan Atiye sokak üzerinde Hardal, Atiye Steakhouse gibi restoran ve cafe bar tarzında güzel nişantaşı mekanları bulunmaktadır. Nişantaşının bu bölgesinde yukarıda saydığım popüler mekan ve mağazalardan çok sayıda bulunmaktadır. Nişantaşı Bostan sokağı üzerinde de marka mağazalar bulunmaktadır.

Nişantaşı gezilecek yerler yazısında Nişantaşında araba parkı konusundan da bahsetmek istiyorum. Nişantaşına araba ile gidenler için park önemli bir sorundur. Neredeyse bütün ana yollar ve ara sokaklar İspark tarafından işletilmektedir. İsparkın yerlerinde boş park yeri bulursanız şanslısınız demektir. İspark bu bölgede bulunan diğer özel otoparklara göre daha ucuzdur. İsparkta parketmenin saati 6-7 TL gibidir. Bunun yanında özel otoparklarda 1 saatlik parkın fiyatı 15-17 TL fiyatlarındadır. Nişantaşı City’s alışveriş merkezinin otoparkına da ücretli bir şekilde park edebiliyorsunuz. Orasıda da fiyatlar 15 TL den başlamaktadır. Kapıda ki güvenliğin söylediğine göre arabayı valeye bırakırsak 24 saati 20 TL olarak sabitlemişler.

 

2 thoughts on “Nişantaşı Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir