Moda Gezilecek Yerler

modaya nasıl gidilirModa gezilecek yerler yazısında Kadıköyün en güzel bölgesi olan Modaya nasıl gidilir, Moda gidilmesi gereken mekanlar, Modanın meşhur yerleri, Moda sahili ile ilgili bilgiler verdiğim bir moda gezi yazısı hazırladım. Moda Kadıköye bağlı bir semttir. Modaya Kadıköy sahildeki Kadıköy postanesinden veya Kadıköy Bahariye caddesinden 15-20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Modaya Kalamış tarafından da Moda sahili boyunca yürüyerek gidilebilir.

Modanın merkezine arabayla gitmek biraz sıkıntılı olabilir. Genelde trafiğin yoğun olduğu dar moda sokaklarında araç park yeri bulmak oldukça zordur. Bu yüzden aracınızı Kadıköyde bir yere park ederek Modaya yürüyerek gitmek daha iyi olacaktır.

Eskiden birkaç sayılı mekanın bulunduğu Modada son yıllarda bir çok yemek yeri, cafe, restoran açılmasıyla Kadıköyün yanıbaşında bir merkez daha oluşmuş oldu. Moda gezilecek yerler konusunda Moda gidilmesi gereken en iyi mekanları sıralayacağım.

Moda Gezilecek Yerler Moda Mekanları

dondurmacı ali ustaMeşhur Dondurmacı Ali Usta : Moda gezilecek yerler ve mekanlar arasında Dondurmacı Ali Ustadan bahsetmek gerekir. Dondurmacı Ali ustanın önünde yaz aylarında başka hiçbir dondurmacı da göremeyeceğiniz uzun kuyruklar oluşur. Dondurmacı Ali Ustanın dükkanını Modanın en merkezi yeri olarak kabul edebiliriz. Sonradan açılan bir çok cafe ve restoran bu bölgenin çevresinde konumlanmıştır. Ben en son Modaya gittiğimde Dondurmacı Ali Ustanın önünde 30 kişilik bir kuyruk vardı. Ali Ustanın dükkanının hemen yanında Kemal Usta Waffle dükkanı bulunmaktadır. Waffle ve dondurma yemek isteyenler için buraya yakın birkaç tane daha dondurma ve waffle dükkanı bulunmaktadır.

Moda Teras : Moda gezilecek yerler ve görülmesi gereken mekanlar arasında bulunan Moda Teras Moda İskelesini tepeden gören aynı zamanda da Kalamış manzarasına sahip Modanın merkezinde ara sokağa girdiğinizde biraz ilerleyince karşınıza çıkan bir mekandır. Mekanın yanında kendisine ait otopark bulunmaktadır. Düğün nişan ve toplu yemek organizasyonları için tercih edilen bir yerdir. Restoran olarak hizmet veren Moda terasta fiyatlar bu çevrede bulunan diğer mekanlara göre daha pahalıdır. Güzel bir akşam yemeği düşünüyorsanız ve manzaranızda iyi olsun diyorsanız önceden rezervasyon yapmanız gerekir. Rezervasyonsuz arka masalarda kalabilirsiniz.

Moda Çay Bahçesi : Moda mekanları arasındaki Moda Çay bahçesi, Moda sahili boyunca Modada denize tepeden bakan bir konumda bulunmaktadır. Çok büyük bir alana sahip bu çay bahçesi Moda sahilinde oturup bir şeyler içebileceğiniz güzel bir mekandır.

Kemal’in Yeri : Kemal’in Yeri Moda çay bahçesine bitişik Moda sahilini yukarıdan gören iki katlı birşeyler içilip, atıştırmalık şeyler yenebilecek güzel bir mekandır. Buranın kruvasanın meşhur olduğunu son gittiğimde öğrendim. Ben de denedim ve beğendim. Giderseniz kruvasan yiyebilirsiniz.

Tarihi Moda İskelesi : Moda gezilecek yerler arasında ilk sırada Tarihi Moda iskelesi Modanın simgesidir diyebiliriz. Modanın en bilinen yapısıdır. İskele üstünde bulunan işletmede özellikle haftasonları verilen açık büfe kahvaltı çok tercih edilmektedir. Modaya gitmişken bu tarihi iskelede en azından bir çay içilebilir.

Oyun Atölyesi : Moda gezilecek yerler yazısında bir tiyatro salonu. Moda ile Kadıköy arasında kalan oyun atölyesi bir tiyatro gösteri salonudur. Aynı zamanda da içinde bir cafe bulunmaktadır. Oyun atölyesinde televizyondan görmeye aşina olduğumuz oyuncuların içinde yer aldığı tiyatroları izleyebiliriz. Özellikle bazı oyunlarda bilet bulmak için çok önceden bilet almak gerekebilir. Ben en son burada Testosteron isimli oyuna gitmiştim. Daha sonra bu oyunu sinemaya da uyarladılar.

Modada bu yazdığım mekanlar dışında bir çok farklı güzel mekanda bulunmaktadır. Ben bu mekanların sadece birkaçını burada yazdım. İstanbulda yaşıyorsanız veya İstanbula gezmeye geldiyseniz bir kerede olsa Modayı gezmeden dönmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir