Milano Gezilecek Yerler

milano gezi rehberiMilano gezilecek yerler yazısında Milano hakkında bilgiler verdikten sonra, Milano şehir merkezi, Milanoda görülmesi gereken yerler, Milanoda bulunan meşhur caddeler, moda şehri olan Milanodaki ünlü markaların mağazaları, Milanoda konaklama için en uygun konumdaki oteller ve hostellerin yerleri ile ilgili detaylı açıklamaların yer aldığı Milano gezilecek yerler yazısı hazırladım. Milano İtalyanın kuzeyinde yer alır.

İtalya Lombardiya bölgesinin başkentidir. Milano İtalyanın kezeyinde yer almasından dolayı İsviçre ve Fransaya yakın bir konumdadır. Milano deyince herkesin aklına ilk olarak moda geliyor. Milanonun bir moda şehri olduğunu şehrin sokaklarında yürüyünce hemen anlıyorsunuz. Prada, Louis Vuitton gibi önemli dünya markalarının mağazalarını şehrin ara sokaklarında dahi görebiliyorsunuz. Sadece Milano merkezinde 6-7 tane Prada 4-5 tane Luis Vitton mağazasını ben gördüm.

Milano Gezilecek Yerler Listesi

milano gezilecek yerleriDuomo katedrali : Milano gezilecek yerler başında tabii ki Duomo katedrali geliyor. Çok etkileyici bir görünüme sahip olan bu kilise Milanonun merkezinde yer almaktadır. Önünde bulunan geniş Duomo meydanı Milanonun en büyük meydanıdır. Duomo katedrali Avrupanın en büyük 4. katedralidir. Duomo katedralinin çevresi Milano turistik cazibe merkezidir. Milano gezilecek yerler arasında Milanonun en turistik bölgesi burasıdır. Duomo meydanı ve çevresi yalnız gündüzleri değil geceleri de kalabalık olmaktadır.

galleria vittorio emmanuel alışverişGalleria Vittorio Emanuele : Milano gezilecek yerler arasında yer alan Galleria Vittorio Emanuele, Duomo meydanında yer alan gösterişli bir alışveriş merkezidir. Gerek içindeki markalar gerekse etkileyici mimari yapısıyla Milano gezilecek yerler arasındaki bir yerdir. Gallleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezinin içinde ve dışında önemli markaların mağazaları bulunmaktadır. Prada , Versace, Louis Vuitton gibi markaların çok büyük mağazaları yer almaktadır. Milano gezilecek yerler içindeki burada alışveriş yapmasanız bile vitrindeki fiyatların kabarıklığına bakabilirsiniz.

milano la scala operasıLa Scala opera Binası : Milano gezilecek yerler arasında La Scala opera binası da yer alır. La Scala opera binası Duomo meydanının hemen yakınında yer alır. Duomo meydanından Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezi içine girip karşı kapısından çıkarsanız hemen sol tarafta La Scala opera binasını göreceksiniz. La Scala opera binası dışarıdan bakıldığında bir özelliği yokmuş gibi gözüken sıradan bir yapı olmasına karşın operanın içi çok etkileyici bir yapıdadır.

castello sforzescoCastello Sforzesco : Milano gezilecek yerler arasında Castello Sforzesco (Sforzesco Şatosu) da yer almaktadır. Burası Duomo meydanına yürüyerek 5 dakikalık mesafededir. Bu şatonun arka tarafı çok büyük bir parktır. Milanonun en büyük yeşil alanlarından birisi olan Parco Sempione adındaki bu parkta sürekli spor yapan yerel halkı görebilirsiniz. Milanoya gitmişken burayı da gezebilirsiniz.

Buenos Aires Caddesi : Milano gezilecek yerler arasında Buenos Aires caddesini de sayabiliriz. Burası yukarıda yazmış olduğum gezilecek yerlerden daha az turistik bir yer olmasına rağmen Milanonun alışveriş caddelerinden bir tanesidir. Buenos Aires caddesi üzerinde de çok sayıda mağaza bulunmaktadır. Milano Porta Venezia metro istasyonu bu caddenin ortasında yer almaktadır. Monte Napoleone caddesi üzerinde de dünya çapında markaların mağazaları bulunmaktadır. Milanoda bunun gibi pek çok alışveriş caddesi bulunmaktadır.

Milanoda filmlerde gördüğümüz balkonlarından çiçekler saçan İtalyan evlerinden de görebilirsiniz. Çok eski tarihlerde yapıldığı belli olan konutlar farklı görünümleriyle dikkat çekmektedir. Klasik İtalyan evlerini şehrin her yerinde gözlemleyebilirsiniz.

milano otelleriMilano gezilecek yerler yazısında son olarak Milanoda nerede kalınır ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Milano konaklama konusunda çok fazla alternatife sahip bir bölgedir. Hostellerden çok lüks otellere kadar her zevke ve bütçeye uygun konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Milanoda yer alan otellerin bir kısmı Milano Centrale tren istasyonu çevresinde konumlanmıştır. Burası Milanonun turistik yerlerine biraz uzak bir yerdir. Bu yüzden turistik amaçlı Milanoya gideceklere bu bölgeyi önermiyorum. Turistik kısa süreli Milanoda bulunacaklar şehir merkezinde Duomo meydanına yürüme mesafesinde konaklama yerlerini tercih etmelidirler. Ben Duomo meydanına yürüyerek 5 dakika mesafede bulunan London otelde kaldım. Otel hem çok temiz hemde konum itibariyle daha iyisi olamazdı diye düşünüyorum. Otelin fiyatı kişi başı 35 Euro civarındaydı. Otel merkezde olmasından dolayı şehir içi hiçbir ulaşıma para ödemedik.

Milano gezilecek yerler açısından çok fazla alternatife sahip değildir. Yukarıda yazmış olduğum yerlerin hepsini 1 gün içinde rahatlıkla gezebilirsiniz. Zaten Milano gezilecek yerler konusunda değil daha çok alışveriş yapılacak yerler konusunda meşhurdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir