Milano Alışveriş Yapılacak Yerler Caddeler

milanoda alışveriş yapılacak yerlerMilano alışveriş yapılacak yerler yazısında dünyada modanın merkezi kabul edilen, bir çok kişinin sadece alışveriş yapmak için gittiği, bu moda ve alışveriş şehrinde Milano alışveriş yapılacak yerler caddeler, mağazaların yoğun olarak bulunduğu yerler, ünlü markaların ve designerların bulunduğu caddeler, Milano alışveriş yapılacak yerler ile Milanonun merkezi Duomo meydanı arasındaki uzaklık hakkında bilgiler içeren bir Milanoda alışveriş yazısı hazırladım.

galleria vittorio emmanuel shopping centerMilano şehir merkezi olarak kabul edilen Duomo meydanının çevresi ve Duomo meydanına yakın yerlerde bulunan alışveriş yapılabilecek çok sayıda shopping noktası bulunmaktadır. Milano alışveriş yapılacak yerler caddeler başında Galleria Vittorio Emanuele II alışveriş merkezi bulunur. Bu alışveriş merkezi Duomo meydanında bulunur. Alışveriş merkezinin bir tarafı Duomo meydanına çıkarken diğer tarafı La Scala operasının olduğu yere çıkar. Milano alışveriş yapılacak yerler ilk sırasında yer alan Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezi hem tarihi ve gösterişli binasıyla, hemde alışveriş merkezi içinde yer alan dünyanın en önemli markalarının mağazalarıyla alışveriş yapmak için Milanoya gidenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Bu alışveriş merkezi içinde Prada, Louis Vuitton, Versace gibi dünyaca ünlü markaların büyük ve gösterişli mağazaları bulunmaktadır. Alışveriş merkezinin en güzel yerindeki dükkanlarında bu markalar bulunmaktadır. Bu markaların mağazalarını Milano şehir mekezinde yürürken çok defa görebilirsiniz. Dünya moda dünyasının başkenti kabul edilen Milanonun en güzel yerindeki bu mağazalardan alışveriş yapmak cüzdanınızı biraz inceltecektir. Vitrinlerde gördüğümüz fiyatlar gerçekten çok yüksekti diyebilirim. Bu alışveriş merkezinin sadece içinde değil dışarıya sokağa bakan dükkanlarında da çok sayıda alışveriş yapılabilecek mağaza bulunmaktadır.

milano alışveriş yapılacak yerlerMilano alışveriş yapılacak yerler caddeler arasında yer alan bir diğer önemli nokta Via Monte Napoleone caddesidir. Bu caddeyi ben Milano şehir merkezinde gezerken tesadüfen gördüm. Bu cadde üzerinde de yine Bvlgari, Louis Vuitton, Bally, Prada, Dolce Gabbana gibi markalara ait mağazalar bulunmaktadır. Ben bu caddeye girdiğim anda etrafta modacı olduğu giyimlerinden belli olan çok sayıda kişiyi gördüm. Via Monte Napoleone caddesi dar, uzun, caddeden tek yön arabaların geçebildiği Duomo kilisesine yürüyerek 15 dakika mesafede bir konumda bulunuyor.

milanoda alışverişMilano alışveriş yapılacak yerler caddeler arasında Buenos Aires caddesi de yer almaktadır. Buenos Aires caddesi geniş,uzun ve trafiğin yoğun olduğu bir caddedir. Bu cadde üzerinde çok sayıda mağaza ve dükkan yer almaktadır. Bu cadde üzerinde yer alan mağazalar daha normal fiyatlarda, bizimde ülkemizde caddelerde her an görebileceğimiz markalardan oluşan yerlerdir. Burası Duomo meydanından biraz daha uzak olduğu için turistik bölgenin biraz dışında kalıyor diyebiliriz.Milano alışveriş yapılacak yerler caddeler arasında yer alan diğer caddeler, Via Manzoni, Via Della Spiga, Via Sant’Andrea, caddeleridir. Bu caddeler üzerinde bulunan çok sayıdaki mağaza alışveriş için Milanoya gidenleri buralara çekmektedir.

Milanoda gezerken Milanonun gezmek için değil, Milanoda alışveriş yapmak için daha uygun bir yer olduğunu hemen anlıyorsunuz. Gezmek konusunda Milano gezilecek yerler içindeki bütün yerleri 1 gün bitmeden tamamen gezebilirsiniz. Gezilecek yerler açısından zengin bir yer değil. Benim param çok harcayacak yer bulamıyorum diyenler, her köşe başında karşınıza çıkabilecek dünyanın en popüler, pahalı ve ünlü markaları Milano alışveriş yapılacak yerler sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir