Malta

malta dil okuluAkdenizin güneyinde adalardan oluşan Maltanın başkenti Valletta, para birimi Euro, kullanılan resmi diller ise İngilizce ve Maltacadır. Malta Avrupa birliğine üye bir devlettir. İstanbuldan Maltaya direk uçak seferleri bulunmaktadır. İstanbul Malta arası uçak yolculuğu yaklaşık iki buçuk saat sürmektedir. Ülke ekonomisinin önemli bir kısmı turizme ve İngilizce dil okullarına dayanmaktadır. Tur şirketleri Türkiyeden Maltaya çeşitli turlar düzenlemektedirler.

Malta tam bir turizm ülkesidir diyebiliz. Genellikle göz ardı edilen bir tatil beldesi . Akdeniz’deki Malta’nın sadece bir beach resorttan turistlere çok daha fazlasını sunuyor. Sicilya’nın 93km güneyinde ve Afrika’nın 288km kuzeyinde yer alan bu güzel adanın iklimi tüm yıl boyunca sıcak ve muhteşem. Bunların yanı sıra güzel plajları ve izole koyları da Malta’yı keşfetmek için başlıca sebepler arasında. Malta’nın büyüleyici tarihi 7000 yıl öncesine uzanıyor ve adanın tarih öncesi görünümü görenleri büyülüyor.

malta

Malta’nın plajları size, Blue Lagoon deniz kayağı , rüzgar sörfü ve başka su sporlarını deneme fırsat sunuyor. Malta’yı çevreleyen kristal berraklığındaki sulardaki resifler ve mağaralar; tüplü dalış yapma imkanı sağlamaktadır. Tüm yetenek ve deneyimdeki dalgıçlara özel pek çok dalış okulları ile bu sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz.

Malta iki dilli bir ülke olması sebebiyle tatil için giderek daha popülerleşen bir konuma gelmiştir. İngilizce seyahat açısından bir dünya dili olarak hayati önem taşımaktadır. Malta’da bir çok İngilizce dil eğitimi veren kursların olması dikkatinizi çekecektir. Malta anadili İngilizce olması sebebiyle öğrencilerin dil okulu seçerken gitmeyi tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Hem iklim şartlarının İngiltereye göre daha iyi olması hemde İngiltereye göre daha ucuz bir yer olması İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için avantaj yaratmaktadır. Hem turistik amaçla hem de ingilizce öğrenmek için buraya gelenlerle iletişim halinde olmanız ingilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirecektir.

maltada ingilizce

Maltalingua, Maltanın doğa güzelliği ile büyüleyen bölgesi olan St Julians Körfezi’nde yer alan en iyi dil okullarından birisidir. Hem dil öğrenmek aynı zamanda Maltanın güzel ikliminde unutulmaz bir tatil yapmak isterseniz hemen kayıt olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir