Los Angeles Gezilecek Yerler

oscarLos angeles gezilecek yerler açısından Amerikanın en popüler yeridir. Ben de bu Los Angeles gezilecek yerler yazısında gezdiğim Los Angeles’ın en güzel yerlerini anlatacağım. San Franciscoya arabayla 5 saat Las Vegasa 3 saat San Diegoya 2 saat, Meksikaya 3 saatlik mesafede bulunan Los Angeles gezilecek yerler bakımından Amerikaya giden bir turistin isteyebileceği herşeye sahiptir.

Dünya sinema sektörünün merkezi Hollywood, Amerikanın en zengin muhitlerinden biri olan Sunset bulvarı, çok uzun palmiye ağaçlarının bulunduğu Beverly Hills, bir çok filmde gördüğümüz Santa Monica sahili, Two and a Half Man dizisinde sürekli olarak karşılaştığımız Los angeles’ın en temiz

okyanusuna sahip Malibu Plajı, Los Angeles Lakers’ın maçlarını yaptığı Stappless Center, izlediğimiz bir çok filmin çekildiği Universal Stüdyoları, gökdelenlerle kaplı Los Angeles şehir merkezi(downtown), Long Beach, Disneyland, dünyanın en büyük tren eğlence parkı 6 flags, Los Angeles gezilecek yerler arasında mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

los angeles gezilecek yerlerLos Angeles Gezilecek yerler denince tabiiki ilk akla gelen yer Hollywood oluyor. Dünya sinema sektörünün merkezi konumundaki Hollywood’a Los Angeles gezimizin ilk gününde gidiyoruz. Hollywood Los Angeles şehir merkezine arabayla 30 dakikalık mesafede bulunuyor. Los angeles Şehrine girerken de Hollywood Bulvarı yazan tabeladan girince sizi tam olarak Hollywoodun merkezine götürüyor. Hollywood caddesi üzerinde Oscar ödül töreninin yapıldığı Kodak Tiyatrosu, Madam taussod müzesi, ünlülerin el izlerinin önünde bulunduğu Çin tiyatrosu Hollywood bulvarının gezilmesi gereken en popüler yerleridir. Hollywood bulvarı üzerinde 2000 in üzerinde ünlünün yıldızı vardır. Dünyanın dörtbir yanından gelen turistler bu yıldızlarI ve el izlerini görmek için buraya geliyorlar.

los angeles universal studyolarıLos Angeles gezilecek yerler arasında ki bir diğer mutlaka görülmesi gereken yer Universal Stüdyolarıdır. Universal stüdyoları şehir merkezine yaklaşık olarak yarım saatlik bir mesafededir. Oldukça büyük bir alana yayılmış olan Universal stüdyoları kendi içinde adeta bir şehir yaratmış gibi gözüküyor. Biz içeriye girerken 80 dolar ödedik. Bunun dışında ayrıca hiç bir yerde sıra beklemeden en önden girilebilecek bir bilet seçeneği bulunuyor. Bu biletin fiyatı da 200 dolar civarı bir fiyattı. Universal stüdyoları içine girince ödediğiniz 80 dolar karşılığında bütün aktivitelere ve gösterilere katılabiliyorsunuz. Universal Stüdyolarında turistlerin en çok ilgisini çeken bölüm filmlerin ve tv programlarının çekimlerinin yapıldığı stüdyolar bölümüne küçük bir trenle yapılan gezi oluyor. Bunun dışında king kong animasyonu, Transformers, Jurassic Park , Mumya, Shrek filmlerinin canlandırıldığı ve sizinde içine katıldığınız dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz showlar düzenlenmektedir. Bu 7 veya 8 boyutlu olduğunu düşündügüm gösterilerde kendinizi filmin tam olarak içinde hissediyorsunuz. Universal stüdyoları girişinde ilk sizi karşılayan ise korku tüneli oluyor.

santa monica nerede kalınırLos Angelesta konaklama konusuna da değinmek istiyorum. Los Angeles otelleri oldukça fazladır. Los Angelesta gezerken hemen her yerde karşınıza otel çıkabilir. Los Angeles otel fiyatları açısından da çok fazla seçeneğe sahiptir. Biz San Francisco da kiraladığımız arabayla 5 saatlik bir yolculuk sonucunda Los Angeles’a ulaştık. Los Angelesta hiç bir yer bilmiyorduk. Otel rezervasyonu dahi yapmamıştık. Arabayla Los angeles içinde dolaşırken tesadüfen yolumuz Los Angelesın en güzel yeri olan Santa Monicaya düştü. Santa Monica sahili boyunca küçüklü büyüklü bir çok kalınacak otel bulunmaktadır. Santa Monicada bir kaç otel gezdikten sonra Los Angeles gezisi boyunca buradaki bir otelde kalmaya karar verdik. Bu otelde geceliği kişi başına 40 dolar civarında bir fiyata 3 gece konakladık.

los angeles sahilleriLos Angelesta görülmesi gereken yerler arasında Los Angeles sahilleri ve Los Angeles Plajları konusundan bahsetmek gerekir. Bu kadar büyü bir metropol şehrin her tarafında geniş ve uzun plajlar bulunabilmektedir. Los Angeles bu görünümüyle hem bir büyük şehir hemde bir tatil bölgesi konumundadır. Los Angeles Plajları arasında en popüler Santa Monica plajı, Malibu plajı, Long beach, Venice beach, Newport plajı, Corona Del Mar plajını sayabiliriz. Yaz aylarında bu Los Angeles plajlarında çeşitli voleybol turnavaları düzenlenmektedir.

Los Angelesta ne yenir konusuna da kısaca değinmek istiyorum. Biz Los Angelesta kaldığımız dönemde en çok meksika restoranlarında yediğimiz yemekleri beğendik. Los Angelesın her yerinde meksika restorantı görebilirsiniz. Meksika restorantları dışında, Amerikan filmlerinde sıkça gördüğümüz kırmızı koltuklu klasik Amerikan restoranlarında da yemek yemenizi tavsiye ediyorum.

2 thoughts on “Los Angeles Gezilecek Yerler

  1. merhaba,ben yarın sabah acil olarak los angelesa gidiyorum,lütfen kaldığınız otelin ismini söylerseniz,bütceme uygun olarak konaklamamı sağlarsınız, mail atarsınız sevinirim.

    • Merhaba Ben Santa Monicada Ocean Lodge isimli otelde kaldım. Yakında Los Anglesta konaklama ve Santa Monica ile ilgili ayrıntılı bir yazı yayınlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir