Los Angeles Gezi Yazısı

cable cabSan Francisco Las Vegas Los Angeles gezi yazısı içinde, Amerikaya gitmeden önce yapmış olduğum hazırlıklar ve uçak bileti alma sürecinden kısaca bahsedeceğim. Kardeşimin üniversiteyi bitirdikten sonra yurt dışında dil okuluna gitmek için seçtiği şehir San Francisco olunca benim içinde bir sonraki gezi adresi belli olmuş oldu. Daha önceden pek fazla bilgiye sahip olmadığım Amerika gezilecek yerler ile ilgili kısa bir araştırmadan

sonra San Francisconun da içinde bulunduğu California eyaletinin tümünü gezi rotamın içine aldım. California eyaletinde Amerikanın New York’tan sonra en bilindik şehirleri olan San Francisco, Los Angeles ve Las Vegas bulunuyor. Amerika gezisinde birbirine yakın olan bu 3 şehire gitmeye karar verdim. Bu 3 şehir için 10-12 günlük bir gezi düşünüyordum. Uçak biletlerini araştırmaya başladım. Gidiş tarihinden 3 ay önce biletleri aldım. Gidiş Paris aktarmalı toplamda 16.30 saat süren Air France, dönüş ise 15.30 saat süren Amsterdam aktarmalı KLM(Hollanda Havayolları) uçaklarını seçtim. Toplamda gidiş dönüş uçak bileti fiyatı 1.320 TL oldu. Yaz aylarında yurt içinde tek gidiş uçak bileti fiyatlarının 300 TL’yi bulduğu düşünülünce İstanbuldan yaklaşık olarak 11.000 kilometre uzakta olan San Francisco uçak bileti fiyatının 1.320 TL olması bana normal bir fiyatmış gibi geldi.

Amerikaya gideceğimi söylediğim kişilerden bazıları da gezi ekibine katılınca toplamda 4 kişi olarak San Francisco yolculuğumuz başladı. İstanbulda havaalanına gitmek, havaalanında beklemek, 16.30 saatlik uçak yolculuğu derken toplamda 20 saati bulan yolculuk sonucunda Türkiye’den 10 saat geride olan San Francisco’ya 15 Şubat günü öğlen 13.00 gibi ulaştık. Böylece California gezimiz başlamış oldu.

Amerika gezisi boyunca beğendiğim yerler Los Angeles gezisi süresince gördüğüm yerler oldu. 3 günlük Los Angeles gezisi boyunca hiç durmadan dolaştık ama yinede Los Angeles gezilmesi gereken yerlerin hepsini bitiremedik. Los Angeles gezi yazısı yazmak için oldukça fazla yere sahip bir şehir. Las Vegas gezisi boyunca da Las Vegas Strip üzerinde bulunan devasa otellerde sürekli gezdik. Dünyanın en büyük otelleri Las Vegas ta bu cadde üzerinde bulunmaktadır. San Francisco ise bu diğer iki şehirden daha az hareketli bir yer. Türkiyeden eğitim için giden öğrenciler daha çok San Franciscoyu seçmektedirler. Türkiyeden düzenlenen California turları genelde bu 3 şehri kapsayan 10-12 günlük turlar olarak düzenlenmektedir. Los Angeles gezi yazısı içinde yer verdiğim bu 3 şehirle ilgili daha fazla bilgiyi Amerika rehberi bölümünde bulabilirsiniz.

Los Angeles gezi yazısı okuduktan sonra Los Angeles görülmesi gereken yerler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Los Angeles gezilecek yerler yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir