Londra Gece Kulüpleri

londra geceleriLondra gece hayatı konusuna daha önce değinmiştim. Önceki yazımda Londrada gece dışarı çıkarken nasıl giyinmeli, Londrada clublara damsız girilir mi, gece klüplerinde giriş ve içki fiyatları ne kadardır konularına değinmiştim. Londra gece hayatı yazıma burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Londra gece kulüpleri yazısında sizlere Londra gece hayatında

gidilmesi gereken gece klüplerinin, clubların, discoların ve pubların en meşhur ve popüler olanlarından bahsedeceğim.

Londra gece kulüpleri denince ilk akla gelen bu popüler clubların en başında Fabric yer alıyor. Ben tekno müzikten pek hoşlanmıyor olsam da arkadaşlarım Fabric’i görmem gerektiğimi söyledikleri için gittim. Daha sonradan Fabricin dünyaca meşhur Londra gece kulüpleri arasından ilk sırada yer aldığını öğrendim. Fabric şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakikalık mesafede Farringdon’da bulunuyor. Buraya Farrington tren istasyonundan veya Barbican metro istasyonundan sonra 10 dakikalık yürümeyle ulaşabilirsiniz. Fabricin gece saat 22.00 da açıldığını öğrendim ve 22.15 te orada oldum. Giderken çok mu erken hemen açılışta gitmesem mi diye düşünüyordum. Gittiğimde kapı önünde yaklaşık 200 kişilik bir kuyruk vardı. Londra gece kulüpleri  güvenlikleri bazende kapı önünde kasıtlı olarak kuyruk yaratıyorlar ki hem oradan geçenler kuyruktan etkilenip içeri girsinler hemde kuyruk disconun içinin çok kalabalık olduğu izlenimini yaratıyor.

Fabric 3 farklı salondan oluşan her salonda başka bir DJ in bulunduğu, birbirinden farklı müziklerin çalındığı, etkileyici bir ambiyansa sahip karanlık bir yerdir. Benim gittiğim gün saat 24.00 gibi içeride adım atacak yer kalmadı. Bütün salonlar doldu.

Gelelim Fabric’in en ilginç noktasına. Ben hayatımda bir tek burada gördüm. Kadınlar ve erkekler tuvaleti aynı yer. Londranın her yerinde olduğu gibi bu tuvalete de girmek için uzunca bir kuyruğa girmeniz gerekiyor.

Fabric ile ilgili anlatılacak daha çok şey var ama burada daha fazla ayrıntıya giremiyorum. Eğer Londra gece hayatı için dışarı çıktığınızda kararsız kalırsanız ve Fabrici daha önce görmediyseniz Londra gece klüpleri arasındaki en popüleri Fabric’e mutlaka gitmelisiniz. Böyle bir clubı başka bir yerde göremeyebilirsiniz.

Londra gece hayatı için meşhur ve popüler olan diğer Londra gece kulüpleri  arasında Fridge, Metra Club, Heaven, Storm, Zoo Bar, Tiger Tiger’ı sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir