Londra Gece Hayatı

londra gece hayatı

Londra  gece hayatı konusunda Avrupanın en hareketli dünyanın da sayılı şehirleri arasındadır. Özellikle haftasonu geceleri tam anlamıyla çığrından çıkmış bir şehir görünümüne bürünmektedir. Alkol konusunda sınır tanımayan gençleri, alkol komasına girmiş yada bayılmış halde görmek olağan bir durum haline gelmiştir. Bağırarak dolaşanlar, kusanlar, pantolonunu indirip herkese gösteren erkeklerden, sokaklara tuvaletini yapan insanlara kadar başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz kadar hareketli ve eğlenceli bir gece hayatı Londrada sizi bekliyor.

Londra gece hayatı sabah saatlerine kadar londra gece hayatsürmektedir. Londra daki clublara   yada publara girebilmek için uzun uzun kuyruklar beklemeniz gerekmektedir. 100-150 kişilik bir kuyruğa denk gelirseniz şaşırmanıza gerek yok çünkü bu sıradan bir durumdur. Akşam clublara girmek için girilen kuyrukları, gecenin ilerleyen saatlerinde taksi duraklarının önünde, kebapçıların ve fast food ların önünde beklenen kuyruklar izlemektedir.

Peki Londra gece hayatı için cluba, diskoya yada pub a giderken nasıl giyinmeli. Nasıl giyindiğimiz fark eder mi. Her türlü kıyafetle bu mekanlara girebilir miyiz. Bazılarına girebilirsiniz bazılarına giremezsiniz. Örnek vermek gerekirse kaliteli bir cluba giderken kesinlikle spor ayakkabıyla giremezsiniz. İsterseniz üstünüzde takım elbise olsun ayağınızda spor ayakkabı varsa yarım saat kuyrukta bekledikten sonra güvenlikten geri dönmek durumunda kalırsınız. Bunun yanında öğrencilerin takıldığı daha rahat olan publa club arasındaki yerlere ise her türlü girebilirsiniz. Ancak burada önemli diğer bir nokta hangi gün ve hangi saatte gittiğinizdir. Hafta içi bu yerler boş olduğu için içeri girmenizde bir sıkıntı yaşanmaz. Haftasonları özellikle akşam 10 dan sonra buralara girerken güvenlik duvarına takılabilirsiniz. Bazı clublarda özel geceler yapılmaktadır. Bu gecelere sadece davetiye listesinde olanlar girebilmektedir.

Önemli diğer bir nokta buralara damsız girilir mi. Bu sorunun cevabı da sizin nereye ,hangi gün ve saatte gittiğiniz ile ilgilidir. Bazı clublar için hiç problem olmayan dam konusu bazı yerlerde akşam 22 den sonra ilk sıradaki kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Londra gece hayatı için hafta içi genelde hiçbir yerde giriş ücreti yoktur. Haftasonları giriş ücretleri 5 pound dan 20 pounda kadar çıkabilmektedir. Emin olun ki içeri de yaşadığınız eğlence, verdiğiniz paranın hakkını verecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir