Londra Dil Okulları

londra dil okulu

Londra dil okulları yazısında dil okuluna gitmek için kararsız olan kişilere yaşamış olduğum tecrübelerle ilgili birkaç önemli noktadan bahsedeceğim. Bu yazıyı okuduktan sonra Londra dil okulları hakkında aklınızda daha net bir fikir oluşacağını tahmin ediyorum. Dil okulu seçerken sadece okul değil hangi şehri seçeceğiniz de çok önemlidir. Hatta bence okuldan daha önemli. Sonuçta günde 4-5 saatinizi okulda geçireceksiniz.

Geri kalan bütün zamanlarınızı o şehirde yaşayarak geçireceksiniz. Unutmayın ki başka bir ülkeye gidiyorsunuz. Eğer kendinize uygun bir şehire gitmezseniz çok sıkılırsınız ve bir an önce dönmek için can atarsınız. Yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmaları  bana hiç duymadığım şehirlerdeki okulları söylüyorlardı.  Ben ise en baştan beri nereye gideceğime karar vermiştim. Tabii ki Londra. Londra dil okulları açısından dünyada İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen şehirdir.

Londra dil okulları konusunda en çok söylenen şey Londrada çok Türk var o yüzden İngilizce öğrenmekte zorluk çekersindir. Bu efsane cümleye başka bir yazımda değineceğim. Benim için en doğru tercihim burası olduğunu düşünmüştüm ve bana her sorana da eğer İngiltereye gidilecekse Londraya gitmesi gerektiğini söylerim. Londrada dil okulu sayısı çok fazladır. Oxford street de adım başı bir dil okuluna rastlayabilirsiniz. Ben dil eğitimi için İngiltere ye gidilecekse  Londra, Amerika ya gidilecekse New York a gidilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Bu şuna benziyor; siz hiç Türkçe öğrenmek için Türkiye ye gelen  birisine Bursa daki Balıkesir deki yada Sakarya daki dil okuluna git dermisiniz.  Nasıl Türkiye ye Türkçe öğrenmeye gelen birisi  İstanbul da ki bir okula gitmeliyse İngiltereye gidende Londraya gitmeli. İstanbulda turist çok kendi vatandaşın olan insanları görme ihtimalin çok fazla bu yüzden dil öğrenemessin sen en iyisi Kütahya ya git orda kendi vatandaşın kimseyi görmessin daha iyi öğrenirsin biraz saçma geliyor bana.

Benim İngiltere de Londra dışındaki başka şehirlerde okuyan arkadaşlarımda oldu. Hep aynı sıkıntıdan bahsettiler. Yalnızlık. Londra ayrıca İngilterenin en güzel en büyük şehridir. Avrupa da en çok turist çeken şehirlerin başında gelir. Londrayla ilgili daha fazla bilgiye Londra sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir