Londra Alışveriş Yapılacak Yerler

londra alışverişLondra alışveriş yapılacak yerler yazısında Avrupanın en önemli şehirlerinden birisi olan Londranın en önemli alışveriş caddelerinden, Londrada alışveriş yapmak için tercih edilen yerlerden ve Londra alışveriş merkezleri hakkında bilgilerin yer aldığı bir Londra alışveriş yapılacak yerler yazısı hazırladım. Londra alışveriş yerleri başında uzun yıllardır en popüler yerlerden birisi Londranın tam merkezinde yer alan Oxford Street’tir.

Buraya Londranın her yerinde çok rahatça ulaşılabilir. Oxford Street’e gitmek için metro ile Oxford street metro istastonunda inmek yeterli olacaktır. Bu metro istasyonu Oxford Street’in tam ortasına çıkmaktadır. Bu cadde yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda dümdüz araç trafiğine açık olan ve bir çok mağaza dükkan ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı caddedir. Dünya üzerinde bulunan bütün önemli markaların mağazalarını bu cadde üzerinde görebilirsiniz.

Londra alışveriş yapılacak yerler arasında bulunan diğer önemli cadde Regent’s Street’tir. Regent Street, Piccadilly Circus ile Oxford Street arasında kalan caddedir. Buraya da Oxford Street metro istasyonunda inerek ulaşılabilir. Regent Street üzerinde bulunan mağazalar daha gösterişli ve kalitelidir. Regent Stree üzerinde bulunan markaların hepsi dünyanın en top markalarıdır. Londraya alışveriş yapmak için gidecek olanların mutlaka uğraması gereken bir caddedir.

londra mağazalarLondra alışveriş yapılacak yerler arasında yer alan Covent Garden’a gitmek için Covent Garden metro istasyonunda inmek yeterli olacaktır. Covent Garden Londrada farklı bir atmosfere sahip bir bölgedir. Burada sokakta çeşitli gösteriler yapan kişiler görebilirsiniz. Covent garden merkezinde ve çevresinde bulunan sokaklarda bir çok alışveriş mağazası bulunmaktadır. Covent garden da çok sayıda butik dükkan da bulunmaktadır. Covent Gardenda bulunan Apple market farklı yapısıyla içinde bulunan küçük dükkanlar ve küçük cafeleriyle Covent gardendaki en popüler noktadır. Apple Market içinde gün boyunca keman çalan çeşitli müzik gruplarıyla karşılaşabilirsiniz. Apple market için zaman zaman insanları eğlendirmek için farklı tarzda gösteriler de yapılmaktadır.

Yukarıda saymış olduğum Oxford Street, Regent’s Street ve Covent Garden birbirine yakın mesafede yer almaktadır. Bu yüzden Londrada alışveriş yapmak isteyenler bu 3 yer arasında yürüyerek gezebilirler. Bu 3 bölgeyi gezen kişiler mutlaka almak istedikleri ya da beğendikleri şeyleri bulacaklardır diye düşünüyorum.

Londra alışveriş yapılacak yerler arasında farklı bir yer ise Camden Town ilçesidir. Camden Town’a gitmek için metro ile Camden Town metro istasyonunda inmek gerekir. Camden Town açık pazarıyla ünlü bir yerdir. Camden Town açık pazarda bir çok giyecek kıyafet satılmakla beraber bu bölgede bildiğimiz markaların mağazaları veya dükkanları bulunmamaktadır. Camden Town daha çok uçuk kaçık, rahat , salaş kıyafetleri tercih edenler için gidilmesi gereken bir yerdir. Burası Londranın diğer her yerinden farklı bir yapıdadır.

Londrada teknoloji alışverişi yapmak isteyenlerin gitmesi gereken yer ise Tottenham Court Road caddesidir. Burada teknolojiyle ilgili bir çok mağaza bulunmaktadır. Tottenham Court Road metro istasyonunda inerek buraya ulaşılabilir.

londrada alışverişLondra alışveriş yapılacak yerler arasında son olarak bahsetmek istediğim yer herkesin bildiği Londranın en meşhur alışveriş merkezi Harrods. Harrods alışveriş merkezine Knightsbridge metro istasyonunda inerek gidilebilir. Knightsbridge metro istasyonundan çıktıktan sonra 5 dakika yürüyünce Harrods’a ulaşılabilir. Harrods alışveriş merkezi özellikle akşamları dışarısında yapılan ışıklandırmalar sayesinde çok gösterişli gözükmektedir. Harrods içinde satılan herşeyin fiyatı diğer yerlere göre daha pahalıdır. Harrods Londrada en pahalı kaliteli ve lüks şeylerin satıldığı yerdir. Dünyanın her yerinden Alışveriş tutkunları sadece burada alışveriş yapmak için gelmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir