Las Vegas Gezi Rehberi

las vegasLas Vegas gezi rehberi yazısında Las Vegas yolu üzerindeki outlet alışveriş merkezlerinden bahsettikten sonra Las Vegas gezilecek yerler konusunun en önemli yerleri Las Vegas Otellerinden bahsedeceğim. Amerika gezimizin son durağı olan Las Vegasa gitmek için Los Angelestan arabayla yola çıktık. Los Angeles Las Vegas arası yolda bu bölgede meşhur olan oldukça büyük bir çok outlet alışveriş merkezi bulunuyor.

Bizde bu outlet alışveriş merkezlerinin birinde durduk. Bu outlet alışveriş merkezlerinde Türkiyede oldukça pahalı olan Amerikan menşeli markaların kıyafetlerini %60 daha ucuza alma imkanı olabiliyor. Bu outlet alışveriş merkezlerinde biz de alışveriş yaptıktan sonra Las Vegas yolculuğumuza devam ettik.  Los Angeles Las Vegas arası yolculuğumuz 3 saati yolda 2 sati alışverişte olmak üzere toplam 5 saat sürdü. bu iki şehir arası yaklaşık olarak 180 km uzaklıktadır.

Las Vegas diğer adıyla günay şehri 2 km lik bir uzunlukta Las Vegas bulvarı üzerinde kurulmuş olan yolun sağında ve solunda dev boyutlu otellerden oluşan bir şehir. Las Vegas bulvarı dışında kalan yerler Las Vegasta yaşayan insanların barındıkları evlerden ibaret olan bir şehirdir. Las Vegasta bulunan otellerin hepsi birbirinden gösterişli ihtişamlı ve gerçekten çok büyüktür. Bu otellerin bir diğer özelliği bir çoğunun dünyanın popüler şehirlerini tema olarak seçmiş olup otellerin mimarisini bu şehirlerden esinlenmişlerdir. Bu otellerin her birinin içinde dünyanın başka hiç bir yerinde göremeyeceğiniz devasa büyüklükte kumarhaneler bulunuyor.

otel parisLas Vegas gezi rehberi yazısında bahsetmeden geçemeyeceğim Las Vegas bulvarı üzerinde dünyanın en önemli markalarının büyük ve gösterişli mağazaları vardır. Las Vegasta benim dikkatimi çeken bir diğer konu ise arabanı istediğin otelin kapalı otoparkına ücretsiz park edebiliyorsun. Çünkü kapalı otoparka arabayı park ettikten sonra mecburen otelin içinden çıkmak zorunda kalıyorsun ve burada da karşına kumarhane çıkıyor. Las Vegasta her yer kumarhaneye çıkıyor. Bu yüzden insanları kumarhaneye çekmek için her türlü kolaylık sağlanıyor. Diğer farklı bir noktada Las Vegasta otellerin içinden birbirine geçilebiliyor olunmasıdır. Bir otelden diğer otele hiç sokağa çıkmadan gidebiliyorsun. Tabii ki her otelde sizi ilk karşılayan kumarhane oluyor.

Las Vegas gezi rehberi hazırlarken ilk sırada anlatılması gereken yerler tabii ki kumarhanelerdir. Kumarhane konusunda dünyanın merkezi olan Las Vegasta insanlar 24 saat kumar oynuyor. Gece 5 ile akşam 8 arasında yoğunluk açısından hiç bir fark yok. Kumar makinalarının önünde gözleri kapanan kendinden geçmiş artık otomatik robot gibi makinanın tuşuna basan kumar tutkunlarını her yerde görebilirsiniz. Kumarhanede her türlü içkiyi sürekli etrafta dolaşan garsonlardan isteyebilirsiniz. Bu alkol servisinin hepsi ücretsiz olarak servis edilmektedir. Kumarhanelerin içinde fast food yemek yerlerinden çok lüks restoranlara kadar her türlü yemek ihtiyacınızı karşılayabilecek yerler bulunmaktadır. Sizin kumarhaneden dışarı çıkmamanız için her türlü ortam hazırlanmıştır.

Las Vegas Bulvarı üzerinde bulunan otellerden bazılarının isimleri; Otel Bellagio, Paris Otel, New York Oteli, Disneyland Oteli, Luxery Otel, Ceasers Palace Otel, Vnedik Oteli , Palazzo Otel, Tresure Island Otel, Trump Otel, Flamingo Otel, Cosmopolitan Otel, The Mirage Otel, Ballys Otel, Monte Carlo Otel dir.

Las Vegas Gezi Rehberi / Las Vegas Otelleri

bellagio otelOtel Bellagio: Las Vegas gezi rehberi yazısı için ilk sırada bahsedilmesi gereken otel Bellagio oteldir. Las Vegas bulvarının en merkezi konumunda bulunan bu otel aynı zamanda Brad Pitt George Cooleney Matt Damon gibi ünlülerin oynadığı Ocean’s Eleven filminin çekildiği oteldir. Otel önünde yapılmış yapay gölde yapılan muhteşem su gösterisi ile ünlüdür. Su gösterisinde müzik eşliğinde bir ritim duygusuyla fışkırtılan sular tahminen yerden 80-90 metre yüksekliğe kadar çıkmaktadır. Bu gösteri her yarım saatte bir 5 dakikalığına yapılmaktadır.Çok büyük bir kumarhaneye sahip olan bu otelin kumarhanesinde kaybolabilirsiniz. Bu otel Las Vegastaki en pahalı otellerden birisidir. Otelin içine girdiğinizde her yerinden lüks bir otel olduğu anlaşılmaktadır.

Paris Oteli: Las Vegas bulvarının merkezinde bulunan Paris otel Bellagio otelinin hemen karşısındadır. Parisi tema olarak seçmiş olan bu otel, Eiffel Kulesini LAs VEgasın orta yerine dikmiştir. Las Vegas ta Eiffel Towerı orjinaline çok benzer bir şekilde görünce şaşırmamak mümkün değil. Şanzelize ve
Paris sokaklarınında canlandırılmış olduğu Paris Otel Las Vegasın pahalı otelleriarasındadır. Paris Otel kumarhanesinde yukarı baktığınızda kendinizi açık havada hissedeceğiniz bir gökyüzü görüntüsü verilmiştir.

New York Oteli : Las Vegas bulvarı girişinde yer alan bu otel New Yorktan esinlenilerek yapılmış New Yorkun gökdelenleri görünümündedir. Otelin köşesinde bulunan ve Las Vegasa girişte sizi karşılayan Özgürlük Heykeli Las Vegastaki en dikkat çekici yapılardan birisidir. Otelin içinde bulunan hızlı tren ile gökyüzünde adrenalinin sınırlarını zorlamak mümkün. Las Vegas gezi rehberi içinde mutlaka yer alması gereken bir oteldir.

Disneyland Oteli: Las Vegasın girişinde New York otelinin hemen karşısında bulunan Disneyland temalı oteldir.

Luxery Otel : Las Vegasta Mısır piramidi görüntüsünde olan Luxery otelde piramidin en üst noktasından gökyüzüne bir ışık çıkmaktadır. Otelin içide diğer otellerden tamamen farklıdır. Bu otelin içinden metro kalkmaktadır. Bu metro ile diğer otellere ulaşım sağlanmaktadır.

Ceasers Palace Otel : Las Vegas Gezi Rehberi bölümünün Roma temalı otelidir. Otelde Romanın en önemli simgelerinde Collesium ve Aşk Çeşmesini görebilirsiniz. Las Vegas bulvarında Bellagio otelin hemen yanında merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Venedik Oteli: Las Vegas gezi rehberi hazırlarken ilk aklıma gelen otel Venedik otel olmuştur. Las Vegasın en dikkat çekici otellerinden birisi olan bu otel isminden de anlaşıldığı üzere Venediki tema olarak seçmiştir. Otelin hemen önünde gondollara binip gezebilirsiniz. Venedik otelin kumarhanesi de Las Vegastaki büyük kumarhaneler arasındadır.

Palazzo Otel: Venedik otelin yanındadır. Bu iki otelin içinden birbirine geçiş yapılabilmektedir.

Las Vegasta otel fiyatları çok ucuzdur. Bunun sebebi de yine otelde kalan yoğunlukla otelin kumarhanesinde kumar oynayarak vakit geçirdiği düşünüldüğündendir. Böylece otelin zaten oda parasından çok daha fazlasını kumarhanede müşteriden alacağı kesindir. Biz cumartesi 2 kişi 110 dolara kaldığımız buradaki 5 yıldızlı bir otel konforunda pazar günü aynı odada 40 dolara kaldık. Ücretin 40 dolar olduğunu duyunca inanmadık. 5 yıldızlı bir otelde belkide dünyanın hiç bir yerinde iki kişi 40 dolara kalmaz diye düşünüyorum.

Las Vegas gezi rehberi yazısında ağırlıklı olarak otellerden bahsettim. Son olarak Las Vegas gezi rehberi yazısında Büyük Kanyondan da kısaca bahsetmek istiyorum. Las Vegastan arabalarla yada helikopterler büyük kanyon turu düzenlenmektedir. Büyük Kanyona gitmek isterseniz Las Vegas bulvarı üzerinde her köşe başında bulunan tur firmalarından faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir