Kum Plajı En Güzel 15 Otel

türkiyenin en güzel plajlarıTatil deyince pek çoğumuzun aklına deniz ve güneş gelir… Hatta çoğu kez sıralamada kum plaj tercihi üçüncü sırayı alır. Türk halkının denize sıfır otellere düşkünlüğünü bilmeyen yok. Bir de kum plaj tutkunları var. Taş ya da platformdan denize girmeyi sevmeyenler var. Onlar için geniş kum plajları olan otelleri seçtik.

1-Palm Wings Beach Resort / Didim

Plajı kum denizi sığ ve kum mavi bayraklı bir otel olan Palm Wings Beach Resort, yeme içme konusunda da gün boyu lezzetli seçenekler sunar. Tesisin 200 metre uzunluğunda kumsalı var.

2-Ali Bey Resort / Side

Side’ye 2 kilometre mesafede Ali Bey Resort yeşillikler içerisinde kum plaja ve denize sahip lüks bir tesistir. Az katlı binalardan oluşan Ali Bey Resort’un 300 metre uzunluğunda ince kumdan plajı var.

3-Barut Sorgun Sensatori / Manavgat

Manavgat Sorgun’da bulunan Barut Sorgun Sansatori otelin 260 metre uzunluğunda kum plajı bulunuyor. Otelin oldukça geniş bir plajı var. Otelde sabah akşam yemekleri ve gün içerisinde ikramlar sunuyor.

4-Cornelia Diamond Golf Resort Spa / Belek

Belek’teki otelin 250 metre uzunluğunda kum plajı var. Aynı zamanda otelin büyük bir iskelesi de bulunuyor. Otel golf sahaları ve havuzuyla da dikkat çekici.

5-Gloria Golf Resort / Belek

Oldukça geniş bir araziye yapılmış otelin 500 metre uzunluğunda kumsal plajı var. Plaja ulaşmak için nehir üzerindeki köprüden geçmeniz gerekiyor. Otelin geniş bir iskelesi de mevcut.

6-Sueno Hotels Beach / Side

Antalya Side Sorgun’daki otelin uzun ve geniş bir sahili var.İnce kumlu sahile sahip otelin deniz üzerindeki dev iskelesi de dikkat çekici. Diğer kum plajı olan Side otellerine de göz atmak için tıklayabilirsiniz.

7-Susesi Luxury Resort / Belek

Antalya Belek’teki otel hem uzun ve geniş kum plajıyla hem de oldukça geniş alana yayılmış havuzlarıyla dikkat çekici. Lüks ve görkemli otelin büyük bir iskelesi de var.

8-Lykia World Links Golf / Belek

Antalya’nın en uzun kum plaja sahip otellerinden biri olan Lykia World Links Golf Resort 2,5 kilometrelik uzun bir plaja sahip. Otel Belek’e 15 km uzaklıkta.

en temiz plajlar

9-Alanya İnce Kum Resort / Alanya

İncekum Resort adı üzerinde kum plajıyla dikkat çeken bir otel. Otelin kendine ait koyu var. Alanya’ya 28 km uzaklıkta İncekum mevkisinde yer alıyor.

10-Letoonia Club Hotel / Fethiye

Kendine ait bir yarımadası ve koyu olan Fethiye Letoonia Hotel’de yüzlerce metre kum plaj var. Otelin yeşillikler içerisinde çok özel bir konumu var.

11-Hildside Beach Club / Fethiye

Fethiye’de yeşillikler içerisinde kendine ait koyu olan bir başka otel de Hildside Beach Club. Otelin kum plajı var isteyenler iskeleden de denize girebiliyor. Çok geniş araziye yayılmış otelin tek handikapı merdiven kullanmak zorunda olmanız.

12-Crystal Green By Resort / Bodrum

Bodrum’da kum plaja sahip tesis sayısı çok fazla yoktur. Bunlardan biri de Güvercinlik’teki Crystal Green Bay Resort otel. Otelin ince kumdan güzel bir plajı var.

13-Grand Belish Resort Spa / Kuşadası

Kuşadası yöresinden kum plajı olan otel arıyorsanız Grand Belish Resort Spa otele göz atabilirsiniz. Otel denize sıfır konumda ve oldukça geniş kum plaja sahip.

14-Kalem Adası Oliviera Resort / İzmir – Dikili

İzmir’in Dikili ilçesinde Kalem Adasına konumlanmış otelin hem kum hem de platform plajı bulunuyor. Adanın hemen her yerinde denize girebilirsiniz.

15-Grand Temizel Otel / Ayvalık

Ayvalık ve bölgesinde 5 yıldızlı otel seçeneği çok fazla yoktur. Ayvalık’ın 5 yıldızlı otellerinden Grand Temizel ünlü Sarımsaklı Plajı kıyısında konumlanmış. Otelin Sarımsaklı Plajı’nda geniş ve büyük kum plaj seçeneği var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir