Kız Kulesi

kız kulesiİstanbul’un en yalnız prensesi Kız Kulesinde kahvaltı, akşam yemeği, ulaşım ve kız kulesi efsanesini anlatmadan olmaz diye düşünerek bu yazımda Kız Kulesini anlatmak istiyorum..

Yerli yabancı pek çok turistin, İstanbul’da gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Kız Kulesinin, ününü duymayan kalmadı artık sanırım. Birde meşhur Kız Kulesi Efsanelerini.

Dillere destan olan, küçüklüğümden bu yana duyduğum ve benimde anlatmadan geçemeyeceğim Kız Kulesi Hikayesini ise yazımın sonunda paylaşacağım…

Kız Kulesine ilk kez, kahvaltı için, bir Pazar sabahı çok sevdiğim çocukluk arkadaşım Özgül’le birlikte, birkaç gün öncesinde rezervasyon yaptırarak gitmiştim. Denizin tam orta noktasında, 360 lik bir manzarada, nefis bir güne başlama kahvaltısı için çok doğru bir seçim yapmıştık. Kahvaltı menüsü ve personelinin ilgi alakasına gelince, benden tam puanı aldı. Açık Büfe kahvaltı ile hizmet veren, Kız Kulesinde açık büfe kahvaltı fiyatı cumartesi günü için 50 , Pazar günü için se 60 TL dir. Bu fiyata Kdv ve ulaşım dahil J

Akşam yemeği içinse, 2 tip menü seçeneği olup, fiyatlar 135 ile 165 TL arasında değişiyor. Bu fiyata içki dahil olmadığını da hatırlatmak istiyorum. Haftanın belli günleri olan canlı performansları yine rezervasyon yaptırarak kaçırmayın derim.

Kız Kulesi Kule Barı, Kahvaltı ve Akşam yemeği istemiyorum diyorsanız önerebilirim. Kulenin üst katında yer alan bu bar, çayınızı kahvenizi içip, bir şeyler atıştırıp, manzara eşliğinde keyif yapmanızı sağlıyor.

Kız Kulesinde bir fotoğrafçıda bulunuyor. İstediğiniz takdirde sizin fotoğraflarınızı (bana göre baya pahalı bir fiyata), Kız Kulesinin her noktasını kullanarak çekiyor ve anında size baskı veriyor. Benim gibi çok ısrar ederseniz de , elektronik posta yoluyla da resimlerinizi alabilirsiniz bu fotoğrafçıdan. Buna gerek kalmadan da kendi fotoğraflarınızı kendiniz çekebilirsiniz  tabi ki de..

Kız Kulesine nasıl ulaşabilirim diye sorarsanız? Üsküdar Salacak açıklarında yer alan Kız Kulesine, Kabataş ve Üsküdar Salacak iskelelerinden hareket eden tekne, motor ve deniz taksilerle ulaşabilirsiniz. Kız Kulesinin tam karşısında bulunan Kız Kulesi Gişesinden bilet alıp, kulenin yolcu motorlarıyla kız kulesine geçebilirsiniz. Eğer restorana rezervasyon yaptırırsanız, görevliler sizi kapıda karşılayıp, ücretsiz ulaşım sağlıyorlar. Motor ücretini yemek fiyatına dahil edip, zaten alıyorlar.

Kız Kulesi Hikayesi : Prenses Efsanesi

Zamanında bir falcı, şehrin kralına, kızının bir yılanın zehriyle öleceğini söyler. Kızını çok seven kral da , kızını korumak için  Salacak açıklarındaki kayalıklara bir kule inşa ettirir ve kızını bu kuleye yerleştirir. Fakat bir gün, şehirden kuleye bir meyve sepetinden çıkan yılan, kızı sokar ve kız ölür…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir