Kemer Gezilecek Yerler

kemer plajlarıKemer gezilecek yerler yazısında kemer hakkında genel bilgiler verdikten sonra Kemerde tatil biçimi, Kemerde bulunan plajlar koylar, Kemer gece hayatı, Kemer yemek yerleri ve Kemer gezilecek yerler ile ilgili bilgiler aktaracağım. Kemer Türkiye ve Antalyanın önemli tatil merkezlerinden birisi konumundadır. Akdeniz tatil yerleri arasında en popüler olanlardan birisidir. Antalya şehir merkezine 40 km Antalya havaalanına 60 kilometre mesafededir.

Kemer daha çok herşey dahil otel ve tatil köyü konseptinin yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Kemerde rus tursitler çoğunluktadır. Hatta Kemerde bulunan bütün dükkanların mağazaların yemek yerlerinin tabelalarından türkçenin yanında mutlaka Rusçada yazmaktadır. Rusların Türkiyede en çok tercih ettiği tatil bölgesi Kemerdir. Kemer gezilecek yerler arasında çok güzel ve uzun plajlar, tarihi antik kentler, tarihi mağaralar bulunmaktadır. Kemer gece hayatı , Antalya gece hayatının en hareketli ve canlı yerlerinden birisidir.

kemer gezilecek yerlerKemerde deniz çok güzel ve temizdir. Kemer denize girilebilecek plajlar koylar açısından çok zengindir. Kemer şehir merkezinde Kemerin en kalabalık plajı olan Belediye halk plajı bulunmaktadır. Bu plajın arkasında plaj boyunca oteller sıralanmıştır. Kemer merkezinde yer alan bir diğer plaj ise Kemer marinanın hemen yanında yer alan Ayışığı plajıdır. Kemer merkezin dışında bulunan Kemer denize girilecek plajlar arasında Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Beldibi ve Göynük plajlarını sayabiliriz. Kemerde ve çevresinde bulunan bu plaj ve koyların hepsi mavi bayraklıdır. Bu da Kemerde denizin ne kadar temiz olduğunun bir kanıtıdır. Tekirova, Çamyuva, Kiriş bölgeleri aynı zamanda Kemer gezilecek yerler arasında Kemere yakın olan tatil bölgeleridir.

Kemer Gezilecek Yerler Listesi

Kemer gezilecek yerler listesi arasında bulunan antik kentler Phaselis antik kenti, Olympus antik kenti ve İdyros antik kentidir. Bu antik kentlerde milattan önce yıllardan kalma yapılar görmek mümkündür. Kemer gezilecek yerler arasında mağaralarda bulunmaktadır. Beldibi mağarası Kemerde turistlerin en çok ilgisini çeken yerler arasındadır. Sırtlaini mağarası ve peynirdeliği mağarası da Kemer gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.  Üçoluk yaylası ve dalış yapmayı sevenler için Paris batığı Kemer gezilecek yerler arasında sayılması gereken yerlerdendir.

Kemer konaklama açısından her türlü zevke ve bütçeye göre seçenek sunmaktadır. Pansiyonlardan, orta boy otellere , çok lüks 5 yıldızlı otellerden, çok büyük tatil köylerine kadar bir çok konaklama imkanı bulunmaktadır. Kemerde lüks otellerde ve tatil köylerinde kalınacaksa buralara yapılacak erken rezervasyonlarla normal fiyattan çok daha ucuza kalınabilir. Ancak biz ne kadar erken rezervasyon yaparsak yapalım yurtdışından Rusların İngilizlerin Almanların yaptıkları otel rezervasyonlarının ücretleri bizim ödediğimiz ücretlerden çok daha düşük olmaktadır. Kemer merkezinde belediye halk plajının arkasında yer alan oteller hem merkezi konumda olmasından dolayı hemde plajın hemen yanında olmasından dolayı konaklamak için tercih edilebilecek yerler arasındadır.

kemer gece hayatıKemer gece hayatı Antalyanın en hareketli gece hayatı yerleri arasındadır. Kemerde bulunan oteller ve tatil köylerinin herbirinin içinde kendisine ait discolar bulunmaktadır. Kaldıkları otelden çıkmak istemeyenler otellerin içinde bulunan bu diskolarda eğlenebilirler. Kemer gece hayatı en hareketli yeri ise Kemer merkezine yürüyerek 10 dakika mesafede bulunan Kemer gezilecek yerler arasında görülmesi gereken bir bölge olan yanyana dizilmiş Club Aura, Club İnferno ve Club Kristall’in bulunduğu bölgedir. Bu clublarda yaz aylarında sabahlara kadar devam eden bir gece hayatı vardır. Bu diskolarda çeşitli dans şovları yapılmaktadır. Dünyanın önemli dj leride bu mekanlarda zaman zaman performans sergilemektedir. Burası Antalya şehir merkezine yakın bir yer olduğundan çok sayıda Antalyanın yerlisi de yaz aylarında bu mekanlara gelmektedir.

Kemer merkezde canlı müzik dinlenebilecek birkaç mekan vardır. Türkçe pop canlı müzik yapan, 80’ler 90’lar yabancı canlı müzik çalan barların yanısıra birkaç tane de türkü bar bulunmaktadır. Kemer Rusların yoğun olduğu bir bölge olduğu için Kemer eğlence hayatı daha çok onlara hitap eden clublar diskolar olarak şekillenmiştir.

Kemerde bulunan otellerde herşey dahil konsepti hakim olduğundan turistler genelde yemeklerini kaldıkları otellerde yemeği tercih etmektedirler. Otel dışında yemeğe para ödemek istememektedirler. Bundan dolayı Kemerde bir Marmaris Çeşme Bodrumda olduğu gibi çok sayıda yemek yeri ve balık restoranı bulunmamaktadır. Kemerde merkezde ağırlıklı olarak turistlere hitap eden bir kaç şık restoran bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir