Kadıköy Tiyatroları

kadıköytiyatroKadıköy tiyatroları yazısına Süreyya operasından başlamak istiyorum. Bahariye caddesinde yer alan Tarihi Sürreya Operası 80 yıl aradan sonra yeniden hizmete açılmış olup, Kadıköy Bahariye Caddesine sanatı yeniden kazandırmıştır. Geçtiğimiz ay Giovanni Di Palma nın, Minyatür Balenin Dünya Prömiyeri 2.Senfoni adlı bale yapıtı izlemek için gittiğimde , tarihin tüm izlerini hala taşıdığına şahit oldum. Bu tarih kokan ortamda bale gösterisi izlemek tüylerinizin ürpermesine neden olacaktır.

Bu operadaki sahne gösterilerine nasıl bilet alınıyor diye merak edenler için söyleyeyim, boş yere gişeyi aramayın yada kalkıp gitmeyin, çünkü internetten bilet almanız gerekiyor. Devlet Opera ve Balesinin İstanbul sitesine üye olup, bilet alma işlemi yapabiliyorsunuz. Gösteriden 2 saat öncesine kadar da , binanın içindeki gişeden biletinizi almanız gerekiyor.

KADIKÖY HALDUN TANER SAHNESİ

Kadıköy’de nerede buluşalım? Şeklinde gelen bir soruya, büyük çoğunluğumuz, tiyatronun yada Haldun Taner’ in önünde diye cevap veririz. İşte bu yüzden , İstanbul’ lular tarafından, bir tiyatro salonu olmasının dışında, en çok buluşma noktası olarak bilinir. Kadıköy sahilinde bulunan sahne, Kadıköy ve Beşiktaş Vapur iskelelerine çok yakın bir mesafede olduğundan, ulaşım sorununu en aza indirin tiyatro salonlarındandır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatrolarının tüm oyunlarının takip edildiği, her zaman kalabalıklılığı ile dikkat çeken en ünlü tiyatrodur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin oyunlarına,  internetten günler hatta aylar öncesinden rezervasyon yaptırarak  bilet alabilirsiniz.

OYUN ATÖLYESİ

Kadıköy Moda yolunda, Dr. Esat Işık Caddesindeki Migros’un hemen yanında yer alan OYUN ATÖLYESİ, 1999 yılında Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer tarafından kuruldu. Pek çok ünlü oyuncuyu kadrosunda barından Oyun Atölyesinde, sezonun en iddialı oyunlarını ve bazı müzik gösterileri izlemek mümkün. Testosteron, Basit Bir Ev Kazası, Antonius ile Kleopatra en gözde  oyunlar arasında yer alır. Bilet fiyatları ise 30 – 50 TL arasında değişmektedir.

DURU TİYATROSU

Kadıköy Moda da Dr. Esat Şık Caddesinde Kadıköy Anadolu Lisesinin hemen yanında yer alan Duru Tiyatrosu 2005 yılında kurulan en yeni özel tiyatrolardan biridir. Kara Sohbet, Bana Bir Picasso Gerek,Kaset,Aşk Her Yerde,Şah Mat,  adlı oyunları en popüler oyunları olup, pek çok ünlünün sahneye çıktı bu oyunlara uygun bilet bulmak için fırsat sitelerine bakmanızı öneriyorum. Çünkü %50 ye varan indirimlerle karşılaşacağınıza emin olun.

KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ

Kadıköy’de bahariye caddesinde eski Kadıköy Adliyesinin hemen karşısında yer alan Kadıköy Halk Eğitim, tam bir kurs merkezi. Dikiş, nakış, İngilizce, bilgisayar, müzik, tiyatro, ahşap boyama gibi aklınıza gelebilecek tüm beceri ve öğretici kurslar yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olduğundan, tüm kurslarda devam zorunluluğu var. Kayıtlar ise her yıl okulların kayıt tarihleri ile aynı olup, ortalama eylül ayı gibi başlamaktadır. Ayrıca sezonun gözde oyunlarından çeşitli konserlere kadar pek çok etkinlikte yer alıyor Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde. Etkinlik biletlerini ise gişeden temin edebiliyorsunuz.

Kadıköy Sinemaları

Kadıköy Bahariye Caddesinden yukarı çıkarken sol tarafta Garanti Bankasının hemen yanında KADIKÖY SİNEMASI, Mango ve Koton mağazalarının yanında ATLANTİS SİNEMASI, Sakıgülü sokağında, barların bulunduğu caddenin başında REXX SİNEMASI, Kadıköy Halk Eğitim Merkezinin hemen yanında ise SİNEMA MODA yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir