Kadıköy Sokakları

barlar sokağıKadıköy sokakları yazısında Kadıköy deki sokaklarda ve caddelerde bulunan mekanlar hakkında bilgiler vereceğim. Kadıköy Kadife Sokakta bulunan mekanlar  Zincir bar ; Kadıköy’de Rock müzik denince benim aklıma ilk gelen yer Zincir Bardır. Çünkü, benim ilk gittiğim Rock Bar burasıdır. Bu nedenle de bende hep ayrı bir yeri vardır. Kadıköy’de kadife sokakta  Rexx Sinemasının hemen çaprazında yer alan bu bar,  Rock Müzik tutkunlarının en sevdiği mekan olup, fiyatları oldukça uygundur.  Kadıköy Kadife sokakta sırayla yer alan diğer bar ve kafeler ise ; BARDAN ADAM, HERA CAFE,

BUDDHA BAR, İNCİR PUB, COFFE CLOCK, MASAL EVİ CAFE, LİMON KAHVESİ, KARİN.

Kadıköy Sakız gülü Sokakta  bulunan mekanlar

Bahariye Caddesinden yukarı çıkarken sağ tarafta AZ PARA OUTLET in hemen yan sokağı olan Sakız Gülü Sokakta ; alışveriş yazımda bahsettiğim THE COMPANY ve ZENCİFRE, yukarıda bahsettiğim yemek mekanlarımdan BURGER HOUSE ve MY CHEF, BURGER KING, REXX SİNEMASI, içkinizi içip bir şeyler atıştırabileceğiniz YENGEÇ KAFE, Müzik aletleri satın alabileceğiniz PERA MÜZİK ALETLERİ, ZÜRİH PUB, BİBER CAFE, Spor malzemelerini ve spor ürünler bulabileceğiniz GARGAMEL, birbirinden şık ve bol çeşidin bulunduğu TAK ÇIK ÇANTA’ cı bulunmaktadır.

Güneşli Bahçe Sokakta  bulunan mekanlar

Maç izleyip, biranızı içerken bir şeyler atıştırabileceğiniz,  rakı balık keyfi yapabileceğiniz mekanların yoğunlukta olduğu bu sokağın başında, alışveriş yazımda tavsiye ettiğim etnik kıyafet satan HENNA mağazası, İLK VAPUR, TAŞ PUB, SAKLIBAHÇE CAFE RESTORANT, SHİSHA PUB, HADO PUB, ÇİYA KEBAP, ASIRLIK BALIK RESTORAN, RAKI BALIK EVİ, HAMSİ PUB, ROTA RESTORANT, KANAT & KEBAP HOUSE, HAYYAM RESTORAN yer alıyor.

Sanatçılar Sokağı

Bahariye Caddesinin girişinde, hemen ilk solda yer alan Sanatçılar Sokağının başında  Ali Suvai’nin kitaplar üzerindeki portresi ile karşılaşıyoruz. Bu sokaktaki en önemli merkez kuşkusuz NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ olup, gösteri-sergi-sinema salonlarına sahip, kitabevi ve kafeteryası ile de çok tercih edilen sosyal bir alandır. Sokağın hemen girişinde küçük küçük yana dizilmiş pek çok sanatla uğraşan dükkanlar yer alıyor. Geleneksel ebru sanatını görebileceğiniz, hediyelik eşya satın alabileceğiniz ve  40 TL ye karikatür 20 TL ye karakalem yaptırabileceğiniz pek çok dükkan var.  Kibrit Kutusu Kafe, Hayalperest Kafe, Kafe Sen belli başlı cafeleri arasında yer alıyor. Sokağın sonunda ise, eski kitap,dergi,plak,poster alabileceğiniz Patika Sahaf yer alıyor.

2 thoughts on “Kadıköy Sokakları

  1. taraflı ve reklam amaçlı kalite gözetmeksizin yapmış olduğunuz haberleri bırdan kınıyorum öylesine denk gelmiştim tanıdığım iyi yerlerin adlarının burda geçmemesi sizi ele veren etken oldu .. Lütfen bi silkelenin yoksa kendi sayfanıza sadece kendiniz girmek zorunda kalıcaksınız..

    • Bu yazının hiç bir yerinde reklam olmadığını belirtmek isterim. Sadece gittiğim ve bildiğim yerleri belirttim. Sizinde bildiğiniz iyi yerler var ise burada yazarsanız bilgilenmiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir