Kadıköy Cafeleri Yemek Yerleri

kadıköy kafelerBu yazıda  Kadıköy’de nerde yemek yiyelim ? Nerede canlı müzik dinleyelim? Nerede eğlenelim? Nerede keyif yapalım ? Nerede fal baktıralım ?  Kadıköy cafeleri hakkında bilgiler aktarıcağım.

HAPPY MOON’S CAFE

Kadıköy cafeleri denince, Happy Monn’s Cafe aklıma ilk gelen yerlerden birisi olup, tabiri yerindeyse hem gözümü hem karnımı doyuran tek adrestir de benim

için. Leziz dünya mutfağını, en ekonomik fiyatlarla temiz ve hızlı bir servisle sunan bu kafede, Meksika usulü bir yemek, meşhur soslarla tatlandırılmış bir salata ve içecek dahil, iki kişilik bir menü için en fazla 50 – 60 TL hesapla karşılaşabiliyorsunuz.  Bu arada 1 kişilik porsiyonları 2 kişilik olduğundan, 2 kişi 1 porsiyon yemeği yiyerek rahatlıkla doyabilir. Birde manzarası ve alkollü içeceği olsa daha da yoğun ve kalabalık olur diye düşünüyorum.  Kadıköy Süreyya Operasının  hemen karşı sokağı olan Nazmi bey sokakta yer alan bu kafenin, burası dışında Fenerbahçe ve Şaşkınbakkal da olmak üzere 2 şubesi daha bulunuyor.

FRANZ KAFKA CAFE

Kadıköy Rıhtımda, Alkım Kitap evinin bulunduğu binanın en üst katında, harika bir deniz manzarası olan, en ferah ve en keyifli yerlerden biridir. Girişi, kitap evinin arka tarafında olup, kafenin bulunduğu teras kata, asansörle, hoş bir manzaraya doğru yolculuğa çıkıyorsunuz.

Kadıköy’de güzel bir Pazar sabahı kahvaltısı için, iş çıkışı kahve keyfi yapmak ve  şömine başında sevgilinizle romantik akşam yemeği için ideal bir mekandır. Keyifli ve dinlendirici bir müziğin hakim olduğu ortamı , kısık ışıklar ve mum ışığı, ayrı bir romantik havaya sokuyor. Her ne kadar çalışanların hal ve davranışlarından memnun kalmamış olsam da, her zaman ilk tercihlerim arasında yer alıyor bu kafe. Ayrıca,  ışık ve müzik sisteminin olduğu kadar , bay ve bayanların aynı yeri kullanmalarından ötürü  tuvaletinin de ünü, dilden dile dolaşmaktadır.

BURGER HOUSE  ve MY CHEF

Kadıköy’de Burger House, hamburgerin kralıdır benim için. Fiyatları epeyce pahalı olsa da , köftelerinin kalitesini hiçbir şeye değişmem.  Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan Burger House, Kadıköy’de Sakız gülü sokakta yer alıyor. Cheese Burger den Barbeque Burgere, Milano Burgerden Klasik Burgere kadar bol çeşitli bir Hamburger ziyafeti için tavsiye edebilirim. Yok ben arkadaşlarla şık bir yerde dünya mutfağının tadına bakmak ve birazda alkol almak istiyorum diyorsanız, Burger House un hemen karşısında yer alan My Chef e gidebilirsiniz. Hesapların uygun olduğu bu mekanda ayrıca hemen hemen her yerde yaptığımız “check-in” işlemini bu mekanda yapınca indirimle karşılaşabilirsiniz.

MODA TERAS

Kadıköy, Moda sahiline tepeden bakan bu mekan, hafta sonu kahvaltı, öğlen / akşam yemekleri,  düğün, nişan, iş yemekleri, bekarlığa veda  ve benzeri organizasyonlar için tercih ediliyor. Ben bu mekanda, romantik akşam yemeğini ve öğlen keyif kahvesini yelkenlileri izleyerek içmeyi tercih ediyorum. Fiyatları biraz pahalı olsa da, manzarayı görünce ve yemeklerinin lezzetini tadınca, değdiğini düşüneceksiniz. Moda Teras Kadıköy Moda da mektep sokakta yer alıyor. Kadıköy rıhtımdan, moda yönüne doğru ilerlediğinizde tabelalar sizi götürecektir.

YANYALI FEHMİ LOKANTASI

Kadıköy’de tarihi Türk Mutfağı neresi diye? sorarsanız, önerebileceğim tek adrestir Yanyalı Fehmi Lokantası. Kadıköy rıhtımdan, Boğa Heykeli yönüne doğru çıkarken sağ tarafındaki  otobüs durağının hemen karşı sokağında ve bir diğer tarifle Balıkçılar Çarşına çıkan sokağın hemen başında yer alıyor bu  lokanta. Menü Osmanlı mutfağı ağırlıklı olup oldukça uygun fiyatları vardır. Lokantanın iç tasarımı da oldukça göz kamaştırıcı olup, leziz yemekleri yerken, Osmanlı dönemindeymişiz hissi yaratıyor.

 SIĞINAK KAFE

Kadıköy’de fal baktırmak istiyorum, gerçekten bilen ve söyledikleri çıkan bir falcı arıyorum. Senin bildiğin bir yer var mı? Diye soran arkadaşlarımı, Perşembe günleri hariç, haftanın her günü saat 15.30 dan sonra  Sığınak kafede olan Niko’ya mutlaka gitmelerini söylüyorum.

“Fal bakılır” yazı yazan kafeler, Kadıköy’ ün olmazsa olmazları arasında yer alır. Bunlardan biride, benim en cadı arkadaşım Nurhan’ ın tavsiyesi üzerine gittiğim, Sığınak Kafedeki Niko’dur. 30 TL karşılığında tarot falı bakan Niko için, sırada saatlerce bekleyenleri görünce şaşırmayın. Kafeye gittiğinizde isminizi bir kağıda yazıp sizi sıraya alıyorlar ve sıra size gelene kadar da kafede beklemeniz gerekiyor. Öyle isim yazdırıp çıkamıyorsunuz yani. Bu yüzden vakitlice gitmekte fayda var. Niko’yla tanışınca da, beklediğinize değdiğini göreceksiniz. Eee ne demişler? Fala inanma, falsızda kalma J

Sığınak Cafe, Kadıköy’ de Caferağa Mah. Muvakkithane Caddesi ndeki Penguen Kitapevinin bulunduğu binanın 4. Katında yer alıyor.

SHAFT

Kadıköy’de Rock, Rock Blues, Hardrock  ve Jazz tarzını arıyorsanız, en sevdiğim kulüplerden biri olan ve yerli yabancı birçok sanatçıyı canlı dinlememe olanak sağlayan Shafı önerebilirim. Sevdiğiniz grupları canlı dinleyip, gönlünüzce eğlenebileceğiniz,  Kadıköy’de Osmancık Sokakta yer alan Shaft Bar, bana göre en kaliteli müziği dinleyebileceğim barlardandır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir