istanbul gece hayatı

istanbul gece hayatıistanbul gece hayatı yazısında İstanbulda gece gidilebilecek mekanlar, istanbulda canlı müzik yapan yerler, istanbul gece klüpleri, İstanbul gece gezilecek yerler, İstanbulda gece nereye gidilir, istanbulda nerede yemek yenir, istanbul konserleri nerede yapılır, konuları hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğim. istanbul gece hayatı içinde İstanbulda canlı müzik yapan yerler Taksim, Beyoğlu, Kadıköy, Bakırköy, Ortaköy ilçelerinde yoğunluktadır.

İstanbul ilçeleri arasında canlı müzik yapan yerlerin en yoğunlukta olduğu yer Beyoğludur. İstanbul Beyoğlu ilçesinde geceleri pop müzik çalan, rock çalan, 80’ler şarkıları, 90’lar şarkıları çalan bir çok bar mevcuttur. Bunların yanında Beyoğlunda canlı müzik yapan bir çok türkü bar da bulunmaktadır. Beyoğlu canlı müzik yapan yerler İstiklal caddesi üzerinde bulunduğu gibi daha çok istiklal caddesinin arka sokaklarında vardır. Özellikle nevizade bölgesi ve fransız sokağı içinde çok sayıda canlı müzik yapan yer bulunmaktadır. Beyoğlu dışında Kadıköy canlı müzik yapan yerler ve Bakırköy canlı müzik yapan yerler açısından her zevke uygun müziğin yapıldığı yerlerdendir.

İstanbul gece gidilebilecek yerler listesinde yine ilk sırada Beyoğlu İstiklal caddesi gelir. Burası İstanbulun geceleri en kalabalık olan yeridir. Gece geç saatlere kadar İstiklal caddesi kalabalığı devam etmektedir. İstanbulda gece gidilecek yerler açısından İstiklal caddesinden sonra en kalabalık olan yer Ortaköy Kuruçeşme Bebek bölgesidir. Ortaköy Kuruçeşme bölgesinde gece geç saatlere kadar sürekli trafik olmaktadır. Kuruçeşme de İstanbulda bulunan elit mekanlar arasında  Reina, Sortie, Anjelique bulunmaktadır. Kuruçeşme istanbul gece hayatı en canlı noktalarından birisidir. İstanbul boğaz köprüsünün hemen yanında bulunan bu mekanlarda akşamları yemek yiyebilir, geceleri ise müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Yine bu bölgeden ulaşılan Suada dada akşamları çok güzel bir boğaz manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Suadaya ulaşım Kuruçeşme parkından kalkan tekneler ile ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

İstanbulda yılın her zamanı bir çok konser verilmektedir. İstanbulda konser yapılan alanlar İstanbul avrupa yakasında yoğunluktadır. İstanbul Avrupa yakasında konser yapılan yerler arasında Parkorman, Küçükçiftlik park, Santralistanbul, Harbiye cemil topuzlu sahnesi , Babylon , Beyoğlu hayal kahvesi , Jolly joker ‘i sayabiliriz. İstanbul Anadolu yakasında konser yapılan yerler arasında Bostancı gösteri merkezini sayabiliriz.

bağdat caddesi yemekİstanbulda akşamları yemek yiyebilecek en kaliteli ve şık restoranları İstanbulun her iki yakasında Boğaz kenarında bulunan İstanbul boğazı manzaralı restoranlardır. Bu restoranların bazılarına rezervasyon yapmadan giderseniz akşamları yer bulamayabilirsiniz. Boğaz çevresi dışında Anadolu yakasında Küçükyalı İdealtepe arasında ve Bağdat caddesinde yemek yiyebilecek çok şık restoranlar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir