İngiltereye Nasıl Gidilir

ingiltere ucuz uçak biletiİngiltereye nasıl gidilir yazısında ingiltereye uçak ile nasıl gidilir, İngiltere uçak bilet fiyatları, Londra uçak bilet fiyatları, Birmingham uçak bilet fiyatları, Manchester uçak bilet fiyatları, Edinburgh uçak bilet fiyatları, İngiltereye giden uçak firmaları, İngiltereye aktarmalı gidiş seçenekleri, İngilterede en ucuz uçak bileti hangi şehire bulunabilir konularından bahsettiğim İngiltereye nasıl gidilir başlıklı bir yazı hazırladım. İngiltereye nasıl gidilir yazısına

İngiltereye giden uçak firmaları ile başlayalım. İngiltereye İstanbuldan çok sayıda uçak firması direk olarak gitmektedir. Türkiyeden İngiltereye en çok uçak seferi Londraya yapılmaktadır. Türkiyeden İngiltereye direk uçan havayolu firmaları arasında Thy, Pegasus, Easyjet, Atlasjet, British Airways firmaları bulunmaktadır. Bu havayolu firmaları arasında en fazla seferi Thy yapmaktadır. Thy İngilterede Londra, Burmingham, Manchester şehirlerine direk uçuşları bulunmaktadır. Thy’nın Edinburgha da direk uçak seferi bulunmaktadır.

İngiltereye nasıl gidilir yazısında aktarmalı uçaklar ile ilgili de bilgi vermek istiyorum. İngiltereye aktarmalı uçuş yapmak isteyenler için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Özellikle tatil dönemlerinde, bayramlarda, İngiltere futbol takımları ile Türk futbol takımları arasında maçlar yapıldığı zamanlarda ve yaz aylarında uçak bilet fiyatları çok artmaktadır. Bilet fiyatlarında yaşanan bu 3-4 kat artıştan dolayı bu dönemlerde aktarmalı uçuş yapma seçeneği tercih edilebilir. Aktarmalı uçuşlar gidilecek döneme göre farklı uçak firmalarından yapılabilir. Ben bir keresinde maç dönemine denk geldiği için Amsterdam aktarmalı olarak Manchestera gitmiştim. Benim gittiğim zamanda Thy Manchester bileti 2000 TL’yi bulmuştu. Ben Amsterdam aktarmalı olarak Klm firmasından aldığım gidiş geliş bileti 450 TL ye almıştım. Amsterdamda bekleme süresi yaklaşık 2 saatti. Zaten bu tarz aktarmalarda 2 saati geçince havaalanında vakit geçmek bilmiyor. İki saate kadar olan aktarma süreleri gayet makul. Özellikle Londraya neredeyse Avrupanın her şehrinden aktarma bulabilirsiniz.

ingiltereye nasıl gidilirİngiltereye nasıl gidilir konusunda uçak bilet fiyatları en önemli konudur. İngiltere uçak biletleri arasında en uygun olan Londra uçak biletleridir. Londraya çok sayıda uçak uçtuğu için fiyatlar diğer şehirlere göre ucuzdur. Çok erken rezervasyonla Londraya git gel 400 TL’ye kadar bilet bulabilirsiniz. Manchestera ise sadece Thy uçtuğundan normal bir zamanda uçak bilet fiyatı 750 TL civarındadır. Az önce de bahsettiğim gibi bir Türk futbol takımı kurada bir Manchester takımını çekerse bilet fiyatları 5 dakika içinde 2-3 katına çıkmaktadır. Bu durumu bir keresinde canlı olarak takip etmiştim. Galatasaray kurada Manchesterı çekmişti. Bilet biyatları 730 gibi hatırlıyorum. Aynı bilet 5 dakika içinde 1600-1700 TL fiyatlarını görmüştü.

İngiltereye nasıl gidilir yazısında son olarak Birmingham ve Edinburgh uçak biletlerinden bahsedeceğim. İstanbuldan Birmingham uçak bileti fiyatları da yine Manchester bilet fiyatlarıyla benzerlik göstermektedir. İstanbuldan İskoçyanın başkenti Edinburgha direk uçmak diğer İngiltere şehirlerine göre daha pahalıdır. Normal bir zamanda Edinburgh bilet fiyatları 1000 TL civarındadır.

2 thoughts on “İngiltereye Nasıl Gidilir

  1. hocam iyi gunler ingiltere sunderland tarafina gitmek istiyorum ama erasmus felan değil normal kendim gezmek icin turist olarak gidicem ama herke cok zor diyor ustune ev araba yuklu para olucak felan diyor bunun kolay bir yolu varmidir simdiden teşekkür ederim

    • Vize konusunda diyecek pek fazla birşey yok. Sunduğun evraklar sonucunda konsoluslukta görevli kişi tarafından, bu kişi gidicek ve geri gelicek, orada kalma, yerleşme gibi bir düşüncesi yok şeklinde algılanmalıdır. Bütün vizelerde bu böyledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir