Hollywood Gezilecek Yerleri

hollywood yazısıLos Angeles Gezilecek yerler denince tabiiki ilk akla gelen yer Hollywood oluyor. Bu yazıda Hollywood gezilecek yerleri hakkında ayrıntılı bilgi vereceğim. Dünya sinema sekrörünün merkezi konumundaki Hollywood’a Los Angeles gezisimizin ilk gününde gidiyoruz. Hollywood Los Angeles şehir merkezine arabayla 30 dakikalık mesafede bulunuyor. Los angeles Şehrine girerken de Hollywood Bulvarı yazan tabeladan girince sizi tam olarak Hollywoodun merkezine götürüyor. Bizim kaldığımız otel Santa Monicada bulunduğundan biz Kiralamış olduğumuz arabayla Sunset Bulvarını takip ederek Önce Beverly Hills’i geziyoruz, sonrada aynı yol üzerindeki Hollywood’a ulaşıyoruz. Hollywood denince gözümüzde canlanan ilk resim dağın tepesindeki Hollywood yazısıdır. Hollywoodun merkezinde Hollywood bulvarının hemen üstündeki dağda bulunan bu yazıyı Hollywood bulvarı üzerinde bulunan bazı alışveriş merkezlerinin üst katına çıkarak görebiliyorsunuz. Zaten Bu yazının görülebildiği yerlere gittiğiniz zaman bu yazıyı arkasına alıp fotoğraf çektiren bir kalabalıkla karşılaşıyorsunuz.

Cadde üzerinde yürürken bu yazının bulunduğu dağa sizi götüren turların olduğunu da görebilirsiniz.
Bu turlara sorduğumda Hollywood yazısının 200 metre yakınına kadar 20 dolara bizi görürebileceğini söylediler. Aynı yere kendi arabanızlada gidebilirsiniz. Ben gitmedim ama çok uzakta değildi.
15 dakikaya gidilebilir diye düşünüyorum. Bizim Hollywood a gittiğimiz gün Oscar ödül töreninden 3 gün önceymiş. Bu yüzden caddenin bir bölümü araç trafiğine kapatılmış. Kırmızı halılar yol kenarında sarılı olarak bekliyordu. 24 şubat günü yapılacak oscar töreni için her tarafta yoğun bir çalışma vardı.

Hollywood caddesi üzerinde Oscar ödül töreninin yapıldığı Kodak Tiyatrosu, Madam tussauds müzesi,
ünlülerin el izlerinin önünde bulunduğu Çin tiyatrosu Hollywood bulvarının gezilmesi gereken en
popüler yerleridir. Hollywood bulvarı üzerinde 2000 in üzerinde ünlünün yıldızı vardır. Dünyanın dörtbir yanından gelen turistler bu yıldızlarI ve el izlerini görmek için buraya geliyorlar. Çin tiyatrosunun önünde bulunan beton zeminde bazı ünlülerin el izleri bazılarınınsa hem el hem ayak izi, bu izlerin bırakıldığı tarihle birlikte yer alıyor. Burası Hollywood caddesinin en popüler ve kalabalık noktası. Burada Michael jackson dan Tom Hankse Martin scorseseden Bruce willse, Marilyn Monroe ye kadar bildiğimiz birçok ünlünün el veya ayak izlerini görebiliriz.

Hollywood caddesi üzerinde, özellikle de ünlülerin el izlerinin bulunduğu Çin Tiyatrosunun önünde filmlerde
izlediğimiz film kayramanlarınnın kıyafetlerini giymiş İnsanlar görebilirsiniz. Bu insanlarla ücret karşılığında
fotoğraf çektirebiliyorsunuz.Ben oradayken Batman ile Joker ve Spider man en çok ilgi çeken kahramanlardı.

One thought on “Hollywood Gezilecek Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir