Hollywood Gezilecek Yerler

hollywood yazısıHollywood gezilecek yerler yazısında Hollywood da görülmesi gereken yerler Hollywood gidilecek yerler ve Hollywood bulvarı üstünde bulunan meşhur yerler ile ilgili bilgiler vereceğim. Hollywood da görümesi gereken yer o kadar çoktur ki bende Los Angeles şehri içinde bulunan burası ile ilgili ayrıca bir Hollywood gezilecek yerler yazısı hazırlama gereği duydum. Dünya sinema sekrörünün merkezi konumundaki Hollywood’a Los Angeles gezisimizin ilk gününde gidiyoruz. Hollywood Los Angeles şehir merkezine arabayla 30 dakikalık mesafede bulunuyor. Los angeles şehrine girerken de Hollywood Bulvarı yazan tabeladan girince sizi tam olarak Hollywoodun merkezine götürüyor.

Bizim kaldığımız otel Santa Monicada bulunduğundan biz kiralamış olduğumuz arabayla Sunset Bulvarını takip ederek Önce Beverly Hills’i geziyoruz, sonrada aynı yol üzerindeki Hollywood’a ulaşıyoruz. Hollywood denince gözümüzde canlanan ilk resim dağın tepesindeki Hollywood yazısıdır. Hollywood gezilecek yerler araında Hollywoodun merkezinde Hollywood bulvarının hemen üstündeki dağda bulunan bu yazıyı Hollywood bulvarı üzerinde bulunan bazı alışveriş merkezlerinin üst katına çıkarak görebiliyorsunuz. Zaten Bu yazının görülebildiği yerlere gittiğiniz zaman bu yazıyı arkasına alıp fotoğraf çektiren bir kalabalıkla karşılaşıyorsunuz.

Zemanta Related Posts ThumbnailHollywood bulvarı üzerinde yürürken bu yazının bulunduğu dağa sizi götüren turların olduğunu da görebilirsiniz. Bu turlara sorduğumda Hollywood yazısının 200 metre yakınına kadar 20 dolara bizi görürebileceğini söylediler. Aynı yere kendi arabanızlada gidebilirsiniz. Ben gitmedim ama çok uzakta değildi. 15 dakikaya gidilebilir diye düşünüyorum. Bizim Hollywood a gittiğimiz gün Oscar ödül töreninden 3 gün önceymiş. Bu yüzden caddenin bir bölümü araç trafiğine kapatılmış. Kırmızı halılar yol kenarında sarılı olarak bekliyordu. 24 şubat günü yapılacak oscar töreni için her tarafta yoğun bir çalışma vardı.

el izleriHollywood caddesi üzerinde Oscar ödül töreninin yapıldığı Kodak Tiyatrosu, Madam taussod müzesi,
ünlülerin el izlerinin önünde bulunduğu Çin tiyatrosu Hollywood gezilecek yerler arasında en
popüler yerlerdir. Hollywood bulvarı üzerinde 2000 in üzerinde ünlünün yıldızı vardır. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler bu yıldızları ve el izlerini görmek için buraya geliyorlar. Çin tiyatrosunun önünde bulunan beton zeminde bazı ünlülerin el izleri bazılarınınsa hem el hem ayak izi, bu izlerin bırakıldığı tarihle birlikte yer alıyor. Burası Hollywood caddesinin en popüler ve kalabalık noktası. Burada Michael Jackson dan Tom Hankse Martin Scorseseden Bruce Willse, Marilyn Monroe ye kadar bildiğimiz birçok ünlünün el veya ayak izlerini görebiliriz.

Hollywood caddesi üzerinde, özellikle de ünlülerin el izlerinin bulunduğu Çin Tiyatrosunun önünde filmlerde
izlediğimiz film kayramanlarınnın kıyafetlerini giymiş İnsanlar görebilirsiniz. Bu insanlarla ücret karşılığında
fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Ben oradayken Batman ile Joker ve Spider man en çok ilgi çeken kahramanlardı. Hollywood gezilecek yerler yazısını okuduktan sonra yazmış olduğum ayrıntılı Los Angeles gezilecek yerler yazısına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir