Gezmekle görmekle bilmekle bitmez İtalya

AşkKaç kere gitmiş olursanız olun,kaç kez görmüş olursanız olun mutlaka eksik bir İtalya gezisi yapmış olursunuz. Akdeniz’e kıyısı olan yerler arasında en popüler olan tatil yerlerinden İtalya, hem mimari ve tarihi özellikleriyle hem de birbirinden güzel kıyı ve plajlarıyla hemen herkesin görmek için can attığı destinasyonlardan biri oluyor.
Son yıllarda turistler tarafından en beğenilen İtalya tatil bölgeleri
arasında yer alan İtalya Amalfi kıyıları gerçekten harikulade özelliklere sahip.

Hem renkli evleri hem de muzzam manzaraya sahip deniz kıyılarıyla ünlü Amalfi, Positano ve Pompei şehirlerini görebileceğiniz Gruppal tatil turlarına göz atmanızda fayda var. Her bütçeye uygun ve çok farklı şehirleri bir araya getiren İtalya turu seçeneklerini erken rezervasyon tatil fırsatlarını kaçırmadan değerlendirin derim.

Şehirleriyle birlikte ayrı bir dünya İtalya

Gruppal tatil seçeneklerine göz attınız ve bir türlü karar veremediyseniz, birkaç ufak tüyoyu sizinle paylaşabilirim. Her şehrinde ayrı bir tarihin olduğu İtalya’yı gezmeye Milano’dan başlayabilirsiniz. Dünyanın en eski alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele II, burada bulunuyor. Ayrıca yine dünyanın bildiği La Scala Operası da Milano turlarında görülmeye değer yerlerden. Bölgeye yakın olan Como Gölü’nü gezerek turunuza devam edebilirsiniz. Adriyatik’in göz bebeği olan, köprü ve kanalların şehri Venedik’e uğramazsanız olmaz.

Sayısız eser, zengin geçmiş ve onlarca şehir

Rönesans’ın doğum yeri olarak tanıdığımız Floransa şehri, zamana tanıklık edeceğiniz bir Açıkhava müzesi sanki. Renkli İtalyan evleri ve eşsiz güzellikteki kıyılarıyla Cinque Terre evleri, yamaçlar üzerindeki benzersiz manzara görmeniz gereken bir diğer şey oluyor. Ve tabi ki kendi içinde bambaşka bir dünya olan Roma… Zengin geçmişi ve sayısız eserleriyle hayran olacağınız bir Roma turu kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca Papalığın merkezi olan Vatikan, mutfağıyla nam salmış şehir Napoli de görmeniz gereken bir diğer şehir olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir