Gezi Blogu

gezi partisi logoGezi blogu yazısında gezi blogu yapmaya nasıl karar verdiğimden ve GeziPartisi isminin bu gezi blogu sitesine nasıl konduğunun sürecinden bahsedeceğim. İnternette dolaşırken sürekli blog siteleri karşıma çıkıyordu. Bu blog sitelerindeki yazılar hangi konu hakkında olursa olsun o  konuyla ilgili gerçekten tecrübe edinmiş ve bilgi sahibi olan kişiler tarafından yazıldığı için daha çok ilgimi çekiyordu. Edinmek istediğim bilgiye daha etkin ve faydalı bir şekilde ulaşıyordum. Herkes kendi yaşantısıyla ilgili tecrübelerini, yaşadığı olayları, gittiği mağazayı, yediği yemeği, teknoloji bilgilerini, gezdiği yerleri, yaptığı sporları, beğendiğini, beğenmediğini aklınıza gelebilecek herşeyi kendi blog sitelerinde paylaşıyor.

Acaba bende böyle bir site yapsam nasıl olur fikri kafamda oluşmaya başladı. Böyle bir blog sitesinin nasıl yapılabileceği ile ilgili araştırmalar yapmaya başladım. Ama tabii burada esas önemli nokta hangi konu hakkında blog yazabilirim. Çünkü yapılacak olan bir websitesini sürekli güncel tutmak gerekir sürekli yeni yazılar ve resimler eklenmelidir. Bende kendi yaşadıklarımı düşünerek en çok hangi konuda bilgi sahibi olduğumu ve neye karşı ilgimin çok olduğunu, hangi konuda yazarsam sıkılmayacağımı düşündüm. Bütün bu soruların cevabını kendime verdiğimde gezi blogu yapmaya karar verdim. Çevremde ki bu konularla ilgilenen bir kaç kişiye sorduktan sonra da işe koyuldum.

İnternette bir websitesi kurarken sitenin konusundan sonra gelen en önemli şey sitenin ismidir. İlk iş sitenin ismi ne olacak? Gezi blog sitesinin isminin ne olması gerektiğini bir hafta boyunca düşündüm. Ona yakın isim belirleyip bunlar arasından seçim yapmaya karar verdim. Ancak bir türlü karar veremiyordum. Siteye vereceğim ismin özgün, farklı ve basit olmasını istiyordum. Yine bir gün düşünürken aynı anda televizyonda akşam haberlerini izliyordum. Haberlerde sürekli partilerden bahsediyor. X partisi böyle dedi, Y partisi şöyle dedi, Z partisi de hepsinden farklı birşey dedi derken, elimde not aldığım 10 adet site isminden birini seçmeye çalışıyordum. Aklıma bir anda Gezi Partisi ismi geldi. Özgün farklı ve basit tam istediğim özelliklere sahip bir isimdi. Karar verildi. 3 gün içinde Gezi Partisi gezi blog sitesini kurdum ve yayınladım. Gittiğim ülkelerde yaptığım gezileri, yaşadığım ilginç tecrübeleri, o ülkeyle ilgili edindiğim bütün bilgileri yazmaya başlayarak yola çıktım. Bu yazıların bazılarında yaşadığım olayları bazılarında ise o şehirlere gidecekler için tamamen gezi rehberi ve gezilecek yerler şeklinde bilgiler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir