Dünyanın En Garip Taksicileri

tayland taksiDünyanın en garip taksicileri yazısında Taylanda gittiğim zaman bindiğim taksilerde başıma gelen ilginç olylardan bahsedeceğim ve Tayland taksicilerinin dünyanın en garip taksicileri ünvanını gerçekten hakettiğini siz de göreceksiniz. Tayland da kahvaltıdan sonra otelden, kayıkla yapılan bir kanal gezisinin başlangıç noktasına gitmek için taksi çağırdık.

Taksi geldi bizi yaklaşık 15 dakika uzaklıktaki yere götürdü. Taksi parası 120 baht yani 6 TL tutmuştu. Parayı vermek isterken taksici ‘şimdi vermeyin ben sizi burada beklerim kanal turundan sonra tekrar istediğiniz yere götürürüm’ dedi. Turun bir buçuk saat kadar sürdüğünü o kadar süre beklemesine gerek olmadığını söylesekte taksici ısrar etti. Bizi kanal turunun sonuna kadar bekledi.Niye beklemek istediğini anlamamıştık. Tur bitti geldik taksiye bindik. Bir alışveriş merkezine gitmek istedik. orası da yaklaşık 20 dakika uzaklıktaydı. Alışveriş merkezine geldik. Taksi parası 150 baht yani 8 TL falan tuttu. Tam  taksiciye toplam 270 bahtı uzatıyorduk ki parayı almadı, bize yine ‘ben sizi beklerim siz dolaşın gelin’ dedi. Biz  3-4 saat gezeceğimizi ne zaman geleceğimizin belli olmadığını söyledik öyle dedik böyle dedik yinede adam ben sizi beklerim dedi. Alışveriş merkezini gezdik, yemek yedik, alışveriş yaptık, 4,5 saat sonra çıktık. Taksici hala bizi bekliyordu. Bindik otelimize geldik. Yaklaşık 8 tl de orası tuttu. Sabah 11 de otelden çıktık, akşam 9’a kadar taksi bizimle dolaştı. Bir nevi özel şöförlük yaptı. Toplamda ödediğimiz para ise    22 TL. Bunun sebebini biz tam olarak anlayamadık. Tahminen çok fazla taksici olmasından dolayı müşteri bulmakta zorluk çekiyor olabilmelerine bağladık.

4 thoughts on “Dünyanın En Garip Taksicileri

  • kendi aramızda yaptığımız yorumun yani çok taksiciden dolayı
   müşteri bulamamayı doğru olabileceğini düşündüğümüz için fazla araştırmadık.
   aklımıza başka birşey olabileceği de gelmedi zaten.

 1. Hikayenizi okurken son aşamaya kadar taksi şoförünün sizden bekleme parası alacağını düşünmüştüm. Beklemek için ekstra para istememesi ilginç.

  • Taylanda ikinci defa gittiğimde de yine buna benzer bir durumla karşılaştım. Eğer gündüz vakti turistik bir yere gitmişseniz siz söylemeden taksici size beklemeyi teklif ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir