Doluluk Oranındaki Değişimin Ucuz Uçak Bileti Bulmaya Etkisi

ucuz uçak biletiBirçoğumuz seyahat ederken tasarruf da etmeyi düşünüyor. Ancak bu tasarruf için ne yapılması gerektiğini çoğu zaman hiçbirimiz bilmiyoruz. Oysa ki işin tekdüze bir akışı var. Bir kere bunu çözdünüz mü ucuz uçak bileti bulmak konusunda işinizi şansa bırakmamış oluyorsunuz. Bunların başında öncelikli olarak satılan uçak biletinin yoğunluk oranı geliyor. Bir yerden bir yere uçan uçak rağbet görüyorsa satılmayan az kalan biletlerin fiyatı pahalanıyor.

Rağbet görmüyorsa ucuzluyor.

uçak biletleriMantıksal açıdan süreci gözlemlediğinizde yaz aylarında belirli bir fiyata deniz-güneş olan bir bölgeye satılan uçak bileti, kış aylarında çok daha uygun fiyata bulunabiliyor. Yani mevsimsellik ile doğru orantılı olarak rağbet görme ekseninin birbirinden uzaklaşmış olması ucuz uçak bileti bulmayı kolaşlaştırıyor. Burada tabiyki şu şekilde mantıksız söylemlerde oluşabiliyor. Yaz ayında denize giriliyor, kış ayında kimin ne işi var deniz olan yerde, ucuz uçak bileti‘nin bu noktada kime ne faydası var? Aslına bakarsanız konu sadece mevsimsellik değil, rağbet görme üzerine de kurulu. Yani yaz mevsiminde seyahat yapacağınız bir yere gece vakti inmeyi kabul ediyorsanız o zaman aynı gün olmasına karşın saat 19:00 da şehre inen bir uçak biletine karşın sizin sabaha karşı 04:00 için satın aldığınız uçak bileti arasında fiyatsal farklılıklar oluşabiliyor.

Bunun yanında seyahat etmeyi planladığınız havayolu markasının da uçak bileti fiyatlarında önemi büyük. Öyle ki bir marka diğer markadan pazarlama stratejsi gereği daha ucuza bilet satabiliyor. Tüm havayolu firmalarını karşılaştırmak için ucakbileti.com.tr sitesini bu amaçla kullanabilir, ucuz uçak bileti sayfası üzerinden hatırlatmalar kurarak bilet fiyatları istediğiniz fiyatın altına düştüğünde anında haberdar olabilirsiniz. Uçak bileti konusunda tüm firmaları karşılaştırırken esnek saat hesabına göre tekrar tekrar saat değiştirerek fiyatları karşılaştırmanızı öneririm. Eğer gün değiştirebiliyorsanız gün ile de oynayarak tüm havayolu firmalarının bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bileti elde etmeye çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir