Çeşmede Ne Yenir Ne İçilir

çeşmede nerede ne yenirÇeşmede ne yenir ne içilir yazısında Çeşmeye gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken Çeşmenin meşhur yemekleri, Çeşmenin en güzel restoranları, Çeşmedeki salaş ama lezzetli yemek mekanları, Çeşmeye özgü yemekler, Çeşmede nerede ne yenir ne içilir hakkında ayrıntılı bilgiler verdiğim bir Çeşmede ne yenir ne içilir yazısı hazırladım. Çeşmede ne yenir ne içilir yazısını okuduktan sonra Çeşme gezilecek yerler ile ilgili ayrıntılı yazıma Çeşme gezilecek yerler üzerene tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 – Kumru

Çeşmede ne yenir ne içilir yazısına kumru ile başlıyorum. Kumru sucuk, salam, sosis, domates, peynirden oluşan bir sandviçtir. Kumrunun en önemli yeri ise ekmeğidir. Kumrunun ekmeğine göre tadı değişebilmektedir. Kumruyu Çeşmede her yerde görebilirsiniz. Çeşmede artık kumrucu zincirleri oluşturmuştur. Çeşme, Ilıca ve Alaçatıda şubeler açmışlardır. Çeşmede en meşhur olan kumrucular Kumrucu Hüseyin, Kumrucu Şevki ve Kumrucu Çınardır. Bu kumrucular için yer tarifine gerek yok. Zaten Çeşmeye gittiğinizde mutlaka birkaç kere karşınıza çıkacaktır

çeşme kumru

2 – Dost Pide

Çeşmede ne yenir yazısında şimdi size bir pideciden bahsedeceğim. Çeşmeye gidip Dost pide de pide yemeden dönmeyin. Dost pide Çeşmenin bir diğer meşhur yemek yeridir. Pideler gerçekten çok lezzetlidir. Dost Pide Ilıcada bulunan Sheraton oteline 100 metre mesafededir. Dost pideye gitmek için Sheraton oteline giden yolu takip edebilirsiniz. Dost pidenin önünden geçeceksiniz. Yaz aylarında Dost pideye gittiğinizde ünlü bir simaya rastlamanız çok olasıdır. Ben her gittiğimde ünlü birisi vardı.

çeşmede ne yenir

3- Ferdi Baba

Çeşmede ne yenir ne içilir yazısında sıradaki mekan Ferdi Baba. Ferdi Baba Restorantı Çeşme marinanın en sonunda yer alır. Çeşme merkezden marinaya girdiğiniz en sona kadar yürüyünce karşınıza çıkacaktır. Burası Çeşmenin en lezzetli balık restoranıdır diyebilirim. Ferdi babaya yaz aylarında rezervasyonsuz giderseniz yer bulamayabilirsiniz. Ferdi baba restorantta yediğimiz her şeyden memnun kaldık. Hepsi birbirinden lezzetliydi. Yazının başındaki ilk resim Ferdi Baba restorantına aittir.

4 – Söğüş

Çeşmede ne yenir ne içilir konusunda şimdi sıra Söğüşçümde. Söğüş Çeşmenin meşhur bir diğer yemeğidir. Söğüşçüm Ilıcanın tam merkezinde önünde tek bir masa bulunan Kumrucu Hüseyinin yanındaki küçük bir mekandır. Söğüşü çok lezzerlidir. Bir dürüm söğüş yemeden Çeşmeden dönmeyin.

çeşme söğüş

5- İmren Lokantası

Çeşmede ne yenir de şimdiki mekanımız Çeşme İmren Lokantası. Çeşme İmren Lokantası Çeşme mezkezde çarşının içinde yer alır. Ne zaman önünden geçsem içerisini hep kalabalık gördüğüm bu lokantada Türk mutfağının bütün yemeklerini bulabilirsiniz.

Çeşmede Ne Yenir : Tatlılar

Çeşmede ne yenir yazısında tatlılara gelelim. Çeşmenin meşhur Rumeli dondurmacısı İmren restorantla aynı yerde Çeşme Çarşısında bulunmaktadır. Dondurmayı sevenler Çeşmeye gitmişken Rumeli pastanesindeki meşhur Rumeli dondurmasını denemeden Çeşmeden ayrılmayın.

Çeşmede denenmesi gereken bir diğer pastane ürünü ise Alaçatı sakızlı kurabiyesidir. Sakızlı kurabiyeyi Alaçatı çarşısında bulunan pek çok pastanenin birinde deneyebilirsiniz.

Çeşmede ne yenir yazısında son olarak bahsetmek istediğim yer ise Dalyan. Dalyan Çeşme merkeze 10 dakika mesafededir. Gündüzleri çok sakindir. Dalyan sahili boyunca çok sayıda balık restoranı vardır. Akşamları bu restoranların hepsi dolmaktadır. Çeşmede kaldığınız süre boyunca buradaki balık restoranlarına bir akşamınızı ayırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir