Çeşmede Denize Girilecek Yerler

çeşmede nerede denize girilirÇeşmede denize girilecek yerler yazısında Çeşmeye Alaçatıya veya Ilıcaya gittiğinizde denize girilebilecek en güzel yerler, Çeşmenin en temiz plajları, Çeşmedeki en sakin ve güzel koyların isimleri ve buralara nasıl gidilir konularında bilgilerin yer aldığı Çeşmede nerede denize girilir sorusuna tam anlamıyla cevap veren bir yazı hazırladım. Plajların giriş ücretleri, plajlara yakın yemek yenebilecek yerler, plajların Çeşme merkezine uzaklığı ile ilgili bilgileri plajların özelliklerini bu yazı içinde bulabilirsiniz.


çeşmede denize girilecek yerlerÇeşmede denize girilecek yerler denince ilk sıraya Çeşmenin en bilinen pjajı Ilıca plajı yer alır. Ilıca plajı, Çeşme merkez ile Alaçatı arasında yer alan Ilıcanın merkezinde, Çeşme denince ilk akla gelen otel olan Çeşme Sheraton otelinin önünde bulunan 2 km uzunluğunda ve oldukça geniş kumsala sahip bir plajdır. Çeşmeyi gösteren fotoğraflarda yer alan meşhur plaj burasıdır. Ilıca plajı çevresinde çok sayıda küçük otel ve pansyon tarzı konaklama imkanları vardır. Plajın tam ortasında Çeşmenin en meşhur oteli Sheraton otel yer almaktadır.

Ilıca plajında günlük 10 TL karşılığında şezlong tutabilirsiniz. Plajda ayrıca şezlong tutmadan kumların üzerine havlunuzu koyarak güneşlenebileceğiniz çok uzunca bir alanda bulunmaktadır. Çeşmede denize girilecek yerler listesinde ilk sırada yer alan Ilıca plajı temiz ama genellikle dalgalıdır. Ilıca plajında hizmet veren cafe restoran tarzı yerlerde yemek yiyebilirsiniz. Ilıca plajı zaten ılıcanın merkezinde olduğu için plaja yakın çok sayıda yemek yerine de gidebilirsiniz. Çeşmede nerede yemek yiyebiliriz konusunda Çeşmede ne yenir yazımı okuyabilirsiniz.

Çeşmede Denize Girilecek Yerler : Beach Clublar

çeşme aya yorgi beachÇeşmede denize girilecek yerler arasında bulunan diğer bir yer ise Çeşme Aya Yorgi koyudur. Aya Yorgi Koyu Çeşme merkezden arabayla 5 dakikada gidebileceğiniz bir konumda yer almaktadır. Aya Yaorgi koyunda denize girmek istiyorsanız Ilıca plajından biraz daha cömert davranmanız gerekir. Aya yorgi koyunda ndenize girmek için burada bulunan beach clublara giriş yapmanız gerekmektedir. Aya Yorgi koyunda yer alan bu beach clublar özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında haftasonları çok kalabalık olmaktadır. Çeşmede denize girilecek yerler arasındaki Aya Yorgi koyundaki beach clublar Babylon, Marrakech, Sole Mare, Paparazzi, Kafepi beach clubdır. Bu beach clublara giriş ücretleri kişi başı 30 TL ile 60 TL arasında değişmektedir. Aya yorgi koyunun denizi çok durağan ve tertemizdir. Beachlerin içinde her çeşit yemek hizmeti bulunmaktadır. Fiyatlara dikkat.

çeşme aya yorgi plajı
Çeşmede nerede denize girilir sorusunun cevabında ilk iki sırada kesinlikle yukarıda yazdığım Ilıca Plajı ve Aya Yorgi koyu yer alır. Çeşmede denize girilecek yerler plajlar arasında sıradaki yer Boyalık plajıdır. Boyalık plajı bir çok defa gittiğim Çeşmede ismini hep duyduğum ama bu kadar güzel olabileceğini düşünmediğimden dolayı gitmediğim, Çeşmeye son gidişimde kaldığım süre boyunca her gün denize girdiğim plajdır. Boyalık plajı Çeşme merkez ile Ilıca arasında yer alır. Arabanızla rahatça gidebilirsiniz. Çeşme Ilıca Alaçatı arasında gün boyunca giden servislere bindiğinizde Boyalık plajının hemen yakınında inebilirsiniz. Boyalık plajında deniz çok sakit ve temizdir. Plaja giriş ücretsizdir. Kumlara havlunuzu atıp denize girebilirsiniz. Yemek yemek veya birşeyler almak için bir yer bulunmamaktadır.

çeşme plajlarıÇeşmede nerede denize girilir sorusuna cevap aradığımız Çeşmede denize girilecek yerler yazısında yukarıda yazmış olduğum Ilıca plajı, Aya Yorgi koyu ve Boyalık plajını bilmeniz esasında yeterlidir. Ancak Çeşmede denize girilecek bunlarda var diyebileceğimiz yerler Pırlanta plajı, Altınkum plajı gibi plajlarda bulunmaktadır. Bu plajlar Çeşme şehir merkezine arabayla 20 dakika mesafededir. Çeşmeye arabayla 15 dakika mesafede bulunan Dalyanda Kocakarı plajı isimli bir plajda bulunmaktadır.

 

Çeşme merkezi ve Alaçatı denize girmek için pek tercih edilebilecek yerler değildir. Çeşme merkezi ve Alaçatı merkezi Çeşmenin akşam gezmek için en ideal yerleridir. Çeşmede denize girilecek yerler yazısını okuduktan sonra Çeşme gezilecek yerler yazımı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir