Cardiff Gezilecek Yerler

galler gezilecek yerlerCardiff gezilecek yerler yazısında Büyük Britanya adasında bulunan İngilterenin batısında İngiltereye komşu olan Galler ülkesinin başkenti olan Cardiff ile ilgili Cardiff gezilecek yerler Cardiff yapılacak şeyler, Cardiff gece hayatı, Cardiff alışveriş yapılacak yerler, Cardiff şehrinin İngilteredeki önemli şehirlere olan uzaklıkları hakkında bir Cardiff gezi yazısı hazırladım.

Galler gezilecek yerler arasında ilk sırada belki de tek yer olan Cardiff Gallerin başkentidir. Aynı zamanda Gallerde turistlerin en çok ziyaret ettiği yerdir. İngilterenin batı komşusu olan Galler İngiltere ve İskoçya ile birlikte Büyük Britanya adasında yer almaktadır. Galler para birimi İngiliz sterlinidir. Londra Cardiff arası 243 kilometredir. Londrada Cardiff şehrine otobüsler gitmektedir. Ancak Londra Cardiff arası ulaşım için tren daha çok kullanılmaktadır. İngilterenin her yerine olduğu gibi Cardiffe de trenle gidilmesini tavsiye ederim. İngilterede tren bilet fiyatlarında ki sistem uçak bilet fiyatları gibidir. Tren bileti ne kadar erken alınırsa bilet fiyatı o kadar ucuz olmaktadır. Londrada bulunan Euston tren istasyonundan veya King’s Cross tren istasyonundan Cardiffe gün içinde çok sayıda tren kalkmaktadır. Biz arabayla Manchesterdan 3 saatlik bir yolculuk sonucunda Gallerin başkenti Cardiffe ulaştık.

Cardiff gezilecek yerler listesi

Cardiff kalesi
National Museum Cardiff
St Fagans National History Museum
Cardiff City Hall
Millenium Stadyumu
Cardiff Bay
Bute Park
Oakwood Theme Park
Queen Street

cardiff gezilecek yerlerCardiff gezilecek yerler ilk sırasında Cardiff kalesi yer alır. Cardiff kalesi Cardiff şehir merkezinde yer alır ve Cardiffe gelen turistlerin en çok gezdikleri yerdir. Cardiff alışveriş yapılacak yerler arasında ilk sırada Cardiffin arabaların girmediği sadece yaya trafiğine açık olan alışveriş caddesi Queen Street’tir. Queen Street üzerinde bir çok mağaza bulunmaktadır. Queen Street Cardiffin en önemli caddesidir. Burada alışveriş yapılacak yerler dışında, yemek yenilecek bir çok yer de bulunmaktadır. Bu cadde üzerinde alışveriş merkezleri de yer almaktadır.

Cardiff gece hayatı ve Cardiff te eğlencenin en popüler ve canlı adresi Cardiff gezilecek yerler arasında yer alan Cardiff Bay dir. Cardiff Bay de bulunan çok sayıda pub bar ve gece klübü buranın her zaman kalabalık ve hareketli olmasını sağlamaktadır. Cardiff gece hayatı özellikle cuma ve cumartesi günleri sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Başta Londra olmak üzere İngilterenin diğer şehirlerinde de şubeleri olan Tiger Tiger, Revolution gibi gece klüpleri Cardiff gecelerinin en popüler ve her zaman kalabalık olan mekanları arasındadır. Cardiff’e gidildiğinde akşam orada kalacaklar için görülmesi gereken ilk yer Cardiff Bay’dir.

Cardiffİngiltere gezilecek yerler arasına koyabileceğimiz bir yerdir. Londraya yakın olması Cardiffe gitmeyi düşünen turistler için bir avantajdır. Cardiff Gallerin en önemli şehri ve başkenti olduğu için Cardiff’te çok farklı seçeneklerde konaklama imkanı mevcuttur. Dünyanın her yerinde şubeleri olan lüks zincir otellerden, orta boy otellere kadar her türlü fiyata göre otel bulunabilmektedir. Cardiff otelleri hakkında ayrıntılı bilgilere Trivago ile ulaşabilirsiniz.

Cardiffe gitmek için öncelikle Londraya gitmek gerekir. Türkiyeden Londraya Türk Hava Yolları, Pegasus veya Easyjet havayolu firmalarının her gün uçak seferi bulunmaktadır. Uçakla Londraya gittikten sonra oradan tren veya otobüs ile Cardiffe ulaşılabilir. Londra gezisi içinde Cardiffe de yer ayrılabilir. Cardiff çok büyük bir yer olmadığı için Cardiff gezisi için 1 veya 2 gün yeterli olacaktır. 2 gün içinde Cardiff’te görülmesi gereken bütün yerlere gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir