Büyükada da 1 Günde Gezilecek Yerler

büyükada saat kulesiBüyükada Saat Kulesi : Büyükada saat kulesi Büyükada iskele meydanında bulunan Büyükadanın en en önemli simgesidir. Özellikle haftasonları saat kulesinin etrafında bulunan yemek yerleri ve cafeler çok kalabalık olmaktadır. Saat kulesine adanın merkezi diyebiliriz.     Büyükada İskelesi : Büyükada iskelesine İstanbulun çeşitli bölgelerinden hem motor hem de vapur seferleri düzenlenmektedir.
Kabataş, Kadıköy, Bostancı ve Kartaldan

kalkan vapur ve motorlar hem Büyükadaya hem de diğer adalara gitmektedirler.

büyükada iskelesiBüyükada Faytonları : Büyükada faytonlarını adanın her yerinde görebilirsiniz. Faytoncuya sorduğumda adanın etrafını bir tam dönüş için 45 dakika sürüyor ve fiyatı 70 TL. Yarım dönüş yani Aya Yorgi kilisesinin bulunduğu yere kadar götürmek için 40 TL istedi. Pazarlık yapma şansı her zaman için geçerlidir.

büyükada faytonlarBüyükada Dondurmacısı : Büyükada saat kulesinin etrafında çok sayıda dondurmacı bulunmaktadır. Adaya gidip dondurma yemek adet haline gelmiştir. Bu dondurmacılar aynı zamanda waffle konusunda da iyidirler. Gitmişken ikisinden birini denemek lazım.

büyükada dondurmacısıBüyükada Otelleri : Büyükada da konaklamak için oteller genellikle butik otel konseptine sahiptirler. Resimdeki gibi büyük oteller çok fazla bulunmamaktadır. Sanki sizi bir tatil beldesinde gibi hissettiren adaya gitmişken 1 gün kalmayı tercih edebilirsiniz.

büyükada otelleriBüyükada Meydanı : Saat kulesinin bulunduğu İskele meydanıdır. Büyükadanın hemen girişinde yer alır. Adanın en kalabalık yeridir. Bütün yemek yerleri ve cafeler burada bulunmaktadır. Adanın vazgeçilmezi bisikletçileri bu meydanda veya çevresindeki sokaklarda görebilirsiniz.

büyükada meydanıBüyükada Evleri : Büyükadayı gezerken sizi en çok bu evler etkileyecektir. Uzun yıllar önce yapılmış bu bahçeli ahşap evlerin mimarisi etkileyicidir. Eski tarihlerde geçen bazı diziler için bu evler kullanılmıştır. Aşağıdaki resmi ben ev diye çektim ancak sonradan acaba otel mi diye şüpheye düştüm. Bilginize.

büyükada evleriBüyükada Fayton Meydanı : Büyükadada faytonlar saat kulesinin hemen yanında yer alan meydanda sıraya girerler. Sırası gelen müşterisini alır yola çıkar.

büyükada atlarBüyükada Merkezi : Büyükada ile ilgili ayrıntılı bilgilere Büyükada gezilecek yerler yazısından ulaşabilirsiniz.

büyükada merkezi

Büyükada : Büyükada Adalar belediyesine bağlıdır. Adalar arasında en çok ziyaret edilen Büyükadadır. Özellikle havaların güzel olduğu pazar günleri çok kalabalık olmaktadır. Bisiklete binmek, faytona binmek, piknik yapmak, denize girmek, denize sıfır restoranlarda balık yemek, adada yapabileceğiniz güzel aktiviteler arasındadır.

büyükada resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir