Brugge Gezilecek Yerler

brugge gezi rehberiBrugge gezilecek yerler yazısında Belçikanın bu küçük ama turistik şehrine nasıl gidilir, Brugge görülmesi gereken yerler, Brugge de nerede kalınır, Brugge de ne yenir ne içilir konularından bahsettiğim bir Brugge gezilecek yerler yazısı hazırladım. Brugge’e nasıl gidilir? Brugge gezilecek yerler konusuna bu soruya cevap vererek başlayalım. Bu bölgeyi arabayla gezdiğimiz için öncelikle Brugge’e arabayla nasıl gidilir hakkında kısaca bahsedeyim.

brugge gezilecek yerlerBrugge Belçika arası 100 kilometredir. Biz bu mesafeyi arabayla 1 saatte gittik. Brugge’den Brüksele giderken Gent şehrinin hemen yanından geçiyorsunuz. Vaktimiz yok diye uğramadık ama gidilebilir. Brugge Amsterdam arası 250 km, Brugge Paris arası 295 km, Brugge Gent arası 50 km, Brugge Antwerpen arası 110 km, Brugge Rotterdam arası 175 kilometredir. Şehirlerin hepsi birbirine yakındır. Gitmişken birkaçı gezilebilir. Brugge ve çevresini arabayla gezerken hiçbir sıkıntı yaşamadık. Şehrin merkezinde tren istasyonunun altında 24 saati 8 euroya arabamızı park ettik. Brugge’e trenle de rahatça gidebilirsiniz. Brugge tren istasyonu şehrin tam merkezindedir. Bu şehirlerin hepsinden gün içinde birden fazla tren seferi bulunmaktadır. Trenle rahatça Brugge’e gidebilirsiniz. Günübirlik gidip gezilip dönülebilecek bir yerdir.

Brugge gezilecek yerler

brugge gezi yerleriBrugge gezilecek yerler açısından çok fazla alternatife sahip değildir. Küçük bir yer olduğu için bütün Brugge bir günde yürüyerek gezilebilir. Brugge gezilecek yerler listesinde Brugge çan kulesi, Bizim Leydi kilisesi, St. Salvator’s cathedral, Loppem castle gibi yerleri sırayabiliriz. Brugge’ü gezerken zaten bu yapıları görüyorsunuz. Brugge gezilecek yerler konusunda Brugge de yapılması gereken en güzel aktivite Brugge kanal turudur. Brugge kanal turu Brugge çevresini saran kanal boyunca 40 dakika kadar sürmektedir. Kişi başı 8 euro ödemiştik. Tur boyunca rehber gördüğünüz yerler ile ilgili bilgiler veriyor.

Brugge’de nerede kalınır ?

Brugge de çok yıldızlı lüks oteller yoktur. Çok sayıda küçük oteller, butik oteller ve hosteller bulunmaktadır. Giderken hiçbir rezervasyon yapmamıştık. Birkaç otele girdik. Ortalama bir otelde 2 kişilik oda fiyatı 60-70 euro civarındaydı. Tesadüfen önümüze çıkan bir hostele fiyat sormak için girdiğimizde hostelin güzelliği bizim fiyatı öğrenmeden burada kalmaya karar vermemize sebep oldu. Sonradan araştırdığımızda herkesin çok beğendiği bir hostel olduğunu öğrendik. Kişi başı 12 euroya burada kaldık. Hostelin adı Lybeer. Brugge’ün merkezinde tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Brugge’de ne yenir ne içilir ?

belçika çikolatasıBelçika deninde ilk akla gelen dünyaca meşhur Belçikanın çikolataları oluyor. Brugge’de de çok sayıda çikolata dükkanı görebilirsiniz. Brugge’de çikolata fiyatları Brüksele göre daha pahalı geldi bana. Belçikada ne içilir. Tabii ki bira. Belçikada sayısız bira çeşidi bulunmaktadır. Her biranın kendine has bardağı vardır. Bu farklı biralardan birkaçını deneyebilirsiniz. Yemek konusunda Brugge şehrine özgü bir yemek bulunmamaktadır. Belçikaya özgü midyeyi yiyebileceğiniz Brükselde çok fazla yer bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir