Bostancı Gezilecek Yerler

bostancı mekanlarıBostancı gezilecek yerler yazısında İstanbul anadolu yakasının önemli ilçelerinden birisi olan Bostancı hakkında Bostancıya nasıl gidilir, Bostancıya ulaşım alternatifleri, Bostancıya yakın gezilecek yerler, Bostancıda bulunan yemek yerleri, cafeler, eğlence mekanları, Bostancı mekanları ile ilgili bilgiler içeren Bostancı gezilecek yerler yazısı hazırladım.

bostancı geziBostancı gezilecek yerler yazısında ilk olarak ulaşımdan bahsedeceğim. Bostancı İstanbul Anadolu yakasında Kadıköyden sonra en rahat ulaşıma sahip olan ilçesidir. Bostacıyı ulaşım açısından diğer yerlerden ayıran en büyük özelliği deniz otobüslerinin burada bulunmasıdır. Bostancıdan kalkan deniz otobüsü Kadıköy ve Yenikapıya uğrayarak 45 dakikada Bakırköye gider. Atatürk havaalanına gitmek için benimde çoğu zaman kullandığım güzergah burasıdır. Bostancı sahilden kalkan sarı dolmuşlar ile direk Taksime gidebilirsiniz. Bunun yanında Kadıköye ve Kartal tarafına sürekli sarı dolmuş ve otobüsler bulunmaktadır. Bostancıya gelen otobüsler alt Bostancı ve üst Bostancı olarak ikiye ayrılır. Üst Bostancı tren yolunun üstü alt Bostancı ise tren yolunun altı sahil tarafıdır. Adalara giden vapur ve motor seferleri de Bostancıdan yapılmaktadır. Avşa adası içinde Bostancıdan deniz otobüsü kalkmaktadır.

Bostancı gezilecek yerler içinde Bostancının konumunu anlatalım. Bostancı konumu itibariyle çok güzel bir yerde bulunmaktadır. Bostancının bir tarafında Küçükyalı diğer yanında Suadiye bulunmaktadır. Bostancı sahilden, E-5 karayoluna kadar olan alanın tamamına Bostancı denir. Bostancı sahili Anadolu yakasının en gözde yeri olan Bağdat caddesinin başladığı yerdir. Bağdat caddesine bu kadar yakın olması Bostancının değerini bir kat daha arttırmaktadır. Hem Bağdat caddesine yakınlığı hem de Anadolu yakasındaki ulaşımın önemli bir merkezi olması Bostancıda emlak değerlerini de çok arttırmıştır.

bostancı gezilecek yerlerBostancı gezilecek yerler listesi içinde bulunan yerler ve mekanlar içinde, Bostancı sahili deniz kenarı, Bostancı lüneparkı, Bostancı gösteri merkezi, Bağdat caddesi, Bostancı Günaydın Restoran, Bostancı Dedikodulu, Bostancı Çınaraltı mangalbaşı, Bostancı Cunda balık, Beer’s gibi yerleri sayabiliriz. Bostancı gösteri merkezinde sürekli konserler ve gösteriler yapılmaktadır. Bostancı Gösteri merkezinin hemen yanında Bostancı lüneparkı bulunmaktadır. Burası aynı zamanda minübüs yolunun bitişiğindedir. Bunlar dışında yukarıda saydığım bütün mekanlar Bostancıda tren yolunun altında sahil tarafında bulunmaktadır. Bu mekanlar Bostancının en çok tercih edilen yemek yerleri ve cafeleridir. Bostancı sahilde İsparkın büyük bir otoparkı bulunmaktadır. Arabayla Bostancıya gelecekler burayı kullanabilirler. Yaz aylarında özellikle pazar günleri bu otoparkın full dolu olduğuna çok şahit olmuşumdur.

Bostancı bu kadar merkezi bir konumda olmasından dolayı akşamları ve haftasonları trafik açısından çok yoğun olmaktadır. Bazen Bağdat caddeesinin trafiği buraya kadar ulaşmaktadır.

One thought on “Bostancı Gezilecek Yerler

  1. Elinize sağlık. Güzel bir yazı olmuş. Ancak, önemli bir düzeltme; Bostancı ilçe değil,Kadıköy İlçesi’ne bağlı mahalledir.Kadıköy’ün Maltepe İlçesiyle olan doğu sınırını oluşturur. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir