Bodrum Türkbükü

göltürkbüküGöltürkbükü: Gölköy ve Türkbükü belediyelerinin birleşerek Göltürkbükü ismi altında, tek bir belediyeye bağlanması sonucunda, Muğla Bodrum’da bu isimle anılmaktadır. Türkiye’nin ve Bodrum’un en popüler tatil beldesi olan Türkbükü, ekonomik durumu çok iyi olan kesime hitap etmekte olup, konaklama ve yeme içme için oldukça pahalı bir tatil yeridir.

Aslına bakarsanız hava aynı hava, deniz aynı deniz, yemekler ve içecekler aynı… Bana göre bu kadar pahalı ve ünlü olmasının tek sebebi.. Pek çok ünlü işletmecinin mekanının olması ve ünlü / lüks otellerin bir şubesinin burada olmasıyla birlikte, pek çok şarkıcı, televizyon yıldızının bu mekanlarda tatil yapmasından dolayı bu derece pahalı ve ünlüdür.

Bodrum Türkbükü arası 22 km olup, Bodrum garajdan her 15 dakikada bir minibüs hareket etmektedir. Yaklaşık yolculuk 20 dakika sürmektedir. Kişi başı 5 TL. ücret ödüyorsunuz. Torba’dan ise minibüsle yaklaşık 10-15 dakikalık uzaklıkta olup, kişi  başı 4,5 TL ücret ödeniyor.

türkbükü gece hayatıMinibüsten inince sağ tarafta bir taksi durağı var. Buraya doğru yürüdüğünüzde karşınızda Türkbükü sahilini göreceksiniz. Sahilin sol tarafında minik bir köprü var. Bu köprüyü geçmeden önce, yerli halk tarafından, bu köprünün diğer tarafına geçtiğinizde az önce bahsettiğim ultra lüks bir ortamla karşılaşacağınız için çok fazla harcama yapacağınız konusunda uyarılıyorsunuz.  Bu köprünün bulunduğu noktada Göltürkbükü Belediyesi Çay Bahçesi ve Halk Plajı yer alıyor. Çok fazla para harcamadan burada vakit geçirebilirsiniz.

Köprüden geçtiğiniz anda ünlü Divan otel sizi karşılıyor. Konaklama ve plajdaki iskelesinden faydalanabildiğiniz bu otelin iskele giriş ücreti 75 TL. Hemen yanında Türkbükü Ship Ahoy ( anlamı denizci selamı ) isimli mekan bulunuyor. İskelesi, yemekleri ve gece eğlenceleri oldukça kaliteli bir mekan. Biraz ilerisinde sırasıyla, Bodrum’da da bir şubesinin bulunduğu Tango Argentina ve Bodrum Mantı & Cafe, I’locall, Casita ve benim en çok beğendiğim yer olan Hotel Gizia 5 Oda yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere sadece 5 odası olan Butik bir otel burası. Sahibi ünlü Gızıa mağazalarının sahibi olup, işletmecisi tarafından son derece özenle işletilmektedir. Türkbükü sahilinin sonuna doğru Casita adlı mekanın hemen yanında yer alan bu butik otelin sezonda oda fiyatı kahvaltı dahil 300 – 350 EURO, sezon sonu ise 200 – 250 EURO arasında. Plaj ve iskele içinse 100 – 150 TL arasında fiyat isteniyor. Sezon sonunda yani Eylül ayının 2.haftasından sonra iskele ve plaj giriş ücreti talep etmiyorlar fakat yine pek çok mekanda olduğu gibi en az 50 TL tutarında bir harcama yapmanızı rica ediyorlar. ( bu fiyata günlük yemeğiniz, güneş yatağınız ve şemsiye dahil ) Salı , Cuma ve Cumartesi günleri canlı müzik var. Yeme içme fiyatları ise; Bira 20 – 25 TL, Çay 5 TL, Kahve, Bitki çayları, Ayran 10 TL, Salatalar 25 TL, Dürümler 28 – 32 TL, Pizza 23 – 26 TL, Tatlılar 8 – 22 TL, Makarnalar 25 – 28 TL. Tostlar 18 – 22 TL.

türkbükü plajıTürkbükü’nde bulunan diğer ünlü mekanlar, oteller ve hediyelik eşya satan dükkanlar ise; Sufi Boutıque Hotel, Fal Evi, Le Kabbak, Hocanın Yeri, Costa Blue Boutique Hotel & Restaurant, İpekçe, Türkbükü Doğal Dondurma, Tıkıntı, Sacide Mutfağı, Biber, Mavi Otel, Türkbükü Life Beach Restaurant,

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir