Bodrum Torba

bodrum torba gezilecek yerlerBodrum havalimanına yaklaşık 30 – 35 dakikalık bir mesafede bulunan Torba, Bodrumun en güzel koyuna ve denizine sahip olan,  yazlıkçılar ve gözden uzakta huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için en uygun tatil beldesidir. Gündüzleri iskelede bir şemsiye altında güneşlenip kitabını okuyanları, birkaç yazlıkçı eş dostun, bir araya gelip sohbet edişlerini, lüks otellerin plajındaki

eğlenceye kendini kaptırmış tatilcileri görmek mümkün.Gündüz hareketli olan Torba sahilinde, akşamları  sakinlik hakim oluyor.  Yani Torbada, Bodrum sokaklarının hareketli gece hayatını bulamayabilirsiniz. Sıcak ve bana göre aşırı tuzlu olan denizin tadını çıkarmak, biraz da hareketli yaşamdan uzakta keyif yapmak isteyenler için oldukça ideal bir tatil beldesidir.

Torba sahiline, ulaşım yolu üzerinde bulunan Zeytin Ada Otelin hemen yanındaki Torba tabelasını takip edip, yokuştan aşağıya doğru indiğinizde ulaşabilirsiniz. İlk olarak Hasır Cafe karşınıza çıkacak. Mantı, gözleme ve çiğ börek için duraklama yapılacak ilk noktadır bu cafe. Yine buradan sola döndüğünüzde Marina Ocakbaşı Restaurantta bir şeyler yiyebilirsiniz.

Hasır Cafeden ayrıl ayrılmaz sizi sahilde tam orta noktada  ünlü Voyage Otel Torba karşılıyor. Denize sıfır konumdaki bu otelin 2 adette iskelesi bulunmaktadır.  Bu otel’in sağ ve sol tarafında sahil boyunca bir çok küçük ve büyük  otel, motel ve pansiyonlar yer almaktadır. Sol tarafında; Sina Torba Suites, Hotel Omar Torba, Torbahan Otel, Vural Hotel,  Dalli Motel, Kadriye Beach,  Sanat Evi , sağ tarafında ise ; Casa Dell Arte Hotel , Alkoçlar La Boutique, İzer Hotel & Beach Club yer almaktadır.

Sina Torba Suites & Spa Otel ; Voyage otelin hemen karşısında, yer alan bu sevimli butik otelin açık havuzu ve sahilde özel  plajı bulunuyor.

Hotel Omar Torba ; Otel olarak konaklayabileceğiniz gibi özel plajındaki iskeleden de faydalanabilirsiniz. Eylül Ayında iskele için giriş ücreti alınmıyor fakat sezonda 30 TL giriş ücreti alınıyor.  Konaklama için , oda kahvaltı dahil ortalama 200 TL.  Güneşlenirken yiyebileceğiniz patates tabağı ve  iki bira için yaklaşık 25 TL hesap ödüyorsunuz.

Kadriye Beach; İskelesinden ücretsiz yararlanabileceğiniz bu mekanda Kahvaltı 25 TL, Salatalar, ara sıcaklar ve soğuk başlangıçlar 8 TL ile 25 TL arasında,  Balık fiyatları ise 30 TL ile 35 TL arasında.

bodrum sanat eviSanat Evi Restaurant &  Bar ; Torba sahilinin sonunda yer alan Sanat Evi , Torba sahilinin  en popüler mekanı olup, genellikle sanatçıların en uğrak yeridir. Yaz aylarını Torbada geçiren ünlü şarkıcı Fedon, kimi akşamlar buraya gelerek arkadaşlarıyla eğlenirken aynı zamanda birkaç şarkısını da söylemeden gitmiyor. Torbaya gelen ünlüler buraya mutlaka gelir, bir şeyler yiyip içer ve plaj olarak kullanırlar. Kahvaltı 20 TL, Salatalar 12 TL – 25 TL arasında, makarnalar 15 TL,hamburger 20 TL. ızgaralar 20 TL ile 37 TL arasında değişiyor.

Torba Yat Limanı ise, Torba sahilinin hemen sonunda, Fatma Girik’ in evinin hemen karşısında yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir