Bodrum Gündoğan

gündoğan gezilecek yerlerYalıkavak ve Göltürkbükü arasındaki koyda, Torba’ya göre daha uzun bir sahile sahip olan Gündoğan, en eski yerleşim yerlerinden biridir. En çok  yazlıkçı ve günübirlik tatile gelenler için tercih ediliyor. Deniz mevsimi için temmuz ve ağustos ayları öneriliyor. Gündoğan sahili kapalı bir koya sahip. Bu yüzden denizi dalgasız. Dalgasız denizde, deniz keyfi yaşamak isteyenler için idealdir.

Ayrıca Gündoğan’ ın havası, pek çok doktor tarafından, astım hastası olanlara tavsiye edilen yerlerdendir.

Bodrum’dan ve Torba’dan Gündoğan’a minibüsle ulaşmak çok basit. Bodrum garajından kalkan minibüslerle ortalama 30 Dakika, Torba’dan 25 – 20 dakikada ulaşım sağlanıyor. Torba – Gündoğan minibüsünde kişi başı ücret 4,5 TL.dır.

Minibüs sizi hemen sahilde halk plajının karşısında bırakıyor. Otel ve restaurantların kendi işletmelerine özel şemsiye ve şezlongları kullanmadan, istediğiniz her alanda rahatça denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bu konuda da sizi kimse ikaz edemez. Çünkü, Belediye tarafından “Tüm  plajlar halkın kullanımına açık ve ücretsizdir” levhası yer almaktadır.

Minibüsten inip, sol istikamete doğru ilerlediğinizde önce takıcılar ve aksesuar satan dükkanlar, ardından cafe, otel ve pansiyonlar karşınıza çıkacak. Az önce bahsettiğim gibi, her otel ve restaurantın kumsalda özel plajı bulunuyor. Hemen hemen hepsinde de şezlong ve şemsiyenizi ücretsiz temin edebiliyorsunuz. Sadece, sizden bir şeyler yiyip içmenizi talep ediyorlar.

gündoğan plajıGündoğan’da bulunan otel ve restaurantlardan birkaçı ise, Butik Han Otel, Cennet Park Otel, Avluu Restaurant, La Locanta, Estrella Beach Hotel, Olira Boutique Hotel & Spa, Sunfısh Boutique Otel, Hasıraltı Cafe Restaurant ve İskele Restauranttır.

İskele Restaurantta; şemsiye ve şezlong ücretsiz. 2 bira ve 2 limonata için 22 TL ücret ödeyebilirsiniz. Cennet Park Otel; diğer otellere göre biraz pahalı ama en çok tercih edilen Gündoğan’ın en popüler otellerinden biridir. Butik Han Otelin, odaları çok temiz, ferah ve oldukça uygun fiyatlı. La Locanta nın şık bir iskelesi var. Kahvaltı, ev yemekleri, çiğ börek, mantı ve zeytinyağlıları özel yemeklerinden. Fiyatları ise oldukça uygun. Zeytinyağlılar 7 TL., Çiğ Börek 10 TL., Mantı 12 TL., Meze çeşitleri 7 TL., Efes – Tuborg 33 cl 7 TL. Estrella Beach Otel’ in iskelesi ve yemek yenilebilecek özel restaurantı var. Balık 22 TL Izgaralar 18 TL ile 38 TL arasında, Salatalar ise 14 TL ile 22 TL arasında değişiyor.

Gündoğan’da popüler olan ve hemen hemen herkesçe bilinen bir diğer mekan ise, Terzi Mustafa ve  Küçükbükte yer alan Muhtarın Yeri isimli balık lokantasıdır.

Muhtarın Yeri : Hem restaurant hem de otel olarak hizmet veren bu sevimli işletme, Gündoğan’ın en eski ve en bilinen balık lokantasıdır. Sahilde denize sıfır konumda olan Muhtarın Yerinin  fiyatları da oldukça uygun.

Terzi Mustafa : Plaj, cafe ve restaurant olarak hizmet veren bu mekan, kaliteli meze ve balık için tavsiye edilen yerlerden olup, fiyatları biraz pahalı.

Bodrum ile ilgili ayrıntılı bilgilere Bodrum Görülmesi Gereken Yerler yazısından ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir