Beşiktaş Gezilecek Yerler

ortaköy gezilecek yerlerBeşiktaş gezilecek yerler yazısında İstanbul ilçeleri arasında en eskilerinden biri olan Beşiktaş ilçesi, Beşiktaş çarşısı, Beşiktaşın çevresindeki popüler semtler, Beşiktaş ilçesine bağlı bölgeler, Beşiktaştaki alışveriş merkezleri, Beşiktaşta bulunan gece gidilebilecek yerler, Beşiktaşın en popüler mekanları hakkında bilgiler vereceğim. İstanbulun merkezi bir konumunda bulunan Beşiktaş ilçesi gün içinde sürekli kalabalık olan bir bölgedir.

Boğaziçi köprüsünün hemen yanında yer alan Beşiktaşın yakın olduğu yerler arasında Taksim, Ortaköy, Nişantaşı, Karaköy, Eminönü, Bebek, Zincirlikuyu, Kuruçeşme, Kabataş, Cihangir, Etiler, Levent, Fulya semtleri bulunmaktadır. Çevresinde bulunan İstanbulun bu önemli semtlerinden de Beşiktaşın ne kadar önemli ve merkezi konumda olan bir ilçe olduğu gözükmektedir. Boğaziçi köprüsünden ve Zincirlikuyudan gelen yolun birleşip Beşiktaş merkezine indiği Beşiktaşın ana caddesinin adı Barbaros bulvarıdır.

İstanbulun her yerinden Beşiktaşa rahatça ulaşım imkanları bulunmaktadır. Beşiktaşa otobüsler, sarı dolmuşlar, Üsküdardan vapurlar, Kabataştan deniz otobüsleri, Karaköyden tramvay ile rahatça ulaşabilirsiniz. Beşiktaşta aynı zamanda Boğaziçi köprüsüne giden ana yollardan biri olduğu için gün içinde sürekli yoğun bir trafik bulunmaktadır.

istanbul gökdelenleriBeşiktaş gezilecek yerler arasında ilk sırada sayabileceğimiz yer Dolmabahçe sarayıdır. Dolmabahçe sarayı Atatürkün İstanbula geldiği dönemlerde kaldığı ve son günlerinde de yaşadığı saraydır. Dolmabahçe sarayı şu anda gün içinde belli saatler arasında açık olan gezilebilecek çok önemli bir tarihi yerdir.

Beşiktaş gezilecek yerler arasında Beşiktaş çarşısı da Beşiktaşta gezmeye giden herkesin uğradığı bir bölgedir. Beşiktaş çarşısı Beşiktaşın merkezinde bulunan, bir çok alışveriş mağazasının bulunduğu, Beşiktaş yemek yerlerinin ve Beşiktaştaki cafelerin yoğunluklu olarak bulunduğu bölgedir. Beşiktaş çarşısı her zaman kalabalıktır. Beşiktaş çarşısında bulunan Beşiktaş kültür merkezi içinde bir çok tiyatro eseri sahnelenmektedir. Yakın dönemde televizyonda da gösterilen ve popüler olan çok güzel hareketler bunlar televizyon programı da Beşiktaş kültür merkezinde sahnelenmekteydi.

beşiktaş gezilecek yerlerBeşiktaş gezilecek yerler arasında Ortaköy ve Kuruçeşme bölgesi de her daim kalabalık olan ve herkesin gezmek için öncelikli tercih ettiği yerlerdir. Beşiktaştan Ortaköye giden yol çok fazla trafik sıkışıklığı yaşayan bir yoldur. Bu yol üzerinde trafik özellikle akşam saatlerinde durma noktasına gelmektedir. Kuruçeşme sahilinde İstanbulun en popüler restoranları ve gece klüpleri bulunmaktadır. Ortaköyde bulunan Ortaköy camisi ile çekilmiş Boğaziçi köprüsü fotoğrafı Türkiyenin tanıtımında sürekli kullanılan bir görseldir.

Beşiktaş aynı zamanda bir öğrenci bölgesidir de diyebiliriz. İstanbula şehir dışından okumak için gelen öğrenciler oturmak ve yaşamak için Beşiktaşı tercih etmektedirler. Beşiktaş hem merkezi konumundan hem de İstanbulun önemli üniversitelerine yakınlığından, kolay ulaşım imkanlarına sahip olmasından ve sürekli canlı olan yaşantısından dolayı şehir dışından gelen öğrencilerin ilk tercihi konumundadır.
Barbaros bulvarının bağlandığı Büyükdere caddesi İstanbulun önemli iş merkezlerinin, gökdelenlerinin ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir caddedir. Büyükdere caddesi üzerinde bulunan gökdelenlerden dolayı burası İstanbulun gökdelenler bölgesi olarak anılmaktadır. Burada bir çok alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Beşiktaş alışveriş merkezleri arasında Kanyon, Metrocity, Akmerkez alışveriş merkezleri en çok ziyeretçi çeken alışveriş yerleridir. Beşiktaş ilçesinde İstanbulun en lüks, gösterişli 5 yıldızlı otelleri de bulunmaktadır. Yurt dışından İstanbula gelen dünya starları Beşiktaş bölgesinde bulunan bu 5 yıldızlı otellerde konaklamaktadırlar.

Beşiktaş deyince ilk akla gelen Beşiktaş futbol takımının Stadyumu olan İnönü stadyumu da Beşiktaş ilçesinde Dolmabahçe sarayından hemen yakınında bulunmaktadır. Dünyanın en güzel manzarasına sahip olan stadyumlarından biri olan bu stad benim bu yazıyı yazdığım şu anda yıkım aşamasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir