Bebek Gezilecek Yerler

bebekBebek gezilecek yerler mekanlar yazısında İstanbul’un en meşhur semtlerinden, Boğazın Avrupa Yakasında gezilecek ilk adres olan Bebekte bulunan mekanlar, Bebekte gidilecek yerler, Bebekte ne yenir ne içilir konularını anlattığım Bebek gezilecek yerler yazısı hazırladım. Bebek, sahili ve şık kafeleri ile ünlü olduğu kadar, pek çok ünlü simanın da tercih etmesi sebebiyle çok fazla ilgi uyandıran bir semttir. Bebeğin ünlü mekanları arasında Lucca,

Happily Ever After, Chilai Bebek, Kırıntı, Bebek Balıkçısını sayabiliriz. Bu mekanlar her zaman kalabalıktır ve Bebeğin en çok tercih edilen mekanlarıdır. Bebek gezilecek yerler arasında sayabileceğimiz Bebek mekanları ile ilgili kısaca bilgiler verelim.

Bebek Gezilecek Yerler ve Bebek Mekanları

bebek mekanlarıChilai Bebek : Bebek gezilecek yerler içinde Bebekte gece hayatı ve bebekte yemek mekanları arasındaki en kaliteli mekanlardan birisidir Chilai Bebek. Müşterileri yerli olduğu kadar, sunduğu hizmetle yabancı pek çok turist ve tanınmış simaları da ağırlamaktadır. Saat 10.00 – 14.00 arası boğazın eşsiz güzelliğine karşı sabah kahvaltısı, romantik akşam yemekleri için ve yemeğin ardından canlı müzik ve Dj performansı eşliğinde sınırsız bir eğlencenin tadına varabilmek için tercih edilebilecek bir mekandır.Bebek parkının sırasında, Aşiyan yönüne doğru ilerlerken sağda boğaza sıfır konumda yer alıyor Chilai.

bebek gidilecek mekanlarLucca: Bebek gezilecek yerler arasındaki en popüler mekan burası diyebiliriz. Bebekteki en ünlü restaurant neresi diye sorulduğunda, hemen hemen herkesin önerdiği ilk mekandır Lucca. Dünya mutfağının tadına bakmak, bir şeyler içmek ve dünya müziğini dinlemek için tavsiye edilecek bir mekandır. Bebek parkının hemen karşısında, cadde üzerinde bulunan Lucca pek çok ünlünün tercih etmesi sebebiyle her daim tıklım tıklım dolu bir mekandır. Kapıdan geri dönmemek için de mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Benden söylemesi. Bebekteki konumu itibariyle de fiyatları oldukça pahalı.

Happily Ever After : Bebek mekanları arasında Bebek sahilinin hemen yanında bulunan bu mekan, hem caddeye hem de boğaza sıfır bir konumdadır. Dünya mutfağı ağırlıklı olup, fiyatları da oldukça pahalı. 1 ana yemek, 1 adet içki için ortalama 70 TL civarında fiyat ödeyebilirsiniz. Özel aracınızla giderseniz, mekanın ücretli otoparkına yada bebek parkında bulunan halka açık otoparka bırakabilirsiniz.

Bebek Parkı : Bebek gezilecek yerler arasında ilk sırada Bebek Parkı gelir.  En ünlü parktır Bebek Parkı. Nedeni; boğazın serin sularının dibindeki konumu ve pek çok ünlü sanatçının hafta sonu yürüyüş amaçlı bu parkı tercih etmesi Bebek Parkının ününe ün katmıştır. Bebek iskelesinin hemen yanıbaşında duran Bebek Parkına, İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında sayabiliriz. Bebek gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan Bebek parkında Bebeğe gittiğiniz zaman keyifle vakit geçirebilirsiniz. 

bebek gezilecek yerlerBebek Kahvesi : Bebek mekanları arasındaki Bebek Kahvesi Bebek parkının yanında denizin hemen yanıbaşında bulunan, Bebeğe gittiğinizde Boğazın güzel manzarası eşliğinde hoşca vakit geçirebileceğiniz, çayınızı kahvenizi içebileceğiniz, Bebekteki lüks ve pahalı mekanlar yerine sıcak bir ortam tercih edenler için gidilebilecek bir mekandır. Bebek kahvesi konumu ve İstanbulun eski kahvehanelerinden birisi olmasından dolayı sürekli dolu bir mekandır.

Bebekte Waffle: Bebekte ne yenir sorusuna verilecek ilk cevap Waffle olur. Bebek semti aynı zamanda Waffle dükkanlarıyla meşhur bir yerdir. Birçok waffle dükkanı Bebekte yanyana bulunmaktadır. Bebeğe gitmişken canınız tatlı çektiyse Bebekte bulunan wafflecılardan birini tercih edebilirsiniz. Bebekte bulunan Waffle mekanlarına Bebek Waffle, Kemal Usta Waffle, Ab’bas Waffle, Güneş Waffle örnek olarak gösterilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir