Barselona Rehberi

barselona rehberBarselona rehberi yazısında Türkiyeden gezmek için en çok tercih edilen Avrupa şehirlerinden birisi olan Barselonaya gittiğinizde size faydalı olacak birkaç bilgiden bahsedeceğim. Barselonada başınıza gelmesi muhtemel olan bu durumlar ile ilgili önceden bilgi sahibi olarak giderseniz Barselona tatilinizi en güzel şekilde geçireceğinizi umuyorum. Barselonaya nasıl gidilir, Barselona nasıl gezilir, Barselonada bilmediğimiz konularda nerelerden bilgi alabiliriz,

sorularına yazı boyunca açıklık getireceğim. Barselona rehberi içinde özellikle hop on hop off otobüslerden bahsettiğim bölümü mutlaka okuyun.

Barselonaya Turla mı Gidilmeli ? Bireysel mi Gidilmeli ?

rp_barselona-rehberi-225x300.jpgBarselona rehberi yazısında öncelikle Barselonaya turla mı gidilmeli bireysel mi gidilmeli bu soruya cevap arayalım. Eğer bir İspanya gezisine çıkıyorsanız ve gezi boyunca bir kaç faklı şehir gezmeyi düşünüyorsanız turla gitmek sizin için uygun olabilir. Şehirler arası ulaşımlar falan tur tarafından organize edildiğinden bu işlerle siz hiç kafanızı yormuyorsunuz. Ancak sadece 2-3 günlük bir Barselona gezisi planlıyorsanız kesinlikle tursuz gitmelisiz. Barselona turistler için her türlü kolaylığın sağlandığı tam bir turist şehri. Her yerde turist var. Turların sağladığı konaklama fiyat uygun olsun diye şehir merkezinin dışında oluyor. Oysa ki La Rambla caddesi çevresi otel kaynıyor. İstediğiniz her konfor ve fiyatta otel bulabilirsiniz. Biz uçaktan indik, otobüse bindik, Katalunya meydanına geldik. Buradan La Rambla caddesine girdik. İlk sokaktan sola döndük. Karşımızda 4 adet otel bulunuyordu. Dördüne birden fiyat sorduk ve birisine yerleştik. Barselonada otel bulmamız 10 dakika sürmedi.

Barselona Rehberi Turist İnformation Noktaları

barselona otobüsBarselonada turist olmak yazısında Barselonanın tam bir turist şehri olduğunun göstergesi bir olay anlatacağım. Sabah 6 da Thy ile İstanbula dönüş uçağım vardı. Gece vakti havaalnına nasıl giderim diye düşünüyordum. La Rambla caddesi üstünde bulunan turist informationa sordum. Görevli bana havaalanıda hangi terminale gideceğimi sordu. Terminale dikkat etmemiştim. Hangi uçak sorusuna Thy cevabını verince bana Terminal 2 olduğunu söyledi. Thy’nın hangi terminalden kalktığını biliyordu. Bana Katalunya meydanındaki hangi otobüs durağında beklemem gerektiğini söyledi. Gecenin 3’ünde dediği durağa gittim. Her yarım saatte bir havaalanına otobüs kalktığını gördüm. İlk kez gittiğim Barselonada gecenin 3ünde sorunsuz bir şekilde havaalanına ulaştım.

Barselona Nasıl Gezilir ?

Barselona rehberi konusunda önemli bir konuya geldik. Barselonadaki hop on hop off turist otobüsleri nasıl çalışır? Hop on hop off otobüsleri Barselonada turistlerin çok aktif olarak kullandıkları bir gezi aracıdır. Çok güzel bir sistem kurmuşlar. Farklı firmaların bu şekilde otobüsleri bulunuyor. Resimde gözüken City Tour firmasının hatlarını ve fiyatlarını gösteren çizelgeyi bir otobüs durağında çektim. Otobüslerde hem turuncu hemde yeşil hat bulunuyor. Barselonaın esas görülmesi gereken yerleri yeşil hattın içinde yer alıyor. Bu otobüslere biniyorsunuz. Gezmek istediğiniz yere gelince iniyorsunuz. Gezdikten sonra indiğiniz durağa gelip ilk gelen otobüse tekrar biniyorsunuz. Fiyatlar saatler ve hatlarla ilgili bütün bilgiler yandaki fotoğrafta açıkça anlatılmış.

barselona gezi rehberiBarselona Yürüyerek Biter mi ?

Barselona rehberi yazısında son olarak Barselonayı yürüyerek gezmek konusundan bahsedeceğim. Barselona yürüyerek gezilmek için büyük bir şehir. Biz yürüyerek gezmeyi sevdiğimizden ve böylece daha fazla yeri keşfettiğimizi düşündüğümüz için Katalunya meydanından Park Guell’e kadar yürüdük. Bunu yapan çok az turist vardır diye düşünüyorum. Bu yolun gerçekten uzun ve sürekli yokuş yukarı olduğunu biraz geç anladık. Aynı şekilde Katalunya meydanından La Sagria Familia’ya kadarda yürüyerek gitttik. Bu mesafede uzun sayılırdı. Siz yürümeyin. Barselonayı gezmek için en ideal yol Hop on Hop off otobüsler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir